
„Samsung QN800A 8K QLED“ televizijos serijos apskritai yra puikūs modeliai. Šie nauji gaminiai yra 8K modeliai iš „Samsung Neo QLED 2021“ ir turi „Mini LED“ apšvietimą. Nepaisant gerų rezultatų, ši serija šiek tiek nuvilia, atsižvelgiant į aukščiausios klasės komplektaciją ir kainų etiketę.
Nors „Samsung QN800A“ serijoje yra „Mini LED“ apšvietimas su daugiau nei 1 300 pritemdymo zonų, vietinio pritemdymo funkcija veikia toleruotinai gerai. Šis išdėstymas, viena vertus, pagerina kontrastą, bet tuo pačiu metu intensyviai apšviečia ryškius objektus ekrane.
Trumpai tariant, „Samsung 65QN800A“ televizorius nėra geriausias pasirinkimas žiūrėti tamsiose patalpose. Bet jei ketinate žiūrėti gerai apšviestoje patalpoje, ekrano ryškumas ir antirefleksinis danga bus aiškus pliusas.
Premijos apima HDMI 2.1 ir VRR, mažą įvesties vėlavimą ir greitą atsakymo laiką. Todėl žaidėjai galės pateikti teigiamą atsiliepimą tokiam 8K televizoriui. Tačiau kai kurie vartotojai, turintys ryškų regėjimą, greitai judančiose scenose galės pastebėti nedidelį tamsų neryškumą.
„Samsung QN800A“ serija šiuo metu yra viena iš dviejų oficialių „8K“ televizijos serijų „Samsung“ pavyzdiniame „Neo QLED 2021“ serijoje. Aptariama serija yra tarp „ Samsung QN900A 8K QLED“ ir „ Samsung QN90A QLED“.
Iš tikrųjų „Samsung QN800A“ pakeičia praėjusių metų „ Samsung Q800T QLED“ variantą. Verta paminėti, kad šiuo metu nėra daug 8K televizorių, o greičiausiai pagrindiniai aptariamos „Samsung QN800A“ serijos konkurentai bus „ Sony Z9J“ ir „ LG QNED99“ modeliai.
„Samsung QN800A“ televizoriai yra itin ploni modeliai ir tai suteikia malonų vaizdą. Ekraną įrėmina maždaug 1 cm pločio rėmelis. „QN800A“ konstrukcijos kokybė yra puiki. Visas televizorius yra gerai pastatytas ir nėra nieko papildomo, kuo išsiskirti. Galinis skydelis beveik neturi lankstumo ir yra gana tvirtas.
Paveikslėlis
Visi „Samsung QN800A“ modeliai turi skirtingus kontrasto santykius. Pavyzdžiui, 65QN800A naudojama IPS matrica, o VA plokštės, sumontuotos kitose įstrižainėse, turi gerą natūralų kontrasto santykį. Taigi 65-osios įstrižainės kontrasto santykis yra 1600: 1. Praėjusių metų „Samsung Q800T QLED“ serija gali būti panašus pavyzdys. Čia verta padaryti pastabą: pirkdami turėtumėte nurodyti, kokio tipo matrica yra įdiegta VA arba IPS.
Tačiau vietinio pritemdymo funkcija gali pagerinti vaizdo kontrastą, suteikdama giliai juodų spalvų. Be to, vietinio pritemdymo funkciją galima išjungti per aptarnavimo meniu. Pridedame, kad daugumai vartotojų jis bus įjungtas pagal numatytuosius nustatymus žiūrint turinį.
SDR ryškumas
„Samsung“ televizorius 65QN800A pasižymi puikiu didžiausiu ryškumu rodant SDR turiniui. Modelis yra pakankamai ryškus, kad kovotų su akinimu net ir pačiomis ryškiausiomis veikimo sąlygomis. Rėmų pritemdymo nėra (2% langas), tokį artefaktą pastebėjome „Samsung Q800T“. Įprastu režimu didžiausias ryškumas yra apie 950 nitų.
Tačiau 65QN800A ekranas praranda gyvybingumą, kai yra didelių ir šviesių plotų. Taip yra dėl automatinio ryškumo ribojimo (ABL). Šį faktą galima pavadinti nedideliu trūkumu, jei ketinate žiūrėti sporto programas, pavyzdžiui, ledo ritulį ar krepšinį.
Ryškumas po kalibravimo vaizdo režimu „Filmas“, kai slankiklį „Ryškumas“ nustatyta į pliusą, spalvų tonas nustatomas į „Šiltas2“ ir vietinį pritemdymą „Aukštas“ – apie 1300 nitų. Tai ryškiausias fragmentas su tokiais nustatymais 10% lange.
Kaip minėjome anksčiau, „Samsung QN800A“ serija turi silpną vietinio pritemdymo funkciją. Tai yra trūkumas, atsižvelgiant į tai, kad serija atsiskaito už „aukščiausios klasės mini LED televizorių“ ir turi 1344 pritemdymo zonas. Čia verta paminėti, kad šiuo klausimu laimi „Samsung QN90A QLED“ serija.
Kita vertus, šis tamsėjimas padeda pagerinti kontrastą, todėl juodi tonai atrodo giliau, nors aplink ryškius daiktus gali pasirodyti per didelė liuminescencija. Tai pastebima bet kuriame turinyje su ryškiomis blykstėmis ekrane ir tai labai blaško dėmesį. Dėl tos pačios priežasties subtitrus gali būti sunku perskaityti. Apskritai čia yra keletas problemų ir monotonijos.
Spalvų atkūrimas yra turbūt pagrindinė priežastis, kodėl gali būti suteiktas žemas atspalvio įvertinimas. Yra nusiskundimų juoda spalva, jei ekrane rodomas vienas didelis ryškus objektas. Tokiu atveju kiti nedideli ryškūs taškai atrodo blankesni.
Dinamiški objektai gana greitai juda tarp tokių zonų, tačiau zonų perėjimai pastebimi ir dėl spalvingumo. Apskritai vietinis pritemdymas veikia kaip vidutinis 4K televizorius, o spalvų atkūrimas pablogina bendrą vaizdo kokybę.
Kalbant apie žaidimo režimą, „Samsung QN800A“ vėl neturi jokių akivaizdžių pranašumų. Tos pačios problemos kaip ir be žaidimo režimo, kai ekrane pastebimai žydi. Žaidimo režime užtemimo zonos atrodo didesnės, o juodos spalvos lygis šiek tiek pakyla. Todėl vaizdas tampa ryškesnis kaip visuma, tačiau prarandama detalių su ryškiais objektais.
HDR ryškumas
Jei SDR negali spindėti našumu, HDR ryškumas yra aiškus pliusas. Vaizdas tampa daug ryškesnis nei SDR turinys. To pakanka, kad akinimas būtų tikrai malonus akiai. Vėlgi, dideli plotai tampa silpnesni dėl ABL, tačiau rėmo tamsėjimas nepastebimas.
Ryškumas „Movie HDR“ vaizdo režime su maksimaliu ryškumo ir kontrasto slankikliu, spalvų tonas nustatytas į „Warm2“, vietinis pritemdymas iki „High“ ir išjungtas vaizdo apdorojimo pikas 1530 nitų. Tačiau didžiausias „Samsung QN800A“ modelių su HDR ryškumas bus žaidimo režimu. Įjungus žaidimo režimą, maksimalus ryškumas ir kontrastas, „Warm2“ atspalvis, „High“ – vietinis pritemdymas, „nulio“ ryškumas ir „Auto“ spalvų gama, rezultatas yra beveik 1600 nitų.
Juoda ir pilka
„Samsung QN800A“ serijos televizoriai yra normaliai pilkos spalvos. Vaizdas ekrane yra gana lygus visoje srityje. Centre yra šiek tiek purvinas ekranas, kuris gali atitraukti dėmesį žiūrint sporto kanalus. Ekranas geriau atrodo tamsiose scenose.
Juodos spalvos vienodumas yra geras ir gali skirtis. Tačiau be vietinio pritemdymo ir maksimalių nustatymų visas ekranas yra labiau mėlynas nei visiškai juodas, visame rajone yra debesuota. Tačiau, nustatius teisingus nustatymus, ekranas tampa daug juodesnis.
Žiūrėjimo kampas
Nors „Samsung QN800A“ specifikacijoje yra „Ultra View Angle“, nereikėtų tikėtis gerų žiūrėjimo kampų (modeliams su VA matricomis). Spalvos gana greitai pradeda keistis, kai jos nėra centre, o gautas vaizdas atrodo netikslus. Nerekomenduojama žiūrėti „didelėje minioje“. Kaip alternatyva šiuo atžvilgiu turėtų būti tinkama „ Samsung QN85A QLED“, kuri turėtų turėti į IPS panašią skydą ( ADS skydelį).
QN800A televizorių jutiklis naudoja BGR sub-pikselių išdėstymą. Ši tvarka gali neigiamai paveikti rodomą tekstą, jei „Samsung 65QN800A“ televizorių naudojate kaip kompiuterio monitorių. Pikseliai atrodys neryškūs dėl „Ultra View Angle“ sluoksnio.
8K atkūrimas
Paradoksalu, tačiau „Samsung QN800A“ serijos televizoriai negali idealiai rodyti 8K vietinių vaizdų. Net paruoštos specialios medžiagos 8K raiška tamsiose scenose parodė kažkokį netikslumą, kurį sunku apibūdinti žodžiais. Šios problemos bus pastebimos asmeniškai stebint paveikslą. Kitaip tariant, kai kurie pikseliai yra per tamsūs ir mažos tamsios detalės bus prarastos.
Spalvų spektras
Teigiamas dalykas, kurį reikia atkreipti dėmesį į „Samsung QN800A“ televizorius, yra spalvų gama. Keista, kad nagrinėjama serija HDR režimu nėra laikoma plačia spalvų gama. Taip yra dėl riboto „Rec.2020“ spalvų erdvės aprėpties pagal specifikaciją.
Beje, tai yra pirmoji „Samsung QLED“ linija, kuri neparodo plačios spalvų gamos. Taigi paaiškėja, kad jis yra daug blogesnis nei „Samsung QN90A QLED“. Tačiau jei „QN800A“ naudojamas žiūrėti turiniui naudojant plačią DCI P3 spalvų erdvę, jo aprėptis yra įspūdinga. QN800A serijos spalvų gylis yra 10 bitų.
Inputlag
„Samsung QN800A“ serija turi neįtikėtinai mažą įvesties vėlavimą žaidimų režimu. Šis parametras šiek tiek padidėja įjungus „Game Motion Plus“, tačiau neturėtų būti didelio skirtumo. Jei televizorių naudojate kaip kompiuterio monitorių ir norite mažiausios įvesties vėlavimo, tiesiog įjunkite žaidimo režimą. Šiuo režimu įvesties vėlavimas yra vidutiniškai 10,2 ms.
Veikiant VRR režimu neįmanoma išmatuoti realaus įvesties atsilikimo. Gal taip yra dėl modelio programinės įrangos. Tačiau pagal visus įstatymus įvesties vėlavimas turėtų gerokai padidėti. Įprastu režimu laiko uždelsimas yra apie 100..104 ms.
Jungtys
Iš sąsajų vartotojas turi prieigą prie: keturių HDMI, vienas iš jų yra 2.1, trys USB 2.0 prievadai, skaitmeninio optinio garso išvestis, analoginio garso išvestis 3,5 mm, Ethernet prievado ir antenos derintuvo įėjimai. Belaidės sąsajos yra „Wi-Fi“ ir „Bluetooth 5.2“
Garsas
Garso sistemos dažnio atsakas yra tinkamas. Nepaisant to, kad 65QN800A televizoriaus gale yra specialių garsiakalbių, jame vėl nėra jokių žemų dažnių. Net esant maksimaliam nustatymui, bosinės natos negirdėti. Kita vertus, „Samsung“ QN800A serija turi gerai subalansuotą garso profilį dialogui. Garso schema yra 4.2,2 CH, o bendra išėjimo galia yra 70 vatų.
Išmanioji televizija
Nuo 2021 metų „Samsung“ naudoja atnaujintą „Tizen OS 6.0“ sistemą. Atnaujinimas pasirodė esąs geras. Jaučiasi sklandžiau ir labiau reaguoja į komandas nei 2020 m. Versija. Nepastebėta jokių klaidų ar stabdžių. Be visuotinai priimtų funkcijų, yra keletas kitų:
„Q-Symphony“ – vienu metu išleidžia garsą tiek iš garsiakalbių, tiek iš papildomos garso sistemos (tik su suderinamais „Samsung“ garso sistemomis).
„Tap View“ yra telefono ekrano atspindėjimas jūsų televizoriuje. „Multi View“ leidžia atspindėti ekraną ir toliau srautiniu būdu perduoti turinį, panašų į „Picture-in-Picture“.
„SpaceFit Sound“ yra skaitmeninio garso korekcijos funkcija, pagrįsta kambario garsumu (garso optimizavimas pagal jūsų kambario akustiką).
„Super UltraWide GameView“ – leidžia rodyti 32: 9 formato santykiu (taikoma itin plačiams žaidimams, bet tik iš kompiuterio).
Nuotolinio valdymo pultas
„Samsung QN800A“ serijoje yra atnaujintas nuotolinio valdymo pultas. Jis skiriasi nuo praėjusių metų versijos, kuri buvo naudojama „Samsung Q800T“. Nuotolinio valdymo pultas turi skirtingą išvaizdą ir yra pagamintas iš matinio plastiko, tačiau tuo pačiu funkcionalumu.
QN800A peržiūros rezultatai
Baigdami „Samsung“ QN800A apžvalgą, apibendrinkime tradicinę išvadą. Pradėkime nuo to, kad Europos modeliai gali skirtis nuo jų užjūrio brolių. Tinkamas reprodukcija nebus problema, jei šie modeliai bus sumontuoti gerai apšviestose patalpose.
Jis turi puikų atspindžių apdorojimą ir didelį piko ryškumą. Be to, QN800A turi gerą atsako laiką, tačiau kartais galima pastebėti tam tikrą judesio neryškumą. Vaizdo kampai yra standartiniai VA skydams, todėl būkite arčiau ekrano centro.
Pliusai „
Dynamics“ atrodo sklandžiai.
HDMI 2.1 – HDMI palaikymas.
„FreeSync VRR“ palaikymas.
Trūkumai
Vietinė pritemdymo funkcija suteikia ryškių objektų spalvą.
Kontrasto santykis yra mažesnis nei daugumos VA televizorių.