„Sony Bravia XR-65A95K“ – 2022 m. 4K QD-OLED televizoriaus apžvalga

Sony Bravia XR QD OLED

Praėjusiais metais CES 2021 pristatė daug naujų technologinių sprendimų aukštųjų technologijų televizorių segmente, tačiau pagrindine LCD televizorių naujove galima laikyti miniLED ekranus. Atrodytų, kad tokia produktyvi technologija iš rinkos greitai nebus išspausta.

Tačiau viskas pasirodė šiek tiek kitaip. Atidarius CES 2022, į areną įžengė Sony Bravia XR Master Series A95K televizorius su pažangia QD-OLED technologija.

Inovacijų bumą lydi daugybė naujų pavadinimų ir santrumpų atsiradimo. Šiuo atveju jau kelerius metus „Samsung“ kuriamos hibridinės QD-OLED technologijos pavadinimas reiškia „Quantum Dot“ (QD) ir OLED technologijų derinį. Šioje apžvalgoje Sony XR-65A95K 4K HDR televizorius, apibūdinsime naujojo gaminio savybes.

Sony Bravia XR QD OLED

Sony A95K apžvalga

QD-OLED technologija

Kaip žinote, QD ekranai ir OLED plokštės yra dvi pagrindinės TV kūrimo kryptys. Kvantinių taškų technologija jau keletą metų sėkmingai naudojama LCD televizoriuose, konkuruojančiuose su OLED modeliais. Žinoma, kiekvienas iš jų turi privalumų ir trūkumų. Todėl idėja sukurti hibridą derinant jų privalumus jau seniai domina daugelį įmonių.

OLED technologija naudoja organinės anglies pagrindu pagamintą plėvelę. Dėl elektros srovės jos paviršiuje esantys diodai šviečia. Beveik kiekvienas OLED ekrano taškas yra vaizdo dalis ir nereikalauja foninio apšvietimo. Nesant valdymo signalo, jis išjungiamas ir užtikrina puikų kontrastą dėl absoliučios juodos spalvos, nepaveikdamas gretimų pikselių.

Be to, nesant LCD skydelio, sumažėja skydelio storis ir išvengiama sklaidos pablogėjimo žiūrėjimo kampuose. Tačiau mažas OLED pikselių dydis riboja jų ryškumą. Norėdami jį padidinti, „LG Display“ prie matricos prideda baltą subpikselį (RGBW). Deja, tai sumažina spalvų subpikselių skaičių, sumažina skiriamąją gebą ir iškraipo gretimų pikselių spalvą, todėl sumažėja spalvų tikslumas. Be to, padidinus ryškumą sutrumpėja organinės medžiagos tarnavimo laikas.

QLED technologija naudoja LED foninį apšvietimą (mėlyni šviesos diodai) ir kvantinių taškų (nanodalelių) sluoksnį ant plėvelės, kurios dydis atitinka žalios ir raudonos spalvos bangos ilgį. Nanodalelės ant plėvelės sugeria mėlyną spalvą ir vėl išspinduliuoja žalią ir raudoną, priklausomai nuo jų dydžio. Tačiau mėlyna taip pat iš dalies pereina per plėvelę.

Didelis ryškumas, plati spalvų gama ir didelis spalvų tikslumas yra pagrindiniai privalumai. Tačiau ši technologija reikalauja nuolatinio foninio apšvietimo. Dėl to šviesa iš dalies filtruojama per RGB filtrą ir sukuria pilkų atspalvių ekraną, sumažinant bendrą vaizdo kontrastą.

Hibridinėje QD-OLED technologijoje raudonos ir žalios spalvos kvantiniams taškams apšviesti naudojama mėlynos OLED medžiagos. Dėl to šios matricos pikselyje yra mėlynas originalios mėlynos OLED medžiagos subpikselis, taip pat žali ir raudoni subpikseliai, kurie generuojami naudojant „kvantinio taško“ filtrą.

Dizainas

„Sony“ daugiafunkcį A95K televizorių dizainą apibūdina kaip dvigubo stiliaus. Jis realizuojamas naudojant originalų stovą, kuris turi dvi montavimo galimybes. Pirmoji yra priekinė padėtis su One Slate dizainu. Stovas „išeina“ iš akių ir padeda maksimaliai pasinerti į tai, kas vyksta ekrane. Antrasis variantas yra galinė vieta. Tuo pačiu Sony A95K kiek įmanoma priartėja prie sienos, kuo labiau susiliedamas su kambario interjeru. Svarbu pažymėti, kad kabelių laikikliai padeda išlaikyti 65A95K televizoriaus nugarėlę visiškai plokščią. Pats ekranas turi itin siaurus aukščiausios kokybės metalinius rėmelius, kurie taip pat prisideda prie geresnio įtraukimo.

Sony Bravia XR QD OLED side view

 

Vaizdo kokybė

Bravia XR Master serija visada buvo puiki vaizdo kokybė. Naujasis QD-OLED skydelis ir XR Triluminos Max sistema daro spalvas dar ryškesnes. Unikalus „Cognitive Processor XR™“ lustas atkuria natūralius atspalvius, suprasdamas, kaip žmogaus akis sufokusuoja. Jis kryžmiškai analizuoja vaizdą, kad iš jo išspaustų tikroviškiausią gylį ir nepaprastą kontrastą.

Kartu su QD-OLED skydeliu ir XR OLED Contrast Pro, Sony 65A95K televizorius yra iki 200 % ryškesnis nei įprasti televizoriai, todėl scenos atgyja ryškiomis, giliomis juodomis spalvomis. Paveikslo detalumas yra labai didelis tiek šviesiose srityse, tiek giliuose kadro šešėliuose.

Naudodami XR 4K padidinimo technologiją galite mėgautis beveik 4K kokybės vaizdais, nepaisant turinio ar šaltinio. Tai vėlgi XR™ kognityvinio procesoriaus nuopelnas. Jis pasiekia daugybę duomenų, sumaniai atkurdamas prarastas tekstūras ir detales, kad atspindėtų realų pasaulį.

Dėl akinimo ir atspindžių sunku aiškiai matyti, kas vyksta ekrane, ypač tamsiose scenose, kur gylis ir detalės dažnai yra paslėpti. Dėl itin mažo šviesos atspindžio koeficiento Sony QD-OLED skydelis sumažina šį efektą, suteikdamas tinkamą ryškumą, spalvas ir kontrastą beveik visomis apšvietimo sąlygomis.

Judesio apdorojimas ir žaidimo režimas

„Sony A95K“ XR OLED Motion sistema kovoja su susiliejimu aptikdama ir kryžmiškai analizuodama pagrindinius vaizdo elementus nuosekliuose kadruose. Siekdama pašalinti susiliejimą, ji sukuria papildomus kadrus ir įterpia juos tarp originalių, taip užtikrindama sklandų ir aiškų veiksmą dinamiškose scenose.

BRAVIA XR A95K automatiškai sureguliuoja ir optimizuoja vaizdą, kad būtų užtikrintas geriausias jūsų PlayStation5 konsolės nustatymas, nesvarbu, ar žaidžiate žaidimą, ar žiūrite filmą. Automatinio žanro vaizdo režimas automatiškai perjungia televizorių į žaidimo režimą, kad sumažintų išvesties delsą, arba į standartinį režimą, kai žiūrite filmus per srautinio perdavimo paslaugą (arba Ultra HD Blu-ray™ diską).

Naudodami HDMI 2.1 suderinamuose žaidimuose galite gauti iki 120 kadrų per sekundę dažnį, todėl turite pranašumą fotografuodami, sportuodami ir veiksmo žaidimuose su beveik akimirksniu ekrane rodomais veiksmais. Taip pat galėsite mėgautis itin sklandžiais žaidimais su sumažinta išvesties delsa (ne daugiau kaip 8,5 ms esant 4K / 120 kadrų per sekundę greičiui ir specialiu žaidimo režimu).

Išmanusis televizorius

A95K serijos televizorių išmaniosios funkcijos yra pagrįstos Google TV operacine sistema. Naudodami „Google“ paskyrą galite žiūrėti daugiau nei 700 000 filmų ir TV laidų vienoje vietoje. „Google TV“ OS renka mėgstamą turinį iš jūsų programų ir prenumeratų ir tvarko juos kaip tik jums. Lengva prieiga prie viso turinio ir paslaugų atliekama laisvų rankų įranga („Hands Free Voice Search“ sistema).

Yra net specialus vaikų profilis, padedantis nukreipti vaikus į amžių atitinkantį turinį, kad jie niekada nežiūrėtų to, ko neturėtų. Galite nustatyti mėgstamas vaikų temas, apriboti televizoriaus žiūrėjimą ir netgi nustatyti miego laiką.

Balsu taip pat galima valdyti išmaniųjų namų įrenginius. Paprasta reguliuoti kambario temperatūrą, apšvietimą ir kt. – tiesiog paklauskite „Google“. Vaizdo įrašai, nuotraukos, žaidimai ir daug daugiau lengvai perduodami į Sony A95K ekraną iš iOS arba Android įrenginių naudojant Google Cast arba Apple AirPlay.

Nuotolinio valdymo pultas buvo visiškai pertvarkytas. Aukščiausios kokybės nuotolinio valdymo pulteliu dabar lengva naudotis, su supaprastintais mygtukais ir foniniu apšvietimu, todėl viską aiškiai matysite net ir tamsoje. Šis kompaktiškas aliuminio nuotolinio valdymo pultas turi išskirtinę išvaizdą ir yra patogus laikyti rankoje.

BRAVIA CAM prideda daugybę naujų įdomių TV funkcijų. Tai su televizoriumi pridedama kamera, kurią lengva pritvirtinti ir nuimti. Siekiant didesnio privatumo, fotoaparatas turi įprastą plastikinį dangtelį. Ką gali padaryti fotoaparatas?

Aptikdama žiūrėjimo atstumą, BRAVIA CAM gali automatiškai reguliuoti balso garsumą, kad dialogas būtų girdimas aiškiai. Fotoaparatas taip pat seka jūsų padėtį ir sureguliuoja kairės ir dešinės pusės balansą, kad garsas būtų optimalus. Tai reiškia, kad bet kurioje patalpoje mėgausitės tokia pačia garso kokybe, lyg sėdėtumėte priešais televizorių.

Kameroje yra valdymas gestais, leidžiantis keisti kanalus, reguliuoti garsumą ir kt. Jis taip pat gali įspėti, kai vaikas artėja prie A95K televizoriaus, ir pritemdyti ekraną, jei nustato, kad kambaryje nėra nieko.

Sony Bravia XR QD OLED back view

Garsas

Garsas sklinda tiesiai iš televizoriaus ekrano naudojant Acoustic Surface Audio™. Didelių (pavarų) vibracija unikaliai paverčia visą ekraną garsiakalbiu. Taip sukuriama galinga akustinė scena, kuri juda kartu su vaizdu, todėl išgirsite tikroviškesnį garso takelį su išskirtinai aiškiais ir natūraliais dialogais.

Kairysis ir dešinysis žemųjų dažnių garsiakalbiai sustiprina žemuosius dažnius ir sukuria tikrai įtraukiantį kino garsą. Visos garso pramogos patobulintos iki 3D erdvinio garso. XR Surround efektyviai sukuria šoninį ir vertikalų erdvinį garsą naudodama tik televizoriaus garsiakalbius, todėl nereikia naudoti viršutinių arba į viršų nukreiptų garsiakalbių. BRAVIA A95K televizorius yra suderinamas su Dolby Atmos®.

Jungtys

„Sony A95K“ televizoriaus perjungimo specifikacijoje yra 4 HDMI prievadai (2 iš jų yra 2.1 versija) ir trys USB prievadai (vienas iš jų yra 3.0 versija). HDMI 2.1 užtikrina 48Gbps perdavimo spartą 4K 120p režimu. Trečiasis HDMI prievadas palaiko eARC kanalą . Taip pat yra LAN prievadas, skaitmeninė garso išvestis ir antenos lizdai. Yra Wi-Fi ir Bluetooth.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *