„Sony Bravia XR-55X90K“ 4K televizorius 2022 m.

„Sony Bravia XR-55X90K“ vidutinės klasės 4K televizorių apžvalga 2022 m

„Sony X90K“ tai naujausias iš ilgos populiarių „Sony“ 4K LCD televizorių serijos. Palyginti su praėjusių metų X90K, televizoriuje įdiegta nauja Google TV versija – atnaujintas Sony XR pažintinis procesorius. Jis taip pat vis dar turi 4K raišką, HDR palaikymą ir HDMI 2.1 palaikymą (su apribojimais).

„Sony Bravia XR-55X90K“ vidutinės klasės 4K televizorių apžvalga 2022 m

„Sony“ parduoda ir OLED, ir LCD televizorius, tačiau nebūtinai mano, kad pirmasis yra geresnis už antrąjį. Mes tai minime, nes tai padeda paaiškinti „Sony“ požiūrį į XR-55X90K kaip vidutinės klasės LCD televizorių, kuris beveik įkyriai trokšta aukščiausios kokybės modelių: didelio ryškumo. „Sony Bravia XR-55X90K 4KHDR“ televizorių apžvalgoje apžvelgsime, kaip tai įgyvendinama praktikoje, bei apžvelgsime pagrindines naujojo gaminio savybes.

Sony X90K apžvalga

Dizainas

„Sony Bravia XR-55X90K“ televizorius atrodo kaip dauguma Sony LCD televizorių dėl plonų juodų rėmelių (1 cm pločio), stovo su dviem kojomis ir modulinės galinės plokštės. Japonų kompanijos konservatyvi dizaino kalba užtikrina, kad X90K tilps į tipiškiausias svetaines. Ir apskritai tai nėra ryškus televizoriaus dizainas – daug blizgaus ir matinės juodos spalvos plastiko.

Kadangi X90K serija turi visą tiesioginį apšvietimą, televizorius nėra plonas. Bet jo storis neviršija 7,2 cm Stovas su dviem kojomis gali būti montuojamas tiek plačioje, tiek siauroje padėtyje, nes kiekvienoje pusėje yra po dvi tvirtinimo angas. Kojos užima šiek tiek vietos už ekrano, todėl įsitikinkite, kad jūsų baldai yra pakankamai giliai, kad tilptų televizorius.

Sony X90K – apžvalga

Kojelių padėtį nesunku pakeisti, jei vėliau norėsite televizorių perkelti į kitą kambarį. Galima pakelti kojas 4 cm iki garso juostos padėties. Šiame įgyvendinimo variante įprastos garso juostos neužblokuos vaizdo. „Sony“ televizorių taip pat galima įsigyti su centriniu ovaliu stovu (X92K) ir šoninėmis kojelėmis (X93K, X94K).

55X90K televizoriaus jungtys nukreiptos į šoną, o tai padeda pastatyti spintelę arčiausiai sienos. Yra du spaustukai, skirti kabelių nukreipimui. Galinis skydelis dėl savo dydžio šiek tiek lankstosi. Stovas tvirtai laiko televizorių.

Vaizdo kokybė

X90K turi tai, ką Sony vadina XR pažinimo procesoriumi. Tai technologija, kurią bendrovė reklamuoja kaip galinčią suprasti, kaip žmonės mato ir girdi, todėl galite optimizuoti turinio kontrastą, ryškumą ir spalvas, atsižvelgiant į tai, kas vyksta. Galite pažadėti daug, bet kaip viskas atrodo realybėje, sunku tiksliai pasakyti.

Kartu su šiuo pažinimo procesoriumi yra naujas kontrasto stiprintuvas, papildantis jau žinomą „Sony“ apdorojimo kokybę. Dėl to didinti iki 4K yra fantastiška. Prasta paryškinimo gradacija dėl mažo pralaidumo turinio yra puikiai ištaisyta ir išlyginta.

Nors naudojamas VA skydelis tradiciškai turi siaurus žiūrėjimo kampus, palyginti su IPS , vis tiek gaunate gerą kontrastą ir spalvas, kai Sony X90K nėra centre. Didesnė problema, susijusi su XR-5590K, yra ta, kad ekranas nesusidoroja su atspindžiais. Ekranas blizgus, o televizoriaus ryškumo neužtenka, kad nuslopintų net menkiausius atspindžius.

Tačiau juoda spalva atkuriama puikiai. Ir, kaip minėta, nors televizorius vis dar nėra ypač ryškus (didžiausias SDR ryškumas yra apie 500 nitų, o HDR neviršija 800 nitų), jo gebėjimas iškelti juodą spalvą iki tokio gylio reiškia, kad jis gali sukurti išskirtinį HDR vaizdą, įskaitant „Dolby Vision“. Šio kontrasto minusas yra tas, kad sunku rasti pusiausvyrą tarp šešėlių detalių ir visų spalvų nesuliejimo.

„Sony“ neskelbia vietinių pritemdymo zonų skaičiaus, tačiau rankinis X90J skaičiavimas parodė 24. Bendrovė nuolat teigia, kad zonų skaičius yra specifika, neatitinkanti to, kaip Sony jas naudoja, ir tam tikru mastu galima priimti. Panašu, kad „Sony“ su 24 zonomis daro daug daugiau nei bet kuris kitas gamintojas, tačiau jis vis tiek turi apribojimų. Šios zonos yra gana didelės, o švarioje testavimo aplinkoje aiškiai matosi, kad ryškūs objektai juodame fone sukuria labai pastebimą aureolę.

Judesio apdorojimas ir žaidimo eiga

Deja, turinys, kurį „Sony X90K“ atkuria mažesniu kadrų dažniu (pvz., filmai ar TV laidos), lėtai slenkant gali trūkčioti. Mikčiojimas reiškia drebantį, trūkčiojantį vaizdo įrašą ir ypač pastebimas aplink kadro išorę. Žaidimo scenose, kurios veikia 60 kadrų per sekundę greičiu, to nematyti.

Sony X90K - dizainas

3 ir 4 HDMI įvestys palaiko 4K 120 Hz, o 1 ir 2 HDMI įvestys palaiko HDMI 2.0B prievadus. „Sony Bravia 2022“ palaiko automatinį mažą delsą (ALLM) ir kintamą atnaujinimo dažnį (VRR). Kai X90K aptinka žaidimo šaltinį, pvz., PS5, jis automatiškai įjungs televizorių, jei jis bus išjungtas, ir persijungs į žaidimo režimą.

Žaidimo režimas išjungia daugelį vaizdo gerinimo procesų mainais į mažą išvesties delsą. Tačiau ši technologija skirta tik „Sony“ įrenginiams, todėl ji neveiks su „Xbox“ ir turėsite rankiniu būdu perjungti nuotolinio valdymo pultą ir rankiniu būdu užrakinti nustatymus. Ir net be aktyvaus 4K apdorojimo žaidimai šiame televizoriuje atrodo fantastiškai.

Išmanusis televizorius

„Sony XR 55X90K“ televizoriuje veikia 10 „Google TV“ versija – patobulinta to, kas kažkada buvo vadinama „Android TV“, versija. OS daugiau dėmesio skiria tinkintam turiniui nei programoms. „Google TV“ veikia labai sklandžiai naudojant X90K, o naršymas internete yra puikus. „Google“ taip pat gerai stebi, koks turinys jums patinka, žiūrėdamas įvairias programas.

Viena iš papildomų šio televizoriaus funkcijų yra „Bravia Core“ transliacijos paslauga, kurią „Sony“ siūlo tik tam tikruose televizoriuose. Tai žada aukštesnės kokybės kai kurių filmų srautus, nes pateikiama daugiau duomenų. Kaip ir su Sony A90K, galima prijungti Bravia Cam.

Ji galės reguliuoti vaizdą ir garsą pagal jūsų vietą, taip pat suteikia keletą papildomų valdymo parinkčių. Valdymas balsu nuotolinio valdymo pulteliu tyliai tapo pažįstama funkcija. Lygiai taip pat, kaip rodyti vaizdus iš mobiliųjų įtaisų tiesiai į Bravia X90K televizoriaus ekraną. Dabar galite sukalibruoti vaizdą naudodami Calman programinę įrangą.

tiesiai į Bravia X90K televizoriaus ekraną. Dabar galite sukalibruoti vaizdą naudodami Calman programinę įrangą.

Sony X90K – perjungimas

X90K nuotolinio valdymo pultas buvo perkurtas iš 2021 m. „Sony“ televizoriaus. Jame nėra skaičių mygtukų, tačiau yra mygtukas, kuriuo galima iškviesti virtualią klaviatūrą. Tai leido sumažinti nuotolinio valdymo pulto dydį. Keturi greitojo paleidimo mygtukai iš tikrųjų atspindi visas garsiąsias ir populiarias srautinio perdavimo platformas: „YouTube“, „Netflix“, „Disney+“ ir „Prime Video“.

Garso kokybė

„Sony“ į X90K televizorių įtraukė labai įspūdingo garso garso sistemą ir naudoja ne tik už televizoriaus, bet ir už paties ekrano esančius garsiakalbius. „Sony“ teigia, kad dėl to garsas labai pagerėjo. Tačiau praktiškai tai nėra taip arti tobulumo. Geriau nei konkurentai, bet vis tiek.

„Acoustic Multi-Audio“ sistema turi XR garso parinktį, kuri stereo signalą paverčia virtualia 5.1.2 grandine erdviniam garsui gauti. Tačiau atminkite, kad net pridėjus daugiau garsiakalbių ir sumaniai juos sukonfigūravus plokščiaekranio televizoriaus garso iškirpimo problema neišspręs.

Korpuse tiesiog nėra pakankamai vietos, kad būtų galima palaikyti platų diapazoną, reikalingą įtraukiam garsui. Visų pirma, Bravia X90K turi labai silpnus žemuosius dažnius, kaip ir visi ploni televizoriai rinkoje. Jei jums rūpi garso kokybė – ir jūs tikrai privalote – nusipirkite garso juostą. Ir dar geriau tikro erdvinio garso sistema.

Jungtys

Sony X90K serijos televizoriai palaiko eARC, kuris leidžia perkelti aukštos kokybės garso formatus į išorinį imtuvą arba garso juostą per HDMI. Sudėtiniam įėjimui (bendrinama su S-Center garsiakalbio įvestimi) reikalingas adapteris, kuris neįtrauktas.

Pataisymo skydelyje yra skaitmeninė optinė garso išvestis, antenos įėjimai (skaičius priklauso nuo vietos), 3,5 mm ausinių išvestis ir LAN prievadas. Taip pat yra du HDMI 2.1 prievadai ir pora HDMI 2.0 įėjimų. Televizorius turi du USB prievadus, iš kurių vienas yra USB 3.0. Belaidžiai ryšiai apima „Wi-Fi“ (2,4 GHz, 5 GHz) ir „Bluetooth“ 4.2.

X90K apžvalgos santrauka

Norėdami užbaigti „Sony“ X90K apžvalgą, pateikiame trumpą santrauką. Vienas dalykas, kurį X90K televizorius daro teisingai, ko negali pasiūlyti joks kitas gamintojas, yra vaizdo kokybė. Spalvų atkūrimas yra puikus iš karto, o „Sony“ apdorojimas yra neprilygstamas. Tačiau daug dalykų, dėl kurių šis televizorius yra puikus, galima rasti ir X90J, kuris yra pigesnis. Apskritai, Sony X90K verta rekomenduoti kaip gerą universalų televizorių SDR turiniui (filmams, serialams, sportui, žaidimams ir kt.).

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *