Samsung QE65QN90B Neo QLED aukščiausios kokybės 4K televizoriaus apžvalga

Samsung QE65QN90B Neo QLED aukščiausios kokybės 4K televizoriaus apžvalga

Samsung QN90B Neo QLED kompanijos aukščiausios kokybės 4K televizorius 2022 m. 14 bitų apdorojimas užtikrina aukštesnę vaizdo kokybę nei jo pirmtakas ir dar labiau padidina Neo QLED ekrano technologijos potencialą. Gamintojai mėgsta reklamuoti televizoriaus vaizdo kokybės patobulinimus naudodami pažangų vaizdo apdorojimą.

Samsung QE65QN90B Neo QLED aukščiausios kokybės 4K televizoriaus apžvalga

„Samsung“ 65 colių QN90B pasižymi įspūdingu našumu, kuris suteikia išskirtinę 4K žiūrėjimo patirtį srautiniam perdavimui ar žaidimams 120 Hz dažniu. Jei pirmenybę teikiate vaizdo kokybei visomis sąlygomis ir neprieštaraujate gana aukštai jos kainai, šis modelis kaip tik jums. Samsung QE65QN90B 4K HDR televizoriaus apžvalgoje plačiau pažvelgsime į naujas funkcijas.

Samsung Q90B apžvalga

Dizainas

Televizorius Samsung 65QEQN90B atrodo moderniai ir atrodo beveik taip pat, kaip ir ankstesnių metų QN90A serijos modeliai . Jo rėmeliai yra ploni, apie pusę centimetro per visą perimetrą, įskaitant dugną, kur kai kurie gamintojai linkę padidinti aukštį, kad tilptų kiti komponentai.

Dėl beveik nulinio tarpo ir lygaus paviršiaus rėmeliai beveik tobulai susilieja su plokštės kraštais. Žiūrint tamsesnį turinį su daug juodų kraštų, jie beveik visiškai išnyksta. „Samsung“ logotipas ir IR imtuvas yra ant mažos briaunos, esančios apatinėje dešinėje televizoriaus pusėje. Dėl tobulai simetriško „Samsung“ dizaino jis šiek tiek nebemadingas.

Samsung QE65QN90B – apžvalga

Jei atidžiai pažvelgsite į 65QEQN90B televizoriaus apačią, rasite nedidelį vairasvirtę / maitinimo mygtuką. Paspaudus, galite perjungti kanalus, keisti garsumą, įvestis ir įjungti/išjungti maitinimą. Kai pasirinksite, paspauskite ir palaikykite tą patį mygtuką centre, kad atliktumėte pakeitimus. Taip pat yra jungiklis televizoriuje įmontuotam mikrofonui nutildyti.

Galinė televizoriaus dalis yra beveik tokia pat įspūdinga kaip ir priekinė. Storiausia vieta, esanti QE65QN90B apačioje, yra tik 2,5 cm storio. Skirtingai nuo daugelio televizorių modelių, QN90B nugarėlė (išskyrus pritvirtintą stovą) yra pagaminta iš vieno plokščio aukščiausios kokybės plastiko.

„Samsung QE65QN90B“ televizoriuje yra paslėptas kabelių valdymas, siūlantis keturias išpjovas, kurios eina palei galinio skydelio apačią. Tai labai efektyvu norint paslėpti maitinimo laidą, kuris jungiamas dešinėje televizoriaus pusėje, ir nuvesti jį per nugarą į maitinimo lizdą, esantį kairėje televizoriaus pusėje. Tai taip pat gali būti naudojama ploniems HDMI ir garso kabeliams. Televizoriaus stovas yra centre, pasvertas ir gana kompaktiškas, todėl vartotojai gali pastatyti televizorių ant mažų paviršių.

Televizoriaus nuotolinio valdymo pultelis Samsung QN90B tapo daug plonesnis ir patrauklesnis. Gal ir ne toks ergonomiškas, bet galima valdyti viena ranka, nereikia sukti, kad prieitum prie mygtukų. TM2280E nėra apšviestas foniniu apšvietimu ir gali būti sunku jį naudoti tamsoje. Kita vertus, jo galinėje pusėje yra saulės elementai.

Kita puiki funkcija – USB-C įkrovimas, jei nepakanka šviesos. Nuotolinio valdymo pulte taip pat yra įmontuotas mikrofonas. Paspaudus ir palaikius tam skirtą įvesties mygtuką, paleidžiamas pasirinktas išmanusis asistentas („Bixby“, „Alexa“ arba „Google“), skirtas valdyti televizorių, ieškoti turinio ar atlikti bet kokią kitą įprastą užduotį.

Vaizdo kokybė

„Samsung QN90B“ televizorius, švelniai tariant, įspūdingas. Nesvarbu, ar žiūrite „YouTube“, tiesioginius kanalus ar žaidžiate 4K žaidimus, jis užtikrina puikią vaizdo kokybę. Net automatinis / išmanusis režimas atrodo puikiai, be per daug ryškumo ar kontrasto. Palyginti su OLED ekranais, juodos spalvos lygis nėra toks gilus, tačiau, savo ruožtu, galite tikėtis gero ryškumo.

Samsung QE65QN90B - dizainas

Jei planuojate naudoti šį televizorių stipriai apšviestoje patalpoje, šis papildomas ryškumas bus pastebimas. Derinkite jį su skydelio antirefleksinėmis savybėmis ir galėsite pamiršti atspindžius net saulėtomis dienomis. Padidinimas iki 4K tapo efektyvesnis. SD turinys įspūdingas – tekstas daug ryškesnis, o minkštos briaunos atrodo ryškesnės.

QN90B kvantiniai taškai visiškai padengia DCI/P3 spalvų spektrą. „Samsung“ tai vadina 100% spalvų garsumu. DCI/P3 spalva naudojama UHD HDR valdant daugumą HDR tipų, tiek srautiniu būdu, tiek „Blu-ray“ diskuose. Šios gamos aprėpimas reiškia ryškią, bet tikslią spalvą, kuri visiškai atspindi tai, ko norėjo režisierius.

14 bitų apdorojimas gali būti naujiena „Samsung Neo QLED“ televizoriuose, tačiau tai pažįstama nuotraukų ir vaizdo įrašų profesionalams. Tai spalvų gylis, dažniausiai naudojamas fotografuojant RAW formatu. Pagrindinis 14 bitų apdorojimo pranašumas, palyginti su 12 bitų apdorojimu ir spalva, kurią jis pakeičia, yra sustojimų, naudojamų spalvų gradacijai išreikšti, skaičius: kiekvienai spalvai yra keturis kartus daugiau – 16384, palyginti su 4096.

Svarbu pažymėti, kad standartinis HD vaizdo įrašas yra tik 8 bitų, o HDR vaizdo įrašas yra 10 bitų, kaip ir televizoriaus naudojamas skydelis. Atsižvelgiant į šiuos formato ir aparatinės įrangos apribojimus, jums gali kilti klausimas, kaip 14 bitų apdorojimas gali turėti įtakos. Taip yra todėl, kad apdorojant vaizdo įrašą, atliekant papildomus tarpinius 14 bitų apdorojimo veiksmus gaunamas aiškesnis ir tiksliau sureguliuotas galutinis vaizdas.

HDR

Naujausiuose „Samsung QN90“ modeliuose naudojama „Neo QLED“ „Quantum Matrix Technology“. Ši technologija pagrįsta mini šviesos diodais (40 kartų mažesniais už tradicinius). Tai padeda pateikti aukštesnės kokybės HDR turinį su gilesniais juodais atspalviais, geresniais paryškinimais ir detalėmis. Įdomu tai, kad kaip ir ankstesniuose modeliuose, Dolby Vision vis dar trūksta. „Netflix“ galima žiūrėti tik naudojant HDR10. Tačiau televizorius palaiko HDR10+ Adaptive ir HDR10+ Gaming.

Išmanusis televizorius

Išmaniąsias QN90B serijos funkcijas maitina Samsung Tizen operacinė sistema. Yra modernus pagrindinio puslapio dizainas su prisegtomis programomis ir šaltinio duomenimis. Taip pat yra automatiškai užpildytas siūlomo ir remiamo turinio sąrašas.Taip pat gerai tinka IP TV transliavimui.

Sąsaja yra labai greita, nesvarbu, ar atidarote, ar perjungiate programas, keičiate nustatymus ar naudojate „Samsung“ interneto naršyklę. iPhone ir Android naudotojai gali mėgautis greitu turinio srautiniu perdavimu ir patobulintu ryšiu. „Samsung“ taip pat siūlo keletą išmaniojo asistento parinkčių, suteikiančių galingą televizoriaus ir išmaniųjų namų valdymą balsu.

65QN90B televizorius palaiko kelių peržiūrų funkciją. Pavyzdžiui, vienu metu galite žiūrėti „YouTube“ ir naudotis interneto naršykle. Galite padalinti ekraną per pusę tarp programų, galite žiūrėti vieną programą kitos fone. Galima perjungti garso šaltinį arba klausytis abiejų vienu metu. Įdomu tai, kad „Xbox“ nepalaiko kelių peržiūrų.

Žaidimo režimas

Kadangi visi keturi HDMI prievadai palaiko visą 4K 120 Hz, galite prijungti kelis suderinamus įrenginius be išorinio AV imtuvo (arba žongliruodami HDMI kabeliais). Televizorius automatiškai aptiks šaltinio tipą, o meniu atsiras konsolės pavadinimas ir logotipas, o tai puiku (ALLM parinktis). „Game Mode plus“ suteikia 9,4 ms ekrano delsą.

Viena išskirtinių galimybių yra „FreeSync Premium Pro“ palaikymas, kuris padeda sumažinti mikčiojimą ir ekrano plyšimą. Ilgai paspaudus paleidimo/pauzės mygtuką nuotolinio valdymo pulte, atidaroma žaidimo juosta, kurioje galite matyti išvesties delsą, FPS, VRR, HDR ir garso išvesties parinktis. Taip pat palaikomi papildomi 21:9 ir 32:9 formato santykiai, galimi Super Ultra-Wide Game View.

Garsas

65 colių Samsung QN90B Neo-QLED 4K televizorius palaiko Dolby Atmos, Q-Symphony Sound ir Object Tracking Sound+. Objektų sekimas leidžia pasijusti tarsi veiksmo viduryje, o iš televizoriaus garsiakalbių sklinda kryptingas tikroviškas garsas.

QN90B garsiakalbiai, be abejo, yra geriausi iš bet kurio televizoriaus. Kai kurie vartotojai gali pastebėti, kad nereikia garso juostos ar garso sistemos, kad pagerintų garsą. Kartu su OTS+ ir Dolby Atmos, QN90B garso sistema yra labai gera.

„Q-Symphony Sound“ yra „Samsung“ technologija, skirta televizoriui ir garso juostai valdyti vienu metu. Tai leidžia naudoti suderinamą „Samsung“ garso juostą kartu su televizoriaus garsiakalbiais. Dažniausiai tai neįmanoma naudojant daugumą televizorių ir garso juostų – jei bandysite tai padaryti, garsas bus nesubalansuotas.

Jungtys

Niekas nepasikeitė QN90B perjungimo galimybių sąraše, lyginant su pirmtaku, išskyrus tai, kad, kaip jau minėta, visi 4 HDMI prievadai yra 2.1 versijos ir palaiko 4K 120Hz. 3 prievadas taip pat palaiko eARC. Toliau yra 2 USB 2.0 jungtys, skaitmeninė optinė garso išvestis ir LAN prievadas. Antenos lizdų skaičius priklauso nuo vietos. Belaidis – tradicinis Wi-Fi ir Bluetooth.

QN90B peržiūros rezultatai

„Samsung“ QN90B apžvalgos pabaigoje apibendrinkime tai, kas buvo pasakyta. Jei ieškote 120 Hz 4K televizoriaus su puikiu HDR vaizdavimu net šviesiausiomis dienomis, jūsų pasirinkimas yra labai ribotas. Samsung QN90B kainuoja daugiau, tačiau daugeliui vartotojų tai verta mokėti už bekompromisę žiūrėjimo patirtį.

QN90B yra puikus pasirinkimas 4K žaidimams, vaizdo transliacijai, TV laidoms, UltraHD Blu-ray filmams ir netgi naudoti kaip milžinišką kompiuterio monitorių. Daug patogių funkcijų ir puikios vaizdo kokybės šis televizorius yra neabejotinai geriausias 4K televizorius rinkoje, pranokęs QN90A.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *