Sony Bravia XR-55A75K – pradinio lygio 4K OLED televizoriaus apžvalga

Sony XR-55A75K pradinio lygio 4K OLED televizoriaus apžvalga

„Sony A75K OLED“ yra nauja 4K televizorių serija. Siekdama mažesnės kainos, „Sony“ bando priartinti šią liniją prie LG A1 serijos televizorių. „Sony 2022“ serijoje „Bravia A75K“ yra žemiau nei „Sony A80K OLED“, tačiau skirtumai nėra pakankamai dideli, kad būtų patrauklus kainų skirtumas.

Sony XR-55A75K pradinio lygio 4K OLED televizoriaus apžvalga

Tai, kas išskiria jį iš brangesnių A90K serijos modelių, yra daugiausia blogesnis HDR ryškumas. Tačiau jis vis tiek užtikrina nuostabią vaizdo kokybę, ypač tamsiose patalpose. OLED ekranai gali išjungti atskirus pikselius, o tai leidžia pasiekti beveik begalinį kontrasto santykį be susiliejimo aplink ryškius objektus. Sony XR-55A75K 4K HDR televizorių apžvalgoje atidžiau pažvelgsime į naujosios TV serijos funkcionalumą.

Sony A75K apžvalga

Dizainas

„Sony XR-55A75K“ televizoriaus dizainą geriausiai galima apibūdinti kaip minimalistinį. Ekraną supa siauri juodo metalo rėmeliai, kurie nesugadins rodomo vaizdo. Pats prietaisas be stovo yra kiek daugiau nei 50 mm storio. Su stovu, kuris, skirtingai nei A80J, gali būti tvirtinamas tik vienu būdu, jums reikės daugiau nei 40 cm gylio televizoriaus spintelės. Stovo kojos yra įprastos V formos.

Vaizdo kokybė

A75K televizoriaus vaizdo apdorojimas yra pagrįstas XR pažinimo procesoriumi. Todėl, nepaisant originalaus turinio kokybės ekrane, pamatysite vaizdą, padidintą iki 4K lygio. Filmų mėgėjai įvertins puikų OLED skydelio kontrasto santykį. Speciali XR OLED Contrast Pro technologija valdo kiekvieną sceną, kad neprarastų detalių ir išsaugotų gilių juodų atspalvių.

Sony A75K – apžvalga

Be to, 55A75K XR HDR Remaster parinktis yra užprogramuota aptikti objektus ekrane. Išanalizavus jo spalvų charakteristikas, kontrastas dar labiau patobulintas, kad būtų dar daugiau tikroviškumo. Šis į objektą orientuotas apdorojimas padidina spalvų tikslumą.

Vienintelis šio ekrano trūkumas, visų OLED ekranų problema: ryškumas. Apskritai „Bravia 55A75K“ televizorius yra pastebimai mažiau ryškus nei LCD televizoriai, tokie kaip „Samsung Q80A “ arba „Mini LED“ televizoriai, tokie kaip LG QNED91 . A75K tikrai gali rodyti labai ryškias smailes, tačiau tai retai pastebima – kuo ryškesnis objektas ekrane, tuo didesnė tikimybė, kad jis užsidegs visam laikui.

Daugelis žmonių, kurie susiduria su šia informacija prieš pirkdami OLED, kyla baimė dėl išdegimų, tačiau daugumai vartotojų nereikės dėl to jaudintis. OLED ekranai buvo naudojami daugelį metų ir problemų pasitaiko retai. Nebent planuojate žaisti vaizdo žaidimus su nuolatiniu, nekintančiu HUD arba turėti naujienų tinklą su žymėjimu, kuris kelis mėnesius visada rodomas 8–10 valandų kasdien.

Įprasto naudojimo metu televizoriaus programinė įranga atidžiai stebi ekraną, kad užtikrintų, jog nė vienas pikselis neišnyktų ar neišdegtų.

Judesio apdorojimas ir žaidimo režimas

XR OLED Motion technologija yra atsakinga už sklandų objekto judėjimo perdavimą Sony A75K ekrane. Metodas gana tradicinis – judesio interpoliacija sukuria trūkstamus kadrus ir deda juos tarp originalių, taip atsikratant ne tik trūkčiojimų ir mikčiojimo, bet ir per didelio judesio susiliejimo.

„XR Smoothing“ parinktis sukuria sklandų, natūralų vaizdą žiūrint 4K turinį. Tai yra, be „juostelių“, kurios gali atsirasti kituose televizoriuose. Scenos atkuriamos su tūkstančiais tonų, atspalvių ir gradacijų, todėl jos tampa neįtikėtinai tikros, o perėjimai tarp spalvų tonų yra labai sklandūs.

ALLM režimu Sony 55A75K atpažįsta prijungtą ir įjungtą žaidimų konsolę. Tada televizorius automatiškai persijungs į mažos delsos režimą. Naudodami HDMI 2.1 palaikomų žaidimų atnaujinimo dažnį galite pasiekti iki 120 kadrų per sekundę. Be to, mėgausitės itin greitai reaguojančiu žaidimu su sumažinta 8,5 ms išvesties delsa esant 4K/120 kadrų per sekundę greičiui.

Išmanusis televizorius

„Sony Bravia XR-55A75K“ televizorius yra pagrįstas „Google TV“ operacine sistema. Naudodami balsą galite ieškoti filmų, srautinio perdavimo programų, leisti muziką ir valdyti televizorių. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pasikalbėti su „Google“. Taip pat galite prijungti įrenginius, kuriuose veikia „Alexa“, kad galėtumėte lengvai valdyti „Sony“ televizorių be rankų. Naudodami Alexa galite įjungti televizorių, keisti kanalus, reguliuoti garsumą ir kt.

„Google TV“ A75K veikia taip pat, kaip ir bet kuriame kitame televizoriuje. Yra daugybė programų, kurias galite įdiegti pradinės sąrankos metu arba vėliau bet kuriuo metu. Visos programos, kurias galite pamatyti „PlayMarket“, yra prieinamos ir visos jos veikia nepriekaištingai.

Prijunkite savo BRAVIA XR televizorių prie atskirai parduodamos BRAVIA CAM, kad patirtumėte dar daugiau įtraukiančių įspūdžių. BRAVIA CAM atpažįsta, kurioje patalpoje esate ir kaip toli nuo televizoriaus, tada sureguliuoja garso ir vaizdo nustatymus, kad tiktų jums. Taip pat galite mėgautis valdymu gestais ir kt.

Garso kokybė

Šio televizoriaus garso kokybė yra geresnė nei daugelio kitų plonų ekranų rinkoje. Nors pati „Acoustic Surface Audio“ sistema yra mažiau pažengusi nei ta pati „Sony A95K“ su „Acoustic Surface Audio+“. Sistema skamba taip, lyg ji kreiptųsi tiesiai į jus iš ekrano, nes taip yra. Pats ekrano paviršius, varomas dviejų pavarų, naudojamas kaip garsiakalbis.

Tačiau vien tik garsas iš A75K yra labai nepriekaištingas esant žemiems dažniams, todėl daugelis efektų yra tušti ir trūksta gylio. Taigi geriau įsigyti garso juostą, pavyzdžiui, Sony HT-A5000 garso juostą, arba, dar geriau, tikrą garso sistemą. Toks puikus ekranas nusipelno aukštos garso kokybės.

Jungtys

„Sony 55A75K“ televizoriaus specifikacijos dar nepaskelbtos, tačiau kaip „Sony A80J“ įpėdinis jame bus beveik toks pat jungčių rinkinys. Jis palaiko WiFi, Apple Airplay 2, Bluetooth ir Chromecast. Fiziškai – skaitmeninė garso įvestis ir Ethernet prievadas. Keturi HDMI prievadai, iš kurių du atitinka naujausią 2.1 standartą ir vienas skirtas eARC . Taip pat yra trys USB prievadai.

A75K peržiūros rezultatai

„Sony“ A75K apžvalgos pabaigoje apibendrinkime tai, kas išdėstyta aukščiau. „Sony A75K“ serija naudoja standartinį (tikriausiai 2021 m.) LG ekrano skydelį ir turi 4K raišką su visu HDR palaikymu. Dabar šios savybės atitinka brangesnius Sony išleistus modelius. Taigi, kuo šis modelis pigesnis?

Dizainas yra šiek tiek paprastesnis, o „Acoustic Surface Audio“ sistema yra brangesnių modelių ASA+ versija. Tai minimalūs skirtumai, todėl nesitikėkite, kad kainos prilygs, pavyzdžiui, LG A serijos OLED televizoriams. Ir vis dėlto galima tik džiaugtis tam tikru „Sony“ žingsniu taupant vartotojų biudžetą.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *