„Sony XR-55A90J“ – OLED televizoriaus apžvalga

„Sony Bravia XR A90J“ televizoriai yra aukštos kokybės „Master“ serijos dalis.

Jis konkuruoja su kitais aukščiausios klasės OLED ekranais, tokiais kaip „ LG G1 OLED“ ir aukščiausios kokybės LED televizoriais, tokiais kaip „ Samsung QN90A QLED“. Šioje „Sony XR-55A90J Bravia OLED 4K HDR“ apžvalgoje pabandykime išsiaiškinti, koks blogas ar geras yra šis pavyzdinės A90J serijos televizorius, palyginti su kitais aukščiausios kokybės televizoriais.

Dizainas

„Sony XR-55A90J“ televizorius yra panašus į kitus „Sony“ aukštos kokybės OLED ekranus. Tačiau jis turi naują stendą, kuris siūlo daugiau reguliavimo galimybių. Dėl plonų rėmelių (0,9 cm) ir metalinių akcentų jis atrodo elegantiškas. Šis modelis tikrai sužavės bet kurią svetainę.
Stovas gali būti montuojamas vienu iš dviejų būdų: plokščiomis kojomis, prispaudžiant televizorių prie stalo, arba pakeltomis kojomis, kad atsirastų vietos garso sistemai. Taip pat yra trečia konfigūracija,kai kojos nukreiptos į vidų, tačiau tai galima tik 83 colių versijoje.
Jei norite pakabinti televizorių ant sienos, galite tai padaryti naudodami VESA 300 x 300 laikiklį. Kabelių valdyme nėra daug galimybių, tačiau apskritai, pajungus laidus, jų nematote. Plokštės galinė dalis yra metalinė, o likusi dalis yra plastikinė su vertikaliomis iškyšomis.
„Sony 55A90J“ televizorius yra gana plonas. Didžiausias storis yra 4,1 cm, todėl modelis turėtų puikiai atrodyti ant sienos. Visi įėjimai yra šone. Pastatymo kokybė yra puiki. Televizorius atrodo nepaprastai patvarus. Apskritai, tai labai solidus televizorius, kaip ir galima tikėtis iš tokio brangaus modelio.

Nuotolinio valdymo pultas

Nuotolinio valdymo pultas yra panašus į kitus „Sony“ OLED pultelius. Nuotolinio valdymo pulte yra sparčiųjų programų, įskaitant „YouTube“, sparčiųjų klavišų mygtukai, taip pat specialus „Google“ padėjėjo mygtukas, įjungiantis balso komandų funkciją.
Balso komandomis galite pakeisti įvestį, nustatyti tam tikrus nustatymus, ieškoti programų ir dar daugiau. Nuotolinio valdymo pultas taip pat gali būti naudojamas kaip universalus nuotolinio valdymo pultas, nors tai gali skirtis priklausomai nuo šalies ir įrenginio. Be to, nuotolinio valdymo pulte yra naujas apšvietimas, kad mygtukus būtų galima matyti tamsoje.

Kontrastas

„Sony A90J“ turi beveik begalinį kontrastą dėl savo OLED ekrano, kuris gali atkurti tobulą juodą spalvą. Spalvos atrodo gilios ypač tamsiame kambaryje. „Sony A90J“ televizoriai idealiai tinka žiūrėti filmus.
„Sony A90J Bravia“ SDR režimu turi įprastą ryškumą. Realiose scenose vaizdas yra šiek tiek blankus, palyginti su LED televizoriais. Automatinis ryškumo ribotuvas (ABL) dažniausiai pritemdo scenas su dideliu ryškumo plotu. Todėl ryškumas visose scenose nėra pats nuosekliausias.

Ryškumas HDR režimu

„Sony“ vis dar palaiko HDR10, HLG ir „Dolby Vision“. Kaip ir „LG“ televizoriuose, reikės atsisakyti HDR10 +. Bet vėlgi, tai yra labai mažas trūkumas, nes yra per mažai HDR10 plus turinio. Klausimas, kurio laukia visi: “Ar padidėjo ryškumas naujuose” Sony OLED “televizoriuose?”
Jei SDR režime didžiausias ryškumas 10% lange buvo šiek tiek didesnis nei 480 nitų, tai HDR režimu tame pačiame 10% lange maksimalus ryškumas viršija 800 nitų. Bet kokiu atveju tai yra daug geriau nei ankstesniuose „Sony“ OLED modeliuose, kur ryškumas dažnai būdavo išlaikomas vos žemiau 700 nitų.
Šie skaičiai yra labai artimi maksimaliam „LG G1“ televizorių ryškumui, tačiau „Sony A90J“ rezultatai yra šiek tiek geresni. Pažymėtina, kad šios vertės vis dar yra mažesnės nei „ Panasonic HZR2000“ modelių . Ten maksimali vertė iš tikrųjų pasiekia 1000 nitų tame pačiame 10% lange. HDR ryškumas žaidimo režime yra labai panašus į HDR ryškumą ne žaidimo režime.
Perjungiant režimą, ryškumas tapo šiek tiek mažesnis nei už „Žaidimo“ režimo ribų. Kaip ir SDR, HDR Tone Mapping galite nustatyti į Pageidaujamą ryškumą, kad gautumėte šiek tiek ryškesnį vaizdą. Tačiau yra prielaida, kad rezultatas labai priklausys nuo turinio.

Vienodumas

A90J serijos televizoriai pasižymi puikiu pilkos spalvos vienodumu. Ekranas kaip visuma atrodo labai vienodas, o nešvaraus ekrano efektas yra nedidelis. Juostos ir kitos problemos nebuvo pastebimos beveik tamsiose scenose. „Sony A90J“ turi fantastišką atspindžių apdorojimą. Televizorius puikiai išbarsto tiek tiesioginius, tiek netiesioginius atspindžius.
Todėl atspindėjimas neturėtų būti problema, ypač esant vidutiniam apšvietimui. Kaip ir visi OLED, „Sony A90J“ naudoja WRGB sub-pikselių išdėstymą, kai visi pikseliai niekada neįjungiami vienu metu. „Sony XR-55A90J“ televizorius pasižymi puikia spalvų gama. Jis yra pakankamai platus HDR turiniui ir beveik puikiai padengia dažniausiai naudojamą DCI P3 spalvų erdvę.

Interpeliacija

„Sony A90J“ gali interpletuoti turinį mažesniu kadrų greičiu iki 120 kadrų per sekundę, kad judėjimas būtų sklandesnis. Tai puikiai veikia lėtesnėse scenose, tačiau perpildytose scenose ar panoraminiuose kadruose pamatysite nemažą artefaktų kiekį.

Įvesties vėlavimas

„A90J“ įvesties vėlavimas yra mažas, nors jis yra šiek tiek didesnis nei konkuruojančiuose didelio našumo modeliuose. Už žaidimo režimo ši vertė dar labiau padidėja. Norėdami gauti mažą vėlavimą, turėtumėte naudoti „Žaidimo“ arba „Eismo“ režimą. Tačiau norint gauti mažiausią žaidimo delsą, rekomenduojama jį nustatyti į „Game“ režimą.
„Sony A90J“ reagavimo laikas yra beveik greitas, kaip ir visų OLED ekranų. Didžioji dalis judėjimo atrodo sklandžiai, su labai nedaug artefaktų. Tačiau vis tiek galite pastebėti nuolatinį neryškumą, kurį sukelia mūsų akių judesio stebėjimas.

„Google“ tv

„Sony 55A90J“ televizorių maitina „Google TV“ operacinė sistema, kuri pakeičia „Android TV“. „Google TV“ OS yra labai panaši į „Android“, tačiau turi keletą patobulinimų. Pirma, operacinė sistema yra labai sklandi ir gana lengva naršyti, be klaidų ar kitų problemų.
Taip pat viskas supaprastinama leidžiant prisijungti prie visų dažnai naudojamų programų iš „Smart Hub“. Deja, programėlių parduotuvėje ir pagrindiniame puslapyje yra skelbimų, kurių negalima išjungti. Galite atsisakyti kai kurių siūlomų medžiagų, tačiau negalite jų visiškai atsikratyti.

Garso kokybė

„Acoustic Surface Audio +“ išlieka išskirtiniu „Sony“. Ekranas veikia kaip garsiakalbio membrana. Dvi už ekrano esantčios pavaros priverčia jį vibruoti ir taip generuoti garso bangas. Žemus dažnius teikia du atskiri žemų dažnių moduliai.
„Sony Bravia A90J“  žemųjų dažnių garsiakalbių moduliai yra šiek tiek didesni nei 2020 m. Bendros 60W galios pakanka, kad būtų užtikrintas patikimas garsas. Trumpa bandymo procedūra leidžia reguliuoti garsą pagal kambario akustiką.
„Acoustic Surface“ turi didelį pranašumą, nes garsas tikrai sklinda tiesiai iš ekrano, todėl jis yra tikras. Su kitais televizoriais dažnai atrodo, kad garsas labiau sklinda iš po televizoriaus. „A90J“ garsas yra griežtas ir aiškiai apibrėžti balsai, tačiau kartais garsas skamba šiek tiek šiurkščiai, ypač klausantis muzikos.
Tokiu atveju nustatymuose išjunkite erdvinio garso režimą, kuris pagerins rezultatą. A90J serija palaiko „ Dolby Atmos“ . Erdvinis garsas yra tinkamas, nors, žinoma, jis išlieka šiek tiek ribotas. Besidomintys gali naudoti „XR-55A90J“ televizorių kaip centrinį garsiakalbį savo erdvinio garso sistemoje. Tam įrenginyje yra garsiakalbio jungtis.

Jungtys

„Sony A90J“ serijos televizorius palaiko „ eARC“ , kuris leidžia per HDMI perduoti aukštos kokybės garso formatus į išorinį imtuvą. Norėdami naudoti šią parinktį, eARC turi būti įjungtas, o tada „Digital Audio Out“ nustatykite kaip „Auto 1“ ir „Passsthrough“ į „Auto“. Kompozitinei (RCA) jungčiai reikalingas adapteris, kuris nėra įtrauktas.
Perjungimo skydelyje yra skaitmeninis optinis garso išėjimas, antenos įvestis, 3,5 mm analoginis garso išėjimas ausinėms prijungti, linijos įvestis, skirta prisijungti prie interneto, ir CI + 1,4 lizdas mokamiems kanalams prijungti. Taip pat yra du HDMI 2.1 prievadai ir pora HDMI 2.0 įėjimų. Televizoriuje yra trys USB prievadai, vienas iš jų yra USB 3.0. Belaidis ryšys apima „Wi-Fi“ (2,4 GHz, 5 GHz) ir „Bluetooth 4.2“.

A90J apžvalgos santrauka

Apibendrindamas apžvalgą, „Sony“ „A90J“ yra puikus televizorius, skirtas naudoti mišriai. Tai užtikrina išskirtinę filmų ir TV laidų vaizdo kokybę, o beveik momentinis atsako laikas užtikrina sklandų sporto ir vaizdo žaidimų judėjimą.
Nors jis nėra toks ryškus kaip LED televizorius, „A90J“ yra pakankamai ryškus, kad išryškintų daugumą akcentų HDR režimu, o jo beveik begalinis kontrasto santykis. Deja, yra statinio perdegimo pavojus, nors tai neturėtų kelti problemų, jei žiūrite įvairų turinį.

Privalumai

Beveik tobulas juodos spalvos lygis.
Vaizdas išlieka tikslus visais žiūrėjimo kampais.
Judėjimas atrodo išskirtinai lygus.

Trūkumai

Statinio vaizdo išdegimo pavojus.
Kai kuriems kaina gali atrodyti didelė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *