„Samsung QE55Q80A“ TV 4K QLED 2021 apžvalga

Samsung QE55Q80A TV 4K QLED 2021

„Samsung“ „Q80A“ televizirių serija yra „2020 Q80T“ serijos tęsinys. Bet jis turi šiek tiek kitokius funkcinius parametrus, nes naudoja ADS skydelį. Tai labai padorus televizorius. Vienintelis dalykas, kurio tikrai trūksta Q80A serijoje, yra „Dolby Vision“ palaikymas. Šios serijos televizoriai tinka žiūrėti filmus, taip pat sporto transliacijas ir žaidimus.

Samsung QE55Q80A TV 4K QLED 2021

Gera „Tizen“ sistema su daugybe įmontuotų programų ir keletu papildomų išmaniųjų funkcijų taip pat yra pliusas. Šioje „Samsung QE55Q80A“, kaip serijos atstovo, apžvalgoje išsamiau aptarsime visus naujojo modelio pliusus ir minusus.

„Samsung QE55Q80A“ – Dizainas

„Samsung QE55Q80A“ televizoriuje yra ploni metaliniai rėmai su minimalistiniu „Samsung“ logotipu apačioje ir šiek tiek išgaubta užpakalinė juodo tekstūruoto plastiko plokštė. Storiausioje vietoje jo storis siekia kiek daugiau nei 5 centimetrus. „Samsung Q80A“ yra ant gražiai atrodančio centrinio stovo. Tačiau ekranas gali šiek tiek suvirpėti, jei baldai po televizoriumi nėra optimaliai stabilūs.
Koją šiek tiek keblu sumontuoti, iš viso su aštuoniais varžtais. Visi sujungimai yra išdėstyti šonu iš eilės kairėje galinės sienos pusėje. Yra kabelių nukreipimo keliai, kuriuos vėliau galima išvesti per koją. Vienintelis dalykas, ribojantis tvirtą „Q80A“ tvirtinimą prie sienos naudojant šią montavimo galimybę, yra išsikišęs maitinimo laidas. Rėmai yra ploni, ne daugiau kaip 1 cm. Apskritai konstrukcijos kokybė yra puiki.

Samsung QE55Q80A TV 4K QLED 2021 side view

Vaizdo kokybė

QLED yra „Samsung“ prekės ženklas skystųjų kristalų ekranams su kvantinių taškų technologija. Jie, kaip taisyklė, atitinka aukštą klasę pagal spalvų gamą ir spalvų perteikimą. Paprastai įmonė naudoja VA matricas, kurios suteikia gerą kontrastą, nors tai labai priklauso nuo apšvietimo tipo. Tačiau Q80A naudoja ADS matricą (ADSDS). Reikėtų pažymėti, kad Q80A 50 ″ ir 85 ″ turi VA matricą.
Pavadinimas reiškia „Advanced PLS Matrix“ . Savo ruožtu tai yra patentuotas IPS matricų tipas. Taigi šio tipo skydai veikia panašiai kaip IPS skydai. Todėl, skirtingai nuo VA matricų, jis turi plačius žiūrėjimo kampus ir mažą kontrasto santykį. Juodi tonai atrodo pilki, kai žiūrima tamsoje.
Kartu su vidutiniu vietiniu pritemdymu tai nėra geriausias pasirinkimas žiūrėti tamsiose patalpose ar žiūrėti HDR turinį. Nepaisant to, „Q80A“ yra puikus pasirinkimas darbui gerai apšviestose patalpose, nes jo geras ryškumas padeda lengvai kovoti su atspindžiais. Tipiškas kontrasto santykis neviršija 1500: 1.
„Samsung Q80A 55“ rodo geras ekrano ryškumo vertes tiek SDR, tiek HDR režimais. Apskritai, palyginti su „ Q80T“ televizoriumi, veikimas pagerėjo . Normaliam turiniui faktinės scenos ryškumas siekia 650 nitų, o HDR turiniui – virš 850 nitų. Maži ryškūs plotai rodomi teisingai, tačiau dideli plotai yra mažiau ryškūs dėl automatinio ryškumo ribotuvo (ABL).
Baltos spalvos balansas ir daugybė spalvų yra netikslūs, tačiau daugumai žmonių tai paprastai sunku pastebėti. Spalvos temperatūra yra šalta, todėl gaunamas mėlynas atspalvis. Po kalibravimo viskas atsistoja į savo vietas.
Samsung Q 80 A turi labai gerą spalvų gamą. Dėl mažo kontrasto santykio jis nelabai atkuria tamsias spalvas. Tačiau ryškios spalvos nėra problema dėl didelio piko ryškumo. Skydelis yra 10 bitų (8 bitų + FRC), puikiai susidoroja su gradiento perėjimais.
Švelnios juostos matomos tik tamsiai pilkais ir žaliais atspalviais, ir ne visi gali tai pastebėti. Nustačius triukšmo mažinimą į „Auto“, visos juostos gerai pašalinamos, nors tai vyksta detalių sąskaita.

Vietinis pritemdymas

„Q80A“ turi tiesioginį apšvietimą. Tačiau vietinė pritemdymo funkcija yra gana vidutiniška. Tai slopina juodus tonus, todėl prarandama ryškių objektų detalė. Aplink juos matomas švytėjimas, o ekranas neatrodo vienodas, nes kartais gali švytėti ištisos horizontalios zonos. Aplink subtitrus pastebimas laistymas, kuris žiūrint iš kampo darosi vis blogesnis.
Blyškios zonos lėtai išsijungia, kai ekrane yra greitai judantys objektai. Bet televizorius iš anksto įjungia zonas, todėl apskritai judantys objektai atrodo nelabai gerai. Tai šiek tiek nuvilia aukštos klasės modelį. Pilkos spalvos tolygumas yra normalus, o juoda spalva visiškai negali pasigirti.

Judesio apdorojimas ir žaidimo režimas

Kaip ir daugumos „Samsung“ televizorių, „Q80A“ atsakymo laikas yra geras – daugiau nei 11 ms. Didžioji dalis judesio atrodo sklandžiai, tačiau tamsiuose perėjimuose galite pastebėti neryškumą dėl perviršio. Tai labai panašu į „ Samsung QN85A QLED“. „Q80A“ apšvietimas mirksi 960 Hz dažniu, iš esmės tai neturėtų būti pastebima.
„Samsung Q80A“ turi „Black Frame Insertion“ (BFI) funkciją, kad sumažėtų judesio neryškumas. Dėl greito atsakymo laiko turinys su mažesniu kadrų dažniu gali mikčioti, nes kiekvienas kadras ilgiau užtrunka ekrane. „Samsung Q80“ automatiškai pašalina visų šaltinių judesį, neįjungdamas jokių nustatymų.
Atkreipkite dėmesį, kad Q80A televizorių įvesties vėlavimas (vaizdo atidėjimas ekrane, palyginti su įvestimi) yra neįtikėtinai mažas ir siekia 9 ms 1080p / 60Hz. Jis kyla, kai įjungiamas „Game Motion Plus“, tačiau daugumai žmonių vis tiek yra mažai. Jei televizorių naudojate kaip kompiuterio monitorių ir norite mažiausios išvesties delsos, tiesiog įjunkite žaidimo režimą.
Jis palaiko „Xbox One“ ir „AMD“ vaizdo plokščių „FreeSync Premium Pro“, tačiau nepalaiko „Nvidia“ „ G-Sync “. Naudojant HDMI 2.1, jis yra gerai pasirengęs tiek naujoms konsolėms, tiek kitoms naujoms parinktims, tokioms kaip „ eARC “ garso persiuntimui. Daugeliu atvejų televizorius automatiškai aptiks, ar jungiamės prie konsolės ar kompiuterio.

Garso kokybė

Q80A turi tris automatinio garso derinimo funkcijas, kurios optimizuoja garsą pagal aplinkos triukšmą ir kambario akustiką. Trūkumas yra šiek tiek daugiau fono triukšmo. Tačiau kai kuriais atvejais jie atsiperka su kaupu. Ypač funkcija, vadinama aktyviu balso stiprinimu (AVA), kuri laikinai padidina balso diapazoną, jei kambarys yra triukšmingas, todėl nepraleisite svarbių filmo dialogų.
Garsas yra tikrai geras, tik šeši garsiakalbiai, iš kurių du yra išdėstyti aukštyn, kad būtų pridėtas erdvinio garso efektas. Tai aišku, išsami ir pakankamai turtinga muzikai, žaidimams ir filmams. Žinoma, šiek tiek trūksta žemų dažnių garsiakalbio, tačiau tada verta pagalvoti apie garso sistemą.
Bendra 2.2.2 garso sistemos garso galia yra 60 vatų. Palaiko „Q-Symphony“ parinktį, kuri tuo pačiu metu atkuria garso sistemos ir televizoriaus garsiakalbių garsą, sustiprindama erdvinį garsą. Taip pat įtraukta OTS funkcija – objektų sekimas ekrane. Atrodo, kad garsas juda per ekraną pagal objekto judėjimą.

Išmanioji televizija

„Samsung“ „Smart TV“ sistema, kaip įprasta, yra paties „Tizen“ OS. 6.0 versijos. Tai yra tvarkinga ir lengvai naudojama sistema. Pagal numatytuosius nustatymus yra nedidelis, bet geras įdiegtų programų rinkinys, pvz., „Netflix“, „Youtube“, „Prime Video“ ir dabar „Apple TV“. Programų parduotuvėje taip pat randame tokių muzikos paslaugų kaip „Spotify“, „Apple Music“ ir „Tidal“.
„Samsung“ neseniai paskelbė, kad „Disney +“ taip pat kuriama kaip programa. Sistema turi keletą kitų išmaniųjų funkcijų, tokių kaip padalintas ekranas, ir automatinis poravimas, jei turite „Samsung“ išmanųjį telefoną.
Visa tai valdo mažas nuotolinio valdymo pultelis. 2021 m. Jį maitina įmontuota baterija, įkraunama iš saulės elementų gale arba per USB. Mygtukų išdėstymas išlieka tas pats. Vietoj nuotolinio valdymo pulto galite naudoti „Samsung SmartThings“ mobiliąją programą.
„Q80A“ televizorių galite valdyti balsu. 2021 m. Dalyvauja keli balso padėjėjai – „Samsung Bixby“, „Amazon Alexa“ ir „Google“ padėjėjas. Su jų pagalba lengva keisti kanalus, groti muziką, valdyti išmaniųjų namų įrenginius ir kt.

Jungtys

„Samsung Q80A“ jungčių sąraše yra keturios HDMI jungtys, visos su „HDCP 2.2“, viena iš jų – „HDMI 2.1“. USB jungtys – 2, abi versijos 2.0. Yra skaitmeninė optinė išvestis ir LAN prievadas. Belaidį ryšį teikia „WiFi5“ ir „Bluetooth v.4.2“.

Q80A peržiūros rezultatai

„Samsung Q80A“ apžvalgos pabaigoje keletas paskutinių žodžių. Apskritai „Samsung Q80A“ yra tinkamas televizorius. Nepaisant to, kad tai yra žingsnis atgal nuo pirmtako Q80T. Jo ADS skydelyje yra mažas kontrasto santykis, blogas juodos spalvos tolygumas ir vidutinis vietinis pritemdymas.
Jei nesiruošiate mėgautis žaidimų funkcijomis, yra pigesnių variantų su geresniu patalpos veikimu, pavyzdžiui, „Sony XH90“. Bet norint žiūrėti gerai apšviestose patalpose, tai yra labai tinkamas variantas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *