„Sony XR-55X90J“ iš „Bravia XR“ serijos

Kaip žinome, „Sony“ CES pranešė išleidusi „X90J BRAVIA XR 4K“ televizorių seriją. Tai puikios XH90 serijos įpėdinis. Tikimasi, kad „Sony X90J“ gaus naują vaizdo procesorių, patobulintas HDMI 2.1 funkcijas ir 3D garso konversiją. Pabandykime „Sony XR-55X90J 4K HDR“ apžvalgoje išsiaiškinti, ar „X90J“ serija bus verta XH90 palikimo. Aptariama „X90J“ serija yra „Sony“ BRAVIA XR televizorių serija.

„Sony X90J“ apžvalga

„Bravia XR“ linija sukurta remiantis naujuoju „XR“ pažintiniu procesoriumi. Naujausias procesorius siūlo daugiau funkcijų, pavyzdžiui, optimizuotą HDMI 2.1 prievadą. Be to, šiam procesoriui patikėtos pastebimo vaizdo ir garso apdorojimo tobulinimo užduotys.

Pasak gamintojo, dirbtinio intelekto (PG) praeities ir kognityvinio intelekto (KI) patirtis yra žmogaus suvokimas ir vaizdo bei garso apdorojimas, kuris turėtų suteikti lemiamą pranašumą prieš konkurentus.

Tačiau tai gali būti tik reklaminis triukas. Kalbant apie garsą, „Sony X90J“ turi naują 3D garso mastelio funkciją. Taigi standartinis stereofoninis arba 5.1 kanalo garsas konvertuojamas į 5.1.2 formatą .

Dizainas

Vizualiai naujos „Sony X90J“ serijos dizainas yra minimalus, ir tai patinka daugumai vartotojų, remiantis jų nuomone apie praėjusių metų galimybes. Aplink ekraną yra ploni rėmeliai. Galima įsigyti sidabrinės arba juodos spalvos, atsižvelgiant į modelio raidę. Po ekranu, apatinėje juostoje, „Sony“ logotipas centre.

Stovo kojos pagamintos mažos raidės „Y“ forma. Atsižvelgiant į įstrižainės dydį, yra įvairių kojų tvirtinimo atstumų. Kojos tapo plonesnės, tačiau jas sumontavus užtikrinamas konstrukcijos patikimumas. Skirtingai nuo praėjusių metų „XH90“ serijos, televizoriaus galinė dalis buvo pakeista. Juodas korpuso plastikas yra įspaustas ir atrodo tvirtesnis. Sąsajos dalis vis dar yra kairėje pusėje. Jungimas yra patogus, jei paliekate 70 mm laisvos vietos nuo ekrano krašto (kai įrengta nišoje).

Vaizdas

„Sony“ X90J serija yra 4K HDR skystųjų kristalų televizoriai su visiškai vietiniu pritemdymu ( FALD ). „Sony BRAVIA XR X90J“ televizoriai yra 50, 55, 65 ir 75 colių. Tiesioginis FALD apšvietimas su patentuotomis „XR Triluminos Pro“ ir „XR Contrast Booster“ technologijomis turėtų suteikti sodrią juodą spalvą ir puikų ryškumą.

Tačiau dėl riboto užtemimo zonų skaičiaus neturėtumėte tikėtis puikių vaizdų kontrasto atžvilgiu. „X-Motion-Clarity“ vis dar yra specifikacijoje, todėl turtingos dinamiškos scenos bus rodomos sklandžiai ir ryškiai. Tai aiškus pliusas žaidimų gerbėjams dideliame ekrane.

„XR 4K“ mastelio keitimas, kaip ir ankstesnėse „Sony“ versijose, veikia nepriekaištingai, o nuo 2021 metų tai bus „Sony XR-55X90J“ televizorių vidinis standartas. Vaizdo optimizavimas aplinkai yra įdomus ir svarbus. Ši funkcija pritaiko vaizdą ne tik prie aplinkos šviesos, bet ir prie paties vaizdo spalvos temperatūros.

Tai pasiekiama naudojant įmontuotą RGB jutiklį televizoriuje. Šią informaciją nuolat apdoroja 55X90J. Šiuo atžvilgiu optimalus kontrastas ir spalvų perdavimas užtikrinamas bet kuriuo metu. Bent jau tokia „Sony“ inžinierių idėja.

Garsas

Kaip ir brangesnėse serijose, „XR-55X90J“ yra aprūpinta „Acoustic Multi-Audio“ technologija. Su juo vartotojas gauna vaizdo turiniui pritaikytą garsą. Nesvarbu, ar tai žaidimas, veiksmo filmas, dramos serialas ar naujienos, šis garso apdorojimas nukreipia jūsų dėmesį į veiksmo centrą ir pabrėžia svarbius garso srauto aspektus.

Be to, atsirado mastelis pagal 3D garsą. Elektronika ne tik puikiai padalija stereo takelį ar 5.1 šaltinį į erdvinius kanalus, bet ir prideda du „papildomus“ kanalus, todėl gaunama 5.1.2 grandinė. Įmontuota garsiakalbių sistema leidžia paskirstyti garsą ne tik horizontaliai, bet ir vertikaliai. Ar tai būtina sąlyga norint atsisakyti papildomos garso juostos?

Jungtys

Be standartinių jungčių, kurias matėme „ Sony XH90“ , sąsajoje yra keletas pakeitimų. Iš naujovių galite pamatyti, kad „Sony X90J“ turi du HDMI 2.1 įėjimus, visiškai palaikančius 4K @ 120Hz ir eARC (išplėstą garso grąžinimą), VRR (kintamo atnaujinimo dažnio) ir ALLM (mažo delsos automatinį režimą).

Įdomiausia tai, kad neminima, ar 4K @ 120Hz veikia HDR režimu. Galų gale mes prisimename „Sony XH90“ pažadus, kad „VRR & ALLM“ pasirodys su programinės įrangos atnaujinimu. Tikimės, kad gamykloje „X90J“ turės palaikyti šias funkcijas, kurios yra svarbios naudojant žaidimų konsoles. Tai oficialus pranešimas, bet su išnaša. „ALLM“ ir „VRR“ integravimą galima vėliau pridėti naudojant programinės įrangos atnaujinimą.

IMAX patobulinta ir „Netflix“ kalibruota HDR

„Sony 55X90J“ serijos HDR palaikymas yra pavydėtinas. Galbūt gamintojas į specifikaciją įtraukė viską, ko reikia šiuo metu. Standartiniai HDR10, HLG, „Dolby Vision“, „Dolby Atmos“ ir DTS: X yra keletas pagrindinių „X90J“ savybių. Be to, yra „Netflix“ vaizdo kalibravimo režimas, palaikomas išplėstinis IMAX formatas, „Calman Ready“ kalibravimas.

TV valdymą balsu galima atlikti naudojant „Google“ padėjėją arba „Amazon Alexa“. Galiausiai, viena iš dažniausiai naudojamų ir prašomų funkcijų yra „Apple AirPlay 2“ , o „HomeKit“ bus galima įsigyti atnaujinus programinę įrangą.

OS, pagrįsta „Google TV“

Naudojama operacinė sistema „Google TV“, o ankstesniuose modeliuose tai buvo „Android TV“, suteikia „Sony 55X90J“ tam tikrą modifikuotą naują ekrano išvaizdą. Pagrindinė kanalo išdėstymo ir srauto peržiūros idėja liko nepakitusi. Natūralu, kad gamintojas papildomai optimizuoja vartotojo nuostatas, tačiau niekas neatšaukė reklamos.

Visų pirma, naujoje X90J serijoje gamintojas pabrėžia aiškumą ir sklandumą, be klaidų veikiant kai kurioms funkcijoms. Pavyzdžiui, prisijungę prie žaidimų konsolių ar vaizdo plokščių per HDMI 2.1, jie sklandžiai dirba bet kokia skiriamosios gebos ir kadrų dažnio, įskaitant HDR, deriniu.

Reikėtų paminėti kaip „funkciją“, yra „Bravia Core“ režimas. Ši nauja srautinio perdavimo paslauga skirta tik „BRAVIA XR“ klientams. Panašu, kad „Sony XR“ yra atskiras segmentas. Nors tai iš tikrųjų yra įprasta mokama 4K filmų prenumerata iki 80 Mbps.

Beje, „Sony XR-55X90J“ galite „išsinuomoti“ bet kokius penkis šio katalogo filmus. Lustas vadinamas „5x filmų kreditu“. Be to, vienerius metus galite pasiekti šimtą pasirinktų filmų „Bravia Core“. Apskritai pradedantiesiems 4K turinys bus pateiktas iš karto, tačiau už tam tikrą mokestį.

Taip, verta paminėti dar vieną pastabą apie pultelį. „Sony X90J“ televizoriai bus pristatyti su standartiniu „Sony“ nuotolinio valdymo pultu. Naująjį nuotolinio valdymo pultą su aliuminio korpusu ir apšviestais mygtukais bus galima įsigyti tik „Sony X95J“ serijoje.

X90J peržiūros rezultatai

Baigdami „Sony X90J“ apžvalgą, apibendrinkime. Be abejo, „Sony Bravia XR X90J 4K“ televizijos serija su nauju XR procesoriumi, „XR Triluminos Pro“ technologija ir 120Hz skydeliu suteikia naują impulsą mąstyti ir analizuoti naujoves. Ar šiuo metu patartina paklausti naujo produkto kainos, ar dabar palikti pirmenybę praėjusių metų modeliams?

Be to, išleidus 2021 m. Modelius, „XH90“ kainos etiketė turėtų nukristi. Galų gale, net ir naudojant „Acoustic Multi-Audio“ specifikacijas, du HDMI 2.1 prievadus (eARC, ALLM ir VRR), atnaujintą „Google TV“ operacinę sistemą ir „AirPlay 2“ palaikymą, techninis „X90J“ arba „X95J“ ir praėjusių metų modelių skirtumas bus nereikšmingas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *