„Samsung QE65QN95A“ Neo QLED televizoriaus apžvalga

Samsung QE65QN95A Neo QLED televizoriaus apžvalga

„Samsung QE65QN95A“ yra pavyzdinis 65 colių 4K televizorius 2021 m. Šį statusą jis įgyja derindamas naują „Mini-LED“ apšvietimo sistemą, daugybę naujų žaidimų funkcijų (įskaitant pirmąjį pasaulyje „FreeSync Premium Pro“ palaikymą) ir naują vaizdo apdorojimo variklį, kuris TV vaizdo kokybę pakelia į visiškai naują lygį.

Be to, „Samsung QN95A“ serijoje yra kelios technologijos, kurių nebuvo praėjusių metų modeliuose. Siūlome apsvarstyti „Samsung QE65QN95A 4K HDR Mini LED“ apžvalgą 65 colių televizoriaus pavyzdžiu, kad padarytume sau išvadą: ar verta pirkti „Samsung“ QN95A televizorius.

Samsung QE65QN95A Neo QLED televizoriaus apžvalga

Dizainas

„Samsung“ televizorių „QE65QN95A“ dizaineriai iš esmės atsisakė tvirto monolitinio dizaino, kuris per pastaruosius kelerius metus apibūdino „Samsung“ aukščiausios klasės LCD televizorius. Dėl „Samsung“ perjungimo į „MiniLED“ apšvietimą naujasis 4K televizorius turi gana nedidelį gylį.
Tai leidžia efektyviau montuoti prie sienos. Tai taip pat suteikia prietaisui futuristinę išvaizdą. Ekrano rėmelis yra išskirtinai siauras, o tai taip pat yra pliusas. Dėl išorinės one conect dėžutės QE65QN95A iš esmės nėra laidų.

Per ilgą permatomą laidą perduoda visus vaizdo šaltinius į ekraną, įskaitant garsą ir net maitinimą. Tai ne pirmas kartas, kai „Samsung“ savo aukščiausios kokybės televizoriuose naudoja išorinį „One Connect“ įrenginį.
Tačiau su QE65QN95A pateiktas prietaisas yra daug plonesnis nei ankstesnių versijų. Jei nekabinsite QE65QN95A ant sienos, one conect tvirtinasi prie centre sumontuoto sustiprinto plokštės stovo, kuris grakščiai pakrypsta atgal už ekrano, kad užtikrintų reikiamą atsvarą.

Nuotolinio valdymo pultas

Išmanųjį nuotolinio valdymo pultą maitina saulės baterijos taip pat pultelį galima pakrauti. QE65QN95A nuotolinio valdymo pulto konstrukcijos kokybė yra išskirtinė. To galima tikėtis iš tokio prabrangaus televizoriaus.

Samsung QE65QN95A Neo QLED back side

Foninis apšvietimas Mini-LED

Didžiausias „Samsung QN95A“ televizorių pasiekimas yra „ Mini-LED“ technologijos įvedimas . Todėl QN95A gali suteikti 792 atskirai valdomas apšvietimo zonas. Palyginimui, 2020 m. flagmanas su 4K raiška turi šiek tiek daugiau nei 100 tokių zonų.
Idėja ta, kad „Samsung“ sugebėjo pasiekti tokį didžiulį užtemdymo zonų padidėjimą beveik už tą pačią kainą, kaip ir jos pirmtakas „ QE65Q95T“ . Tiek daug pritemdančių zonų kontrasto potencialas yra dar įdomesnis. Dinaminiu režimu televizorius iš tikrųjų suteikia 2700 nitų ryškumo baltame HDR lange, padengiančiame 10% ekrano.
Ekranas tokio ypatingo ryškumo išlieka labai trumpą laiką, tačiau jis tikrai gali atsilaikyti. Šį kartą šį ryškumo lygį galima išlaikyti stabiliau. Taip pat yra tokių režimų kaip „Filmas“ (Filmaker), kurie suteikia „tikslesnį“ vaizdą.

Papildomi nustatymai

Nors „QN95A“ televizoriai siūlo gana efektyvų gamyklinių vaizdo išankstinių nustatymų rinkinį, taip pat yra daug galimybių detaliems vaizdo nustatymams. Sistema apima pilną spalvų ir baltos spalvos balanso kontrolę, taip pat vietinių pritemdymo ir kontrasto pagerinimo įrankių derinį. Be to, yra naudingų parinkčių, kaip pritaikyti judesio apdorojimą.

Dirbtinis intelektas

Su naujais QLED modeliais „Samsung“ dirbtinio intelekto apdorojimą pakėlė į visiškai naują lygį. Naujausias „Neo Quantum“ procesorius apskaičiuoja, kaip geriausiai tvarkyti gaunamus vaizdus, apmoko  mažiausiai 16 skirtingų neuroninių tinklų, o ne tik vieną neuroninių tinklų rezultatų rinkinį, kurį galima gauti 2020 m. „Samsung“ televizoriams.

„FreeSync Premium Pro“ žaidimuose

Žaidimų apdorojimas dabar yra didelė bet kurios aukščiausios klasės televizijos atsakomybės dalis. Šiame modelyje yra daugybė naujų funkcijų, susijusių su žaidimais. „QE65Q95A“ yra pirmasis televizorius, palaikantis „FreeSync Premium Pro“ – AMD sistemą, užtikrinančią geresnį HDR ir kintamą atnaujinimo dažnį.
Televizorius taip pat turi naują žaidimų juostą, kuri, paspaudus mygtuką, primena dabartinius vartotojo pasirinktus klavišų nustatymus ir televizoriaus gaunamo žaidimo signalo formatą.

Mažas įvesties atsilikimas

Įvesties vėlavimas yra laikas, per kurį televizorius pateikia gautus vaizdo duomenis. Nagrinėjamame modelyje žaidimo režime jis yra 9,2 ms su 1080p / 60 Hz signalu. Delsos laikas gali sumažėti iki 5,8 ms, jei konsolė ar kompiuteris gali perduoti 4K / 120Hz signalą į televizorių.

Tai yra novatoriškas skaičius, kuris neleis „Samsung QE QN95A“ kaltinti dėl jokių žaidimų nesklandumų. Galima šiek tiek sumažinti drebėjimą kainuojant papildomą tik 5 ms įvesties vėlavimą ir juodo kadro įterpimo režimą, kuris vis tiek padidina įvesties vėlavimą iki maždaug 39 ms.

Taip pat yra šešėlių detalių koregavimas, kurį galima naudoti tamsioms vietoms paryškinti ar patamsinti, nepaveikiant likusio vaizdo. Tai gali padėti žaidėjams atrasti paslėptus varžovus žaidimuose.

Samsung QE65QN95A Neo QLED side view

Trūksta „Dolby Vision“ ir „Dolby Atmos“

Galiausiai yra dvi žymios funkcijos, kurių trūksta „Samsung QN95A“. Tai „Dolby Vision“ ir „ Dolby Atmos“ palaikymas . Pirmasis nenuostabu, nes „Samsung“ teikia pirmenybę savo konkurentų „HDR10 +“ sistemai. Akivaizdu, kad „Samsung“ neketina atsižvelgti į palyginti platų „Dolby Vision“ turinio platinimą pasaulyje ir jo būsimą pasirodymą „Xbox Series X“ žaidimų konsolėje .
„Dolby Atmos“ palaikymo trūkumas yra mažiau svarbus, atsižvelgiant į tai, kokia efektyvi yra pačios „Samsung“ OTS garso sistema. Tačiau šiais laikais atrodo keista, kad televizorius su 4.2.2 garsiakalbių sistema perduoda „Dolby Atmos“ tik į išorinius garso įrenginius per „ eARC HDMI“ ir pats negali iššifruoti šio signalo.

Vaizdo kokybė

„QE65QN95A“ su „Mini LED“ apšvietimu žymiai pagerina vaizdo kokybę, palyginti su visais ankstesniais „Samsung“ LCD televizoriais. Kaip ir tikėjotės, tiesioginį „Mini-LED“ pranašumą galima pamatyti ekrano kontrastu.
Pažymėtina, kad ekrane pavyksta sujungti anksčiau paminėtą didžiulį ryškumo dydį su juoda spalva. „Samsung“ jau seniai garsėja įspūdingu juodos spalvos lygiu, kurį gali pasiekti LCD technologija.
Dabar serijoje QN95A ryškūs daiktai išlaiko didžiąją dalį savo ryškumo ir nesukelia švytėjimo, kad ir kokia tamsi būtų jų aplinka.
Kitaip tariant, QE65QN95A demonstruoja puikų kontrastą, nepakenkiant šešėlių detalėms. Naujasis QN95A suteikia pastebimą spalvų atkūrimo pagerėjimą, palyginti su praėjusių metų „Samsung“ modeliais.
Neišvengiamai naujų funkcijų rinkiniuose ir toliau naudojama kvantinių taškų technologija, kurią prekės ženklas palaikė kartomis. Tačiau dabar, norint pažymėti „Mini-LED“ atsiradimą, ši technologija vadinama „Neo QLED“ .

Mastelio keitimas

Išskirtinis QE65QN95A ryškumas pritaikomas net padidintiems HD vaizdams. Naujas, pažangesnis dirbtinio intelekto lygis, kurį „Samsung“ įdiegė didinimo procese, suteikia puikų žymiai patobulintos detalės ir ypač mažo triukšmo šaltinį.
Ypač įspūdingas padidinimo sistemos gebėjimas atskirti natūralų plėvelės grūdelį nuo kitų rūšių triukšmo. Todėl nenuostabu, kad didelis QE65QN95A kontrastas ir spalvų galimybės yra visiškai suderintos su SDR turiniu.

Garso kokybė

Nors pagrindinė „QE65QN95A“ atrakcija yra vaizdo kokybė, garsas taip pat skamba labai užtikrintai. „QN95A Samsung 4K“ turi 4.2.2 kanalų konfigūraciją, o bendra galia siekia 70W. Tai žingsnis į priekį nuo praėjusių metų pavyzdinės garso sistemos.
Prietaisą palaiko „Samsung Object Tracking Sound“ sistema, kuri leidžia garsui groti tiksliai iš norimos ekrano dalies. Televizorius teikia aiškų, išsamų ir apskritai šiurkštų garsą, net kai scena pakreipta. OTS sistema taip pat daro tai, ką žadėjo.
Jis ne tik atkuria garsus norimoje ekrano srityje, bet ir ausimis stebi visus judesius, kuriuos sukelia skleidžiamas objektas. QE65QN95A garsas taip pat stebėtinai gerai veikia su „Samsung“ garso sistemomis, kuriose naudojama nuosavybė „Q-Symphony“, kuri sujungia garsą iš televizoriaus garsiakalbių su garsu iš garso sistemos, kad būtų sukurtas platesnis garso takelis.

Jungtys

Geriausia naujiena žaidėjams yra 4 x HDMI 2.1 įvestys, veikiantys 40 Gbps. Per trečią HDMI įvestį „One Connect“ dėžutėje galima įdiegti „eARC“ parinktį. Kitos jungtys apima tris USB, „Wi-Fi“, „Ethernet“ įvestį, „Toslink“, antenos įvestis, mokamų kanalų lizdą ir „Bluetooth“.

Samsung QE65QN95A Neo QLED one connect

Verta pirkti „Samsung QN95A“, jei

  1. Jūs vertinate neįtikėtiną aukščiausio lygio ryškumą, taip pat didelio kontrasto vaizdus.
  2. Jums reikia itin greitų žaidimų su naujos kartos konsolėmis.
  3. Televizorių montuojate ant sienos, o ne stovo.

Neturėtumėte pirkti „Samsung QN95A“

  1. Negalite sau leisti tokios kainos.
  2. Žiūrite turinį, kuriame naudojama „Dolby Vision“.
  3. Ketinate įsigyti OLED televizorių.

QN95A peržiūros rezultatai

Baigiant „Samsung“ QN95A apžvalgą, verta pridurti, kad „Mini-LED“ technologijos įvedimas į „QE65QN95A“ galiausiai leido „Samsung“ išspręsti problemą, kaip užtikrinti puikų juodos spalvos lygį ir pašalinti ryškius  atspindžius, rimtai nepaveikiant vienas kito. Jis taip pat gali pasigirti puikiomis naujomis žaidimų funkcijomis ir dar vienu šuoliu į priekį vaizdų kūrimo srityje. Tačiau yra ir trūkumų.

Argumentai “už”

Ryški, spalvinga ir, svarbiausia, didelio kontrasto vaizdo kokybė.
Įspūdingas žaidimų funkcijų asortimentas.
Elegantiškas, gerai apgalvotas dizainas.

Minusai

Žaidimo režimu foninis apšvietimas nėra toks fantastiškas.
Per brangus, palyginti su 65 colių LCD televizoriais.
Nėra „Dolby Vision“ palaikymo.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *