QD-OLED ir WOLED palyginimas

QD-OLED ir WOLED palyginimas. Pirmieji matavimai

Pirmieji matavimai patvirtina „Samsung“ įsipareigojimą paversti QD-OLED technologiją nauju etalonu. Tiesiogiai palyginus, LG WOLED ekranai neatitinka daugelio kategorijų. Šiame straipsnyje mes susipažinsime su pirmaisiais bandymais, o tada atsakysime į klausimą: „Kuo skiriasi QD-OLED ir WOLED“.

QD-OLED ir WOLED palyginimas. Pirmieji matavimai

QD-OLED prieš OLED. Kas geriau?

„Linus Tech Tips“ iš anksto galėjo išbandyti „Samsung QD-OLED“ technologiją, taip pat savo vaizdo įraše pristatė pirmąsias išmatuotas vertes, kurios skamba labai įtikinamai. Tačiau šį vaizdo įrašą rėmė „Samsung Display“. Todėl gali būti, kad tai nėra grynai objektyvi apžvalga ar palyginimas su kitomis ekrano technologijomis.

Gali būti, kad po tokios informacijos apie rėmėją daugeliui susidarys nuomonė, kad QD-OLED rodikliai yra per aukšti reklamos tikslais. Tačiau jei bent dalis „Linus Tech Tips“ pastebėjimų ir matavimų pateks į galutinį produktą, tuomet QD-OLED technologiją būtų galima vadinti naujuoju televizorių pasaulio lyderiu.

„Samsung Display“ yra taip įsitikinęs QD-OLED, kad „YouTube“ kanalo komanda patys atsivežė televizorių ir bandymo įrangą. Todėl jiems buvo leista išmatuoti prototipus, kad būtų galima juos palyginti su pirmaujančiomis technologijomis televizijos pramonėje. Tai gana neįprasta, nes gamintojai dažnai bando „pakeisti“ pagrindines testavimo ar pateikimo sąlygas savo naudai.

Prieš sužinodami testo rezultatus, reikėtų atkreipti dėmesį į vieną ypatybę. Gautus matavimo rezultatus rekomenduojama vertinti atsargiai. Reikalas tas, kad bandymai buvo atlikti su prototipais, o ne su rinkos modeliais, tokiais kaip „Sony A95K QD-OLED“.

Didžiausios ryškumo vertės

Iš esmės QD-OLED technologija išsprendžia įprastos OLED technologijos (WOLED) problemas, taip pat patobulina šiuos televizorius naudojant kvantinio taško (QD) medžiagas. Pirmasis ryškumo kreivės matavimas jau teikia vilčių. Didžiausias QD-OLED ryškumas yra apie 1500 nitų, bet tik 1% arba 2% lange. WOLED tame pačiame lange pasiekia tik apie 800 nitų.

Didėjant vaizdo langui, didžiausias ryškumas iš karto sumažėja. Panašiai tai pastebima WOLED ekranuose. 10% lange ryškumas siekia apie 1000 nitų, 50% – apie 300 nitų, o esant viso ekrano vaizdui – kiek daugiau nei 200 nitų. WOLED ryškumas tame pačiame viso ekrano lange yra apie 180 nitų.

Tai reiškia, kad regionuose, kur būtų svarbu padidinti ryškumą, Samsung QD OLED ekranas gali padidinti tik apie 20 procentų, palyginti su LG G1 Evo skydeliu. Padidėjimas iki 75 % esant minimaliai ryškiems vaizdams tikrai įspūdingas, tačiau vargu ar tai kada nors įvyks praktiškai.

Didžiausios WOLED ir QD-OLED ryškumo vertės

Didžiausios WOLED (kairėje) ir QD-OLED (dešinėje) ryškumo vertės

BT.2020 spalvų erdvės aprėptis

Vien tik ryškumo padidėjimas nebūtų pastebimas daugelyje programų, palyginti su įprastu WOLED ekranu. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į tai, kad ne visi turi galimybę pastatyti du ekranus vienas šalia kito. Tačiau padidėjęs ryškumas kartu su Quantum Dot medžiaga suteikia subjektyviai pastebimą spalvų atkūrimo pagerėjimą.

Pagal matavimus 2021 metų LG G1 televizorius su Evo skydeliu sugebėjo padengti apie 75 procentus BT.2020 spalvų erdvės. QD-OLED apima šiek tiek daugiau nei 90 procentų! Tai ypač pastebima, kai žalios ir raudonos spalvos rodomos dideliu ryškumu.

Priklausomai nuo turinio, WOLED raudona spalva gali būti rusvai oranžinė, o QD-OLED suteikia sodrią raudoną ir ryškią žalią spalvą. QD-OLED taip pat pagerina spalvų tonų, kuriuos mes suvokiame kaip „auksinius“, atvaizdavimą.

QD-OLED ir OLED spalvų skirtumas jau buvo parodytas vaizdo įraše. Keletas CES dalyvių, kurie matė QD-OLED ekranus, patvirtino, kad WOLED spalvų atkūrimas negali konkuruoti su naujais Samsung Display ekranais. Bus įdomu pamatyti, kaip gerai QD-OLED gali padengti spalvų erdvę DCI-P3 ir BT.2020 spalvų erdvėse.

Tai yra skirtingų ryškumo spalvų atvaizdavimas. Kaip žinote, WOLED turi tam tikrą savo struktūros silpnumą. Ši silpnybė slypi tame, kad kai reikia rodyti ryškias spalvas, skydeliui tai padaryti padeda papildomas baltas subpikselis. Grynas RGB (raudonas, žalias, mėlynas) pikselių masyvas QD-OLED taip pat gali turėti pranašumą prieš WOLED.

BT.2020 danga, skirta WOLED ir QD-OLED

BT.2020 danga, skirta WOLED ir QD-OLED

Kada galime tikėtis tikrų WOLED ir QD-OLED testų?

Kaip minėta aukščiau, šį vaizdo įrašą rėmė „Samsung Display“. Todėl tikėtina, kad išmatavimai skirsis nuo paruoštų parduoti gaminių. Kalbant apie „Samsung“, bendrovė planuoja parduoti QD-OLED televizorių 2022 m. Tačiau Linus Tech Tips pastebėjimai, paremti techninėmis žiniomis, yra gana įdomūs.

Reikėtų pagirti vaizdo įrašo kūrėjus už tikrai daug pastangų. Jo darbas nėra panašus į atkurtą testą iš „Samsung“ spaudos tarnybos. Po kelių savaičių tikrai bus atlikti pirmieji tikri QD-OLED veikimo bandymai, palyginti su įprastais WOLED.

Taip pat sužinosime, kaip, pavyzdžiui, anti-glare dangos įdiegimas pagerina žiūrėjimo patirtį. Iš pradžių planuojama lyginti 55 colių ir 65 colių QD-OLED televizorius.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *