
Naujoji „Sony“ televizorių serija žada puikius televizorius 2021 m. Manoma, kad „Sony X80J“ yra pradinio lygio ir nebrangi „Bravia“ serija. Šiuos televizorius parduotuvėse galima įsigyti nuo 2021 m. Kovo mėn., Jie siūlo gerą vaizdo kokybę su „Triluminos Pro“ technologija ir „Sony HDR X1“ procesoriumi.
Apsvarstykite „Sony KD-55X80J 4K HDR TV“ apžvalgą kaip naujos serijos atstovą. Pabandykime išsiaiškinti, ar tikrai „XH80“ serijos įpėdinis yra geresnis ir ar verta įsigyti naują produktą. Reikėtų pažymėti, kad X80J serija yra visiškas X81J analogas ir Europos rinkoje gali būti abu variantai arba tik 81 modelis.
„Sony Bravia X80J“ serija taip pat gali būti vertinama kaip „Sony XH8005“ pakaitalas , kuris buvo pradinis lygis 2020 m. Pagrindiniai nagrinėjamos serijos konkurentai gali būti „Samsung AU8000“ ir „LG UP80“ .
Dizainas
„Sony 55X80J“ yra visiškai plastikinis. Tačiau nereikėtų teigti, kad tai yra blogas sprendimas. Dėl šio dizaino televizorius nėra toks sunkus, kaip kiti modeliai, kuriuose naudojamos patvaresnės medžiagos. Kurdamas japonų gamintojas remiasi siaurais rėmeliais aplink ekraną. Tai suteikia X80J serijos televizoriui gerą išvaizdą.
Stovo kojos nėra toli viena nuo kitos X80J. 75 įstrižainės televizoriaus stabilumas yra normalus. Po televizoriumi yra pakankamai vietos garso sistemai ar kažkokiai žaidimų konsolei. Ryškus pokytis, skirtingai nei praėjusių metų modeliai, yra kabelio laikikliai ant stovo kojų.
Televizorių „KD-43X80J“ ir „KD-50X80J“ variantai yra su pertvarkytu galiniu grotelių tinkleliu, tačiau sąsajoje nėra jokio skirtumo. Kadangi mes jau minėjome mažus įstrižainių matmenis, reikia pažymėti, kad VA plokštė naudojama 50X80J modelyje. „Sony KD-50X80J“ padidino kontrastą ir juodus tonus, tačiau riboto matymo kampo.
Paveikslėlis
„Sony X80J“ serijos televizoriuose daugiausiai naudojami ADS skydai. ADS ir IPS skydai yra beveik vienodi pagal našumą. Žinoma, kad jie suteikia platų žiūrėjimo kampą. Todėl žiūrint didelei miniai nepraras vaizdo kokybės.
Tačiau „Sony X80J“ yra gana žemas kontrasto santykis – 1120: 1, todėl tamsiose patalpose jis atrodo nelabai gerai. Deja, juoda spalva taip pat nėra išskirtinė. Aptariamoje „Sony X80J“ serijoje yra HDR X1 procesorius. Tai leidžia atkurti vaizdą su mažesniu triukšmu ir mažu ekrano triukšmu.
Be to, specifikacijoje yra „Triluminos Pro“ technologija, suteikianti sodresnes ir gražesnes spalvas. „Dolby Vision“ nėra nauja biudžeto parinktis. Tačiau tai yra nedidelis pliusas geresnei vaizdo kokybei. „Sony X80J“ HDR režimu maksimalus ryškumas yra 405 nitai.
Toks ryškumas natūraliai nėra pliusas, tačiau jo negalima pavadinti tikru trūkumu, atsižvelgiant į serijos padėtį 2021 metų modelių hierarchijoje. Taigi, jei ieškote pigaus „Sony Bravia 2021“ televizoriaus, kad galėtumėte žiūrėti sporto kanalus su draugais, ši televizijos serija būtų puikus pasirinkimas.
Dinamika
Viena iš „Bravia“ serijos stipriųjų pusių neabejotinai yra judesio valdymas. Atsakymo laikas svyruoja nuo 4,7 iki 12,5 ms. Tai gana mažas rodiklis, „XH80“ yra didesnis. Nepaisant to, kad yra FFB (be mirgėjimo apšvietimo) funkcija, kai kurie vartotojai pastebi mirgantį apšvietimą.
„Sony X80J“ serijoje taip pat yra „Black Frame Insertion“ (BFI) funkcija, dar kitaip vadinama apšvietimo strobe. Tačiau minimalus BFI funkcijos dažnis yra 120 Hz. Ir tai sukelia tam tikrą dubliavimąsi, nes KD-55X80J televizoriaus matricos gimtasis dažnis yra 50/60 Hz.
Norėdami įjungti BFI, nustatykite „Motionflow“ į „Custom“ ir nustatykite aiškumo slankiklį į MAX. Tačiau ši funkcija „X80J“ neveikia labai gerai, todėl neturi realios vertės. Be to, visų nekenčiamą „teisėją“ galima pašalinti, tačiau tai veikia tik esant 24Hz turiniui.
ALLM ir VRR
Deja, nagrinėjama „Sony“ X80J serija nėra tikras žaidimų televizorius. Įvesties atsilikimas yra 11,6 ms, kuris vargu ar bus pliusas prijungus žaidimų konsolę. Be to, šiuose televizoriaus modeliuose nėra ALLM, VRR ar HDMI 2.1 įvesties. Tai iš tikrųjų yra žingsnis atgal į XH80 palyginimą.
Kaip matome, ankstesni modeliai šiuo atžvilgiu gali konkuruoti su dabartiniais. Tačiau šios funkcijos yra aktualios, ypač naujausioms žaidimų konsolėms. Galite žaisti be šių pažangių funkcijų, paprasčiausiai neišnaudosite „PlayStation 5“ ar „Xbox X“ serijos .
Tačiau, kita vertus, jei turite „Xbox One“ ar „PlayStation 4 Pro“ , tada „Sony X80J“ televizoriai tikrai nėra blogas pasirinkimas. Atminkite, kad naujame gaminyje yra analoginė vaizdo įvestis. Norėdami naudoti šią funkciją, jums nereikia papildomo adapterio. Taigi, jei turite seną konsolę, analoginė įvestis yra nedidelis pliusas.
Garsas
„Sony X80J“ serija, deja, turi „natūralių“ sunkumų garso kokybės atžvilgiu. Įmontuoti 20 W garsiakalbiai suteikia aiškų garsą dialogui, tačiau garsiakalbiai nesuteikia gerų žemųjų dažnių. Garso schema, kaip įprasta biudžetinei versijai, yra 2.0CH.
Didesnio raiškos garso formatai, tokie kaip „Dolby True HD“, DTS ir „Dolby Atmos“, yra prieinami dėl integruoto eARC prievado. Taigi, įsigydami bet kurį „X80J“ televizijos serijos modelį, turėtumėte įsigyti atskirą garso sistemą. Be to, dizainas suteikia pakankamai vietos išorinei akustikai.
„Google“ tv
2021 m. „Google TV“ („Android 10“) yra „Sony“ televizorių standartas. Šioje operacinėje sistemoje lengva naršyti, yra prieiga prie „Google Play“ parduotuvės. „Google Play“ parduotuvėje yra didžiulis programų pasirinkimas. Bet buvo reklama, kurios negalima išjungti.
Be to, „Google Voice Wizard“ yra įdiegtas paprastame „Sony X80J“ nuotolinio valdymo pulte – tai valdymas balsu. Nuotolinio valdymo pultas gali pasiekti „YouTube“ ir „Prime Video“, „Google Play Video“ ir TV mygtukai buvo pašalinti. Televizoriai suderinami su „Alexa“, „Apple AirPlay2“ ir „Apple Homekit“, tačiau, kaip įprasta, nėra „Timeshift“ funkcijos.
Jungtys
Sąsajos dalis, taip pat jos vieta, visiškai atitinka „Sony X81J“ seriją.
X80J peržiūros rezultatai
Baigdami „Sony“ pateiktą „X80J“ apžvalgą, apibendrinkime tradicinę išvadą. „Sony X80J“ modeliai puikiai tinka naudoti mišriai. Televizoriai gerai veikia šviesiuose kambariuose. Platus žiūrėjimo kampas, išskyrus 50 įstrižainių, yra puikus plačiajai visuomenei. Tačiau mažas kontrasto santykis nėra tinkamas žiūrėti filmus ar žaisti žaidimus tamsoje.
Žaidėjai gali nusivilti dėl pažangių žaidimų funkcijų trūkumo. Nors mažas įvesties vėlavimas ir geras atsakymo laikas turėtų patenkinti senesnių žaidimų konsolių savininkus. Deja, „X80J“ serija nėra pakankamai ryški, o natūralus HDR turinys atrodo labai įprastas.
Pliusai
Platus žiūrėjimo kampas.
Rodoma teisinga 4: 4: 4 „Chroma“ paletė.
Mažas įvesties atsilikimas.
Puikus atsakymo laikas.
Minusai
Nėra VRR palaikymo.
Kontrasto santykis yra mažas.