LG OLED65G1 – televizorius su OLED evo ekranu

Kaip prisimename, LG turi nuostabius televizoriaus ekrano užsklandas iš OLED serijos, jau nekalbant apie 8K OLED linijas. Tačiau naujoji „LG G1 Gallery“ serija yra pažangiausia ir perspektyviausia visų esamų funkcijų atžvilgiu. Apskritai, LG buvo OLED televizorių gamybos pradininkas nuo pirmojo 55 colių modelio pristatymo dar 2012 m.
Naujoji LG G serija turi kelias linijas – tai yra G16LA ir G1RLA. Abi yra identiškos ir turi būti tiekiamos Europos rinkai. Be to, yra G19LA serija – tai vokiečių versija su dvigubu derintuvu. Pažvelkime į LG OLED65G1 4K HDR televizorių apžvalgą ir susipažinkime su jo techninėmis specifikacijomis.

LG G1 apžvalga

Tačiau pirmiausia grįžkime į 2020 metus ir prisiminkime, kad „G“ serija gavo naują dizainą, specialiai sukurtą ant sienos montuoti. 2021 m. „LG G“ serija palaiminta dar vienu išskirtinumu – naujuoju „OLED evo“ ekranu. Naudojant šį naujų OLED medžiagų ir 4-osios kartos „Alpha9“ procesoriaus derinį, pasiekiamas patobulintas ryškumas ir puikios spalvos.

Dizainas

2021 m . gamintojas sukūrė specialų „LG G1 Gallery“ serijos sieninį tvirtinimą. Naujos „G1 2021“ televizoriaus linijos atrodo taip pat, o „Gallery“ dizainas išlieka nepakitęs. Itin plonas, tik 2 cm storio ekranas su visiškai plokščiu galiniu skydeliu. Todėl naujieji modeliai puikiai tinka prie sienos.
Pridedamas specialus sieninis laikiklis. Jis yra identiškas laikikliui, kuris taip pat pateikiamas kartu su „LG GX“. Tai yra išskleidžiamas laikiklis, kurį sulankstęs, jis gražiai telpa į specialią įdubą televizoriaus gale. Tvirtinimą galima pastumti į priekį apie 10 cm.
Tai yra patogumas norint prijungti USB atmintinę arba papildomą kabelio jungtį. Taigi, LG OLED65G1 televizorių galima pasukti į kairę ir į dešinę, nors ir su tam tikrais apribojimais. Laikiklis turi tam tikrus nuokrypius, jei montuojant sienoje yra skylių. Laikiklis leidžia ištaisyti netikslumus ir pakabinti televizorių tiesiai.
Be to, yra standartinių stovų kojų, jei modelį ketinama pastatyti ant horizontalaus paviršiaus. Šios kojos yra identiškos 2020 metų „ LG GX“ serijos kojoms . Jie yra kairėje ir dešinėje „LG G1“ televizoriaus pusėse.
Viena iš naujovių – papildomas galerijos grindų stendas. „LG OLED G1“ televizoriaus grindų stovas yra panašus į „ Loewe Bild 7“ pasirinkimus . Trikojis pagamintas iš lengvo metalo ir suteikia galimybę montuoti televizorių bet kurioje kambario vietoje. Tai puiki alternatyva klasikinėms instaliacijoms.

Jungtys

LG jau kelerius metus siūlo vartotojui platų sąsajų asortimentą, todėl šiais metais nėra jokios priežasties šiuo klausimu keisti. Taigi „LG G1“ gavo keturias HDMI 2.1 jungtis su palaikymu ALLM, VRR, ARC / eARC, 2K ir 4K HFR. 40 Gbps pralaidumo pakanka 4K 120Hz turiniui valdyti su 10 bitų 4: 4: 4 spalvų gyliu .
Tokių parametrų pakanka žaidimų mėgėjams ir būsimam pažangiam turiniui. „OLED65G1“ jungtys nukreiptos į šoną arba į apačią, kad būtų lengva montuoti ant sienos. Keturios HDMI jungtys yra apačioje. Trys USB jungtys yra šone. Taip pat yra ausinių lizdas, optinis skaitmeninis išėjimas, dvigubos antenos jungtis (priklauso nuo regiono) ir tinklo jungtis.
Vėlgi, metų naujovė yra išorinis infraraudonųjų spindulių prievadas. IR jutiklius galima pastatyti patogioje vietoje ir naudoti įvairiems prietaisams valdyti, pavyzdžiui, paslėpti spintelėje naudojant „Magic Remote“ (MR21N). „Bluetooth“ sąsaja bus naudinga norintiems naudotis belaidėmis ausinėmis.
Naujoje „LG OLED G1“ versijoje yra „WiSA“ palaikymas – specialus belaidžio išorinių garsiakalbių prijungimo protokolas. Iš esmės patogus sprendimas, jei ketinate padidinti garsą nenaudodami kabelių jungčių. Tačiau dėl tam tikrų apribojimų „WiSA“ technologijos plitimas (arba diegimas) vyksta lėtai.

„WebOS 6.0“

„LG OLED G1 2021“ televizijos serijoje yra atnaujinta „ webOS 6.0“ operacinė sistema . Šį kartą buvo padaryti gana dideli pakeitimai. Pirma, LG tolsta nuo koncepcijos, kad sąsaja turėtų būti tik vienoje ar dviejose juostose ekrano apačioje. Naujas pagrindinis ekranas papildo ankstesnes versijas ir dabar labiau primena „Android TV“ principą.
Viršuje yra informacija apie orus, patarimai ir paieška. Ši eilutė jau užima trečdalį ekrano, nors, pasak ekspertų, to yra per daug. Visos įdiegtos programos pateikiamos žemiau. Trečioje eilutėje yra visi ryšiai ir kiti šaltiniai, taip pat namų prietaisų skydelis.
Ketvirtoje eilutėje yra televizijos kanalai, kuriuos vartotojas reguliariai žiūri. Taip pat yra trijų „Amazon Prime“, „Rakuten TV“ ir „YouTube“ programų turinio rekomendacijos (skirtinguose regionuose gali skirtis). Senosios „webOS“ sąsajos gerbėjams reikės šiek tiek laiko priprasti. Atrodo, kad sugaištama per daug vietos.
Nustatymų meniu buvo visiškai atnaujintas. Pakeista meniu elementų organizacija, o nustatymai dabar geriau sugrupuoti. Pavyzdžiui, visi ryškumo, spalvų nustatymai buvo sujungti . Tokį požiūrį jau matėme „Sony“ televizoriuose ir tai patinka daugumai žmonių.

Nuotolinio valdymo pultas

„Magic Remote“ gauna naują išvaizdą 2021 m. Gamintojas jau seniai nekeičia valdymo. Naujas dizainas iškart išsiskiria. Intriguojanti, šiek tiek apvalesnė išvaizda pakeičia stačiakampę versiją. Nuotolinio valdymo pulto forma gerai laikosi rankoje, tačiau paspausti klavišus taktine prasme yra šiek tiek sunku ir dėl tam tikrų priežasčių suteikia pigumo.
Iš pirmo žvilgsnio mygtukų išdėstymas iš esmės yra išsaugotas, tačiau yra nedidelių pakeitimų. Pvz., „Namai“ ir „Įvestis“ dabar išdėstytos kartu virš D klaviatūros. Mygtukai „Nustatymai“ ir „Klavišai“ yra po D klaviatūra. Programų mygtukų yra daugiau, jų dabar yra keturi.
„Play“ ir „Pause“ mygtukai dingo be didelių nuostolių. Šios funkcijos visada atliekamos per centrinę D plokštelę. Tarp naujovių yra trys balso sąveikos klavišai: bendras mikrofono mygtukas, antrasis skirtas „Google“ padėjėjui ir trečiasis „Amazon Alexa“.
Nuotolinio valdymo pulto NFC funkcija leidžia labai lengvai susieti išmanųjį telefoną su 65G1 televizoriumi. Šiame išmaniojo telefono prijungimo variante galite klausytis televizoriaus garso išmaniajame telefone arba žiūrėti išmanųjį telefoną per televizorių. Apskritai, naujasis nuotolinio valdymo pultas nėra labai pažangus ir, tiesą sakant, nėra novatoriškas.

Funkcijos

LG G1 OLED serijoje yra vienas skaitmeninės televizijos imtuvas (DVB-T2 / C / S2) ir CI lizdas. Šiuo metu mes neperžiūrime vokiškos LG G19LA linijos. Vienu metu negalima žiūrėti ir įrašyti kito kanalo. Keista, kad tokios prabangios serijos gamintojas neįdiegė dvipusio derintuvo, nors finansiškai tai nebūtų per brangu.
Norėdami siųsti vaizdo įrašus per „Google Cast“, galite naudoti „ Apple Airplay 2“ ir „YouTube“ funkcijas . Integruotas medijos leistuvas veikia gerai, jis palaiko subtitrus ir HDR, tačiau nuo šių metų prarado DTS palaikymą . Dabar grotuvas negali perduoti DTS per eARC – gaila, ar mes pritaikome „Samsung“ patirtį? Beje, „LG ThinQ AI“ dabar pateikia visą balso komandų rinkinį.

Paveikslėlis

Vaizdų apdorojimas „G1 OLED“ buvo perkeltas į naująjį 4-os kartos „Alpha9“ procesorių. Procesorius gavo patobulintą persijungimą, todėl dabar 1080i turinys atrodo dar geriau nei ankstesniuose modeliuose. Kontūrų ribose yra mažiau artefaktų. Nors ankstesnės lusto kartos dėl kokybės trūkumo nenukentėjo.
Triukšmo slopinimas veikia labai efektyviai net esant žemiausiems nustatymams, ypač kai vaizde yra atsitiktinis triukšmas. Gerai pašalinamas suspaudimo triukšmas (blokavimas), ir tik kraštutiniais atvejais ekrane galima ką nors pastebėti. LG teigia, kad šioje versijoje patobulintas požiūris į minkštus spalvų juostų gradientus.
Tačiau šie rodikliai yra mažiau geri nei kai kurių konkurentų. Dažnai reikia nustatyti aukščiausios kokybės nustatymus, ypač atkuriant tamsius vaizdus. Kartais pastebimas tam tikras matomas mirgėjimas.
Nežymiai pagerėjo ir judesio kompensacija. Ankstesnis dinaminių scenų valymo būdas buvo pervadintas į „Judesio kino apdorojimas“. Algoritmas naudoja judesio interpoliaciją, tačiau, remdamasis analize, pirmenybę teikia pirminiams vaizdams. Tokiu būdu gaunamas geras vaizdas be įprastų klaidų ar pernelyg didelio muilo operos efekto .
Norėdami gauti sklandesnį vaizdą, galite pasirinkti Natūralus arba Sklandus išankstinius nustatymus. Pastaroji galimybė vis tiek kartais gali sukelti klaidą ekrane, tačiau „LG G1 OLED“ serijos veikimas akivaizdžiai pagerėjo. Panašu, kad vėlavimas buvo pašalintas.
„OLED Motion Pro“ yra OLED „Black Frame Insertion“ (BFI) metodas, kuris taip pat buvo optimizuotas. Algoritmas dabar labiau atsižvelgia į tamsias scenas, o nedidelis ryškumo praradimas išlieka nereikšmingas. Žaidimams ir sporto programavimui žemas ar net vidutinis nustatymas yra tinkamas pasirinkimas, jei reikalaujate paskutinių detalių.

SDR kokybė

LG G1 OLED serijoje naudojamas naujas OLED (OLED evo) matrica. Tai reiškia, kad naudojamos organinės medžiagos šiek tiek pasikeitė. Tačiau iš tikrųjų taškų kadrų ir ankstesnės „LG GX“ versijos struktūros skirtumo nėra. Ekranas pasižymi puikiu tiek tamsių, tiek ryškių vaizdų tolygumu.
Apie lengvas vertikalias juostas, kurias kartais galima pamatyti OLED plokštėse, neminima. Norėdami gauti geriausią kokybę, galite naudoti filmo režimo režimą. Tiesą sakant, šis režimas yra panašus į „Kino vaizdo“ režimą, bet su neįgaliu triukšmo mažinimo ir „TruMotion“ apdorojimu. Šiame variante ryškumas yra santykinai mažas (apie 100 nitų), o spalvų gamos kreivė atitinka BT.1886 standartą.
Tai geras pasirinkimas tamsioms scenoms peržiūrėti. Visuotiniam „viešam“ turiniui vis tiek rekomenduojama įjungti „Cinema Picture“ režimą, kurio ryškumas didesnis ir 2,2 gama su ryškiais viduriniais tonais.

HDR kokybė

Palaikomų HDR formatų sąrašas lieka nepakitęs: HDR10, HLG ir „Dolby Vision IQ“. HDR10 + trūkumas, kaip visada, yra gaila, tačiau nelaikomas didžiuliu trūkumu. „Dolby Vision“ dabar yra daug galingesnis nei „HDR10 Plus“.
Didžiausias dėmesys skiriamas maksimaliam ryškumui ir spalvų gamai. LG teigia, kad „evo G1“ serijoje raudonai, žaliai ir mėlynai naudojamos naujos OLED medžiagos. Kiekviena iš spalvų dabar turi švaresnę pagrindinę spalvą (apatinė FWHM).
Tokia padėtis lemia platesnę spalvų gamą ir didesnį piko ryškumą. Deja, šį faktą dar reikia patikrinti. Didžiausias ryškumas 10% lange buvo užfiksuotas esant 785 nitams. Beje, šis skaičius pasiekiamas tik tuo atveju, jei baltas kvadratas ekrane paliekamas visai minutei.
Palyginti su visais praėjusių metų OLED ekranais, tai tik 5% pagerėjimas. Kitaip tariant, šis OLED technologijos patobulinimas yra labai nedidelis. Visiškai baltas laukas visame G1 OLED ekrane paryškina maždaug 165..170 nitų ryškumą. Ir šis rodiklis vėlgi yra vidutiniškai 18% didesnis nei praėjusių metų modeliai. Taigi, palyginus su „LG GX“ televizijos serijomis, skirtumas akivaizdus.

„LG OLED G1“ Garsas

Kalbant apie garso kokybę, „LG OLED G1“ serija perima 4,2 kanalų garso dizainą . 60 W garso sistema, esanti G1 OLED, yra sveikintina staigmena, ypač atsižvelgiant į jos ploną dizainą. Pakuotė suteikia įspūdingą garsumą, malonų šiltą garsą ir gerą bosą.
Be abejo, per stipriai padidinę garsumą galite perkrauti įmontuotus garsiakalbius, tačiau tokiais lygiais tampa nepatogu klausytis garso takelio. Yra „AI akustinio derinimo“ funkcija, reguliuojanti garsą pagal kambario akustiką per 30 sekundžių procedūrą, kurią vartotojas turi atlikti iš anksto.
„Dolby Atmos“ palaikymas suteikia atitinkamo turinio garso takeliams aiškų erdvinį matmenį. Ir netgi yra nuomonė, kad ši garso sistema puikiai tinka muzikai. Norėdami išvengti skirtingų garsų tarp skirtingų šaltinių, galite automatiškai reguliuoti lygį naudodami priedą „Automatinis garsumo išlyginimas“. Apie „AI Sound Pro“ nėra daug ką pasakyti, daugeliui žmonių ši funkcija nepatinka.

OLED G1 peržiūros rezultatai

Apibendrinant galima pasakyti, kad „LG G1“ apžvalga turėtų apibendrinti tai, kas išdėstyta pirmiau. Kaip dabar žinome, „LG G1“ serijoje yra naujas OLED evo ekranas. Be „Gallery G1“ dizaino, šis ekranas yra ir didesnės kainos, palyginti su „LG C1“, priežastis. Deja, OLED65G1RLA televizorius neatitinka lūkesčių ir praktiškai tik šiek tiek skiriasi nuo 2020 m. GX serijos.
Spalvų gama ir smailės ryškumas yra šiek tiek geresni. Visiškai baltame ekrane ryškumas padidėja 20%. Pasitenkinimas „webOS 6.0“ yra vidutiniškas – daug vietos ekrane sugaištama nenaudingiems dalykams. Negalite suasmeninti kai kurių duomenų ekrane. Tai gali pasikeisti atnaujinus programinę įrangą.
Paveikslėlio kokybė yra puiki. Vaizdo apdorojimas yra šiek tiek patobulintas. LG padarė daug pažangos naudodama „Trumotion“, kurią reikėtų pažymėti atskirai. Judesio interpoliacija duoda labai gerų rezultatų. Tai sukuria labai gražius filmo stiliaus vaizdus arba labai sklandžius vaizdus pagal jūsų asmeninius pageidavimus.
Sodrios spalvos, daugybė šešėlių detalių, puikus kontrastas ir kelios išmaniosios funkcijos, pvz., „AI Brightness“, leidžia kurti nuostabius vaizdus iš SDR ir HDR turinio ekrane.
Puiki garso kokybė su „Dolby Atmos“ palaikymu suteikia puikią muzikos palaikymą filmams. Žaidėjai beveik kiekvieną funkciją gauna iš savo pageidavimų sąrašo. Visas šis grožis yra gražiame ploname dėkle, kurį galima pakabinti ant sienos.
Ar jūsų netenkina kaina? „LG G1“ serijos kaina yra „stebėtinai“ maža, palyginti su „LG GX“ serija, kai ji buvo pirmą kartą pristatyta. Paskutinė serija starte buvo 800 eurų brangesnė! Taigi, kas galvoja apie dizainą, kainą ir savybes, negali atmesti praėjusių metų modelio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *