Sony XR-65X95K – mini LED televizoriaus apžvalga

Sony X95K apžvalga

„Sony“ pristatė dvi mini LED televizorių serijas CES 2022 parodoje. 4K modelis buvo pavadintas „Sony X95K“ su nuostabia XR Backlight Master Drive technologija.

„Sony“ flagmanas Z9K (8K) ir Sony X95K yra naujos 2022 m. televizijos serijos su mini LED foniniu apšvietimu. Pasirodo, „Sony“ naujuose gaminiuose vienu metu naudoja keturias vaizdo apdorojimo technologijas. Mat prie įprastų LCD televizorių su FALD šiais metais prisijungė mini LED modeliai ir naujoji Sony A95K QD OLED serija.

Sony X95K apžvalga

Tačiau grįžkime prie X95K ir Sony XR-65X95K apžvalgoje apsvarstykite modelį, kuris priklauso Sony premium segmentui. Naujovė turi konkuruoti su gerai žinomais TV prekių ženklais įvairiais atžvilgiais. 2022 m. praėjusių metų Sony X95J serijos įpėdinis sulauks dviejų pagrindinių atnaujinimų.

Sony X95K apžvalga

Prieš svarstydami apie naujovę, nubrėžkime paraleles tarp X95J ir X95K. Šioms serijoms būdingi tie patys LCD televizoriai su XR pažinimo procesoriumi, taip pat X-Wide-Angle ir X-Anti-Reflection technologijos. „Acoustic Multi-Audio“ garso sistema užtikrina puikų ir įtraukiantį garsą. Taigi Sony XR-65X95K tikrai panašus į praėjusių metų seriją.

Dizainas ir funkcijos

Kadangi X95K seriją galima įsigyti tik didelėmis įstrižainėmis, dizaino sprendimas buvo pasiskolintas iš praėjusių metų X95J serijos. Korpusas yra gana plonas su būdingomis praėjusių metų serijos savybėmis. Stovo kojos yra arčiau ekrano kraštų, kad būtų užtikrintas modelių stabilumas. Spalvų schema – metalinis sidabras.

Pagrindinė naujovė – ekranas, kuriame nebėra tiesioginio FALD foninio apšvietimo. Sony X95K serijoje yra tūkstančiai itin plonų mini šviesos diodų, kuriuose yra šimtai pritemdymo zonų. Tai leidžia tiksliau valdyti foninio apšvietimo ryškumo pasiskirstymą, todėl pagerėja kontrastas ir didžiausias ryškumas.

Tačiau yra ir sunkumų, kuriuos reikia įgyvendinti naudojant galingą skaičiavimo procesą. Valdyti tūkstančius mini LED foninių apšvietimų nėra lengva. Priešingu atveju, kai figūros rodomos ekrane, tampa matoma tokio apšvietimo šachmatų struktūra.

Sony X95K dizainas

Nauja XR Backlight Master Drive

Siekiant išspręsti naujojo Sony X95K tinkamo foninio apšvietimo problemas, naudojama Sony XR Backlight Master Drive technologija. Jame numatytas algoritmas, optimizuojantis Mini-LED foninio apšvietimo valdymą. „Sony“ gerbėjai tikrai prisimins „Backlight Master Drive“ technologiją legendinėje Sony ZD9 serijoje arba pirmoje 8K Sony ZG9 televizorių serijoje . Abi linijos savo laiku lenkė savo konkurentus.

Sony 65X95K televizoriuje, palyginti su 2021 m. modeliu, gamintojui pavyko padidinti maksimalų ryškumą ir sumažinti erzinantį foninio apšvietimo mirgėjimo efektą. Taigi paaiškėjo, kad jis užtikrina žymiai geresnį kontrasto santykį.

O dėl X-Wide-Angle ir X-Anti-Reflection Coating technologijų dabar galima žiūrėti net iš stačių matymo kampų. Todėl tikras aukštos kokybės televizorius su 4K raiška ir Mini-LED foniniu apšvietimu gali būti vadinamas Sony XR-65X95K modeliu.

Be to, yra įvairių technologijų atnaujinimų, kai kurie iš jų bus prieinami visai 2022 m. „Sony“ televizorių serijai. „Sony Bravia XR“ pažintinis procesorius buvo šiek tiek patobulintas, kad būtų įtraukta daug funkcijų. Gylio valdymas pabrėžia sufokusuotus objektus ir „nutildo“ fono vaizdą, o tai labiau atitinka natūralų akių vizualinį suvokimą.

Taip pat patobulintas spalvų kontrastą koreguojantis algoritmas. Dabar jis ne tik turi galimybę optimizuoti spalvas priklausomai nuo jų ryškumo, bet ir gali reguliuoti spalvų sodrumą. Dėl to ekrane gauname ryškesnes spalvas ir natūralesnius gradientus.

Adaptyviai sukalibruotas „Netflix“ režimas

„Sony XR X95K“ serijos naujiena yra „Netflix“ prisitaikantis kalibravimo režimas. Jis sujungia pažįstamą „Netflix“ kalibravimo režimą su aplinkos optimizavimu. Tai yra ryškumo reguliavimas, pagrįstas aplinkos šviesa. Tamsiose scenose detalės aiškiai matomos net ryškioje saulės šviesoje. Kartu su tuo yra pridėtas kalibruotas BRAVIA CORE režimas, skirtas to paties pavadinimo aukštos kokybės srautiniam perdavimui.

Jungtys

Kalbant apie Sony XR-65X95K Mini LED televizoriaus sąsajos dalį, kaip ir turėtų būti 2022 m. modeliui, televizorius turi dvi HDMI 2.1 sąsajas su visu 48 Gb / s. Prievadai palaiko VRR (kintamą atnaujinimo dažnį), ALLM (automatinį mažos delsos režimą) ir eARC.

Idėja yra palaikyti 4K @ 120 Hz vaizdo įrašą su VRR ir HDR, įskaitant Dolby Vision. Tai reikalauja papildomo paaiškinimo. Be to, yra dvi HDMI 2.0 jungtys su 18Gbps 4K @ 60Hz turiniui. Gamintojo teigimu, VRR funkcija bus pasiekiama nuo Sony X95K serijos pardavimo pradžios be jokių programinės įrangos atnaujinimų.

Bravia kamera

Atskirai įsigyta BRAVIA CAM skirta 65X95K mini LED televizoriui yra Full HD versijos. Ją lengva montuoti ant televizoriaus viršaus. Šioje kameroje yra įmontuoti mikrofonai. Naudodami kamerą galite ne tik vesti vaizdo pokalbius naudodami „Google Duo“. Programėlė turi keletą įdomių funkcijų.

Pavyzdžiui, kamera atpažįsta, kur sėdi žiūrovas, ir pagal savo padėtį reguliuoja televizoriaus akustiką. Taip atsižvelgiama į atstumą ir televizoriaus žiūrėjimo kampą. Be to, patalpą galima „išmatuoti“ ir sukurti optimalų garsą. Puiki kameros funkcija yra „artimo signalas“.

Jis suaktyvinamas, kai kas nors priartėja prie XR-65X95K televizoriaus ekrano. Be to, kamera atpažįsta, kai žiūrovas palieka kambarį ir tuo metu sumažina televizoriaus ryškumą, kad taupytų energiją. Ir paskutinė iš įdomių „Bravia Cam“ funkcijų yra televizoriaus valdymo gestais integravimas.

„Stipriai užšifruotam“ galima uždaryti kamerą specialia uždanga, o mikrofoną išjungti naudojant mechaninį reguliatorių. Kairėje televizoriaus pusėje yra mechaninis nutildymo mygtukas, skirtas Bravia X95K integruotiems artimojo lauko mikrofonams.

Garsas Akustinis Multi Audio

Trumpai apie Sony Mini LED X95K televizoriaus su Backlight Master Drive garso įrangą. Be to, kaip ir praėjusių metų serijoje, naujajame „Sony X95K“ yra „Acoustic Multi Audio“ technologija. Tačiau yra tam tikras „akustinis atnaujinimas“, kuris išskiria „Sony XR-65X95K“ televizorių iš praėjusių metų modelių.

„Sony“ X95K serija buvo perkurta su patobulintu dvigubu žemų dažnių garsiakalbiu, optimizuotais aukštų dažnių garsiakalbiais ekrano šonuose ir dviem priekyje nukreiptais vidutiniais diapazonais. Dėl to patobulintas visas garso spektras nuo aukštų tonų iki žemųjų dažnių. Garso sistemos bendra galia yra 60 W, kuri yra didžiausia įmanoma (šiuo metu) įmontuotai akustikai.

Foninio apšvietimo nuotolinio valdymo pultas

Ką dar galima priskirti naujovėms. Galbūt tai yra aukščiausios kokybės nuotolinio valdymo pultas. Tik „Sony Z9K“, „A95K“, „A90K“ ir „X95K“ serijos televizoriai bus aprūpinti tokiu pulteliu. Naujasis nuotolinio valdymo pultas turi mažiau mygtukų ir yra 35 procentais mažesnis nei standartinis nuotolinio valdymo pultas. Mygtukų išdėstymas buvo optimizuotas, o valdymo mygtukai dabar yra daug geriau išdėstyti.

Kas labai šaunu – nuotolinio valdymo pultas dabar turi foninį apšvietimą, kuris įsijungia vos paėmus pultelį į rankas. Nuotolinio valdymo pultelio medžiaga optimizuota taip, kad jis surenka mažiau dulkių ir yra lengviau valomas. Jei nuotolinio valdymo pultas pametamas tarp sofos pagalvių ir suaktyvinamas „Google Assistant“, nuotolinio valdymo pultas pypsi, kai duosite komandą balsu „Kur yra nuotolinio valdymo pultas?

X95K apžvalgos santrauka

Baigdami „Sony“ X95K apžvalgą galime daryti išvadą, kad 2022 m. gamintojas įdiegė per daug naujovių. Aukštos klasės LCD televizorių segmento modeliai yra dar geresni dėl Mini-LED technologijos.

„Sony“ QD-OLED modeliuose naudojama visiškai nauja ekrano technologija, o OLED serija buvo dar labiau optimizuota ir dabar yra nuo 42 colių ir daugiau. Galima sakyti, kad nuo 2022 metų pastebimi atnaujinimai lyginant su praėjusių metų modeliais. Ir visi nauji Sony gaminiai nusipelno dėmesio.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *