
Bet kurio naujo „LG OLED“ televizoriaus atėjimas visada daro didelę įtaką vaizdo ir žaidimų gerbėjams. Tačiau 2021 m. „LG C1“ serijos ažiotažas pasiekė visiškai naują lygį, kai LG sausį paskelbė, kad ši aukščiausios kokybės OLED serija gaus žymiai atnaujintą tiek operacinę, tiek programinę įrangą.
Buvo pažadėta, kad patobulinus matricą, žymiai pagerės OLED našumas. Be to, pastarosiomis savaitėmis tapo aišku, kad naujų plokščių gamyba turėtų pastebimai pagerinti spalvą. „LG OLED65C1RLA“ televizorius yra vienas iš atstovų 2021 m. OLED serijoje. Siūlomoje „LG OLED65C1“ apžvalgoje bandysime išsiaiškinti, ar naujų televizorių našumas OLED televizorių segmente tikrai padidėjo.
Dizainas
65 colių „LG C1“ modelio dizainas didelių pokyčių nepadarė. Tai tas pats plonas ekranas ant svaraus stovo, kuris imituoja garso sistemos vaidmenį. Viskas atrodo labai patrauklu ir subalansuota. Dizaino ir konstrukcijos kokybės įspūdis išlieka puikus.
OLED ekrane yra metalinis užpakalinis skydelis su plonu rėmeliu. Pagrindas pagamintas iš šlifuoto metalo. Norint pastatyti gaminį ant horizontalaus paviršiaus, reikia nepamiršti, kad už ekrano turi būti pakankamai vietos stovui pastatyti.
„webOS 6.0“
Po daugelio metų LG pagaliau nusprendė, kad atėjo laikas realiems pokyčiams. Taigi, nors „webOS“ vardas išlieka, naujos kartos 6.0 suteikia visiškai naują išvaizdą. „ WebOS 6.0“ senoji turinio programų slinkties juosta, kuri anksčiau buvo uždėta ant vaizdo apačios, buvo pakeista viso ekrano režimu.
Dabar akcentuojama ne tai, kurią programą vartotojas nori atidaryti. Vietoj to, OS, remdamasi ankstyvųjų nuomonių ir dabartinių tendencijų analize, pati pasiūlys turinį, kuris, jos manymu, patiks vartotojui.
Naujojoje OS taip pat pateikiama išsamesnė paieškos sistema, mokomieji vaizdo įrašai ir pranešimai, kurie padės jums kuo geriau išnaudoti išmaniąsias televizoriaus funkcijas. „WebOS 6.0“ yra keletas naujų naudingų funkcijų. Tai galimybė dalytis televizoriaus ekranu su mobiliuoju įrenginiu, taip pat dalintis televizoriaus garsu su skirtingais mobiliaisiais įrenginiais (iki trijų įrenginių vienu metu).
Ryškumas
Gerai girta nauja programinė įranga, esanti „LG C1“ OLED televizoriuose, tikrai daro įtaką. Nors, ko gero, skirtumas nėra toks didelis, kaip reikėjo svajoti. Kalbant apie „LG OLED C1“ ryškumą, matuojamas šviesos srautas 10% baltame lange HDR režimu pasiekia šiek tiek mažiau nei 900 nitų. Ši vertė pasiekiama tik tada, kai nustatyta į „Vivid“.
Tai šiek tiek daugiau nei praėjusių metų modeliai. Tas pats nedidelis patobulėjimas gali būti matomas „Standartinio“ ir „Tikro kino“ režimais. Didžiausi naujojo C1 OLED ekrano ryškumo patobulinimai yra filmo ir režisieriaus nustatymams . Net esant skirtingiems išankstiniams nustatymams, ryškumo skirtumas tarp OLED65C1 ir praėjusių metų „ LG CX “ vizualiai pasirodys stipresnis už išmatuotą vertę.
HDR akcentai yra šiek tiek ryškesni ir labiau pastebima, kad „LG OLED C1“ televizorius palaiko didesnį ryškumą daug ilgiau nei pirmtakas. Šie patobulinimai ypač tinka žaidimų grafikai, kuri pagal savo prigimtį yra linkusi kurti gana ekstremalius vaizdus.
Kitaip tariant, naujasis modelis tik pastūmėjo „LG OLED“ link vidutinio, o ne ypatingo ryškumo teritorijos. Be to, nors nauja „Fine Tune Dark Areas“ parinktis iš esmės išsprendė VRR gama poslinkio problemą, VRR vis tiek gali sukelti blaškantį mirgėjimą tamsiose vietose, kaip tai daroma su LG 2019 ir 2020 OLED.
Vaizdo kokybė žaidimuose
Tamsiose vietose šiek tiek aiškiau iš tamsos išsiskiria pro langus ar duris šviečiantys žibintai ar mėnulio šviesos spinduliai. Apskritai žaidimų vaizdai atrodo dinamiškesni, o tai taip pat padeda geriau suvokti gylį ir erdvę. Žaidimai yra ryškiausias liudijimas, kaip naujasis OLED65C1 televizorius puikiai parodo spalvas.
Vėlgi, skirtumas, palyginti su 2020 m. Modeliais, yra subtilesnis nei sprogus. Nereikia kalbėti apie radikaliai skirtingus spalvų garsumo lygius. Tačiau žaidimų aplinkoje atsirado sodresnės spalvos ir aiškesni vaizdai. Spalvos atsiranda ypač raudonai ir žaliai.
Kai pridedate spalvų patobulinimą, padidintą piko ryškumą, pagerintą viso ekrano ryškumą ir atnaujinimą, leidžiantį atkurti 4K 120Hz dažniu, kurį OLED65C1 dabar gali lengvai valdyti, HDR žaidimai gali atrodyti tikrai įspūdingi.
Taip pat svarbu papildomas spalvų apdorojimas žiūrint vaizdo įrašą. Vėlgi, skirtumas daugiausia susijęs su santykinai grynų raudonų, žalių ir mėlynų spalvų perteikimu, o ne subtilesnėse srityse. Tačiau šiose srityse tikrai nieko nėra prarasta.
Baigiant išskirtinę OLED65C1 vaizdo kokybę, reikia pabrėžti, kad padidėjęs OLED65C1 spalvų ryškumas nekenkia OLED tradicinėms juodos spalvos galimybėms. Tiesą sakant, tamsios scenos atrodo švaresnės nei ankstesni LG OLED televizoriai. Be to, juoda spalva atrodo dar tamsesnė, nes padidėja ryškių akcentų intensyvumas, kurį jie atsveria.
Žaidimo optimizatorius
Be keturių HDMI 2.1 jungčių, kurių kiekviena palaiko 4K 120Hz dažniu dideliu dinaminiu diapazonu, taip pat kintamų atnaujinimo dažnių „Nvidia G-Sync“, „AMD FreeSync Premium“ versijose, televizoriuje yra naujas „Game Optimiser“ meniu. Šiame meniu pateikiama aiški informacija apie kai kuriuos pagrindinius žaidimo nustatymus, kuriuos pasirenka vartotojas.
Be to, „Game Optimiser“ pateikia daug naujų patobulinimų, skirtų pagerinti žaidimų patirtį. Šie nustatymai apima stebėtinai efektyvų žanrinių vaizdo ir garso režimų pasirinkimą, „Standard“ ir „Boost“ režimus su mažu vėlinimu. Šiais režimais vėlavimas yra iki 9,4 ms. Taip pat yra nustatymų, leidžiančių reguliuoti ryškumą ir kontrastą nepriklausomai vienas nuo kito.
„AI Picture Pro“
Naujausias apdorojimas žengia reikšmingą žingsnį į priekį, kai reikia tiksliai atkurti spalvas, palyginti su trečiosios kartos „Alpha 9“ sistema. Tai ypač pastebima, kai televizoriuje naudojamas „AI Picture Pro“ režimas. Šiame režime vietovėse su subtiliais spalvų perėjimais beveik nėra spalvų juostelės triukšmo požymių.
Vietoms, kuriose yra labai smulkių detalių, naudingas papildomas vietinis filtravimas ir ryškesnis apibrėžimas, nei vietoms su minkštesniu fonu. Odos atspalviai tampa išraiškingesni, tačiau tuo pačiu atrodo labai natūralūs. Šešėlio detalė ryškesnė. Tačiau jų beveik nelydi juodas triukšmas.
Fone esantys objektai yra aštresni, o jų kraštai neatrodo pernelyg „kieti“. Svarbiausia tai, kad LG sugebėjo išplėsti savo „AI Picture Pro“ sistemos galimybes, tuo pačiu sumažindama beveik visus nepageidaujamus ir nenatūralius šalutinius apdorojimo padarinius.
Kai kurie vartotojai instinktyviai nenorės leisti, kad automatinė apdorojimo sistema, pvz., „AI Picture Pro“, diktuotų jiems vaizdo sąlygas. Likusiai daugumai vartotojų labai rekomenduojama bent jau išbandyti „AI Picture Pro“, kaip optimizuoti „LG OLED 65 C1“ potencialą.
Mastelio keitimas
Nors toks nepaprastai tobulas televizorius, kaip OLED65C1, nusipelno kuo dažniau tiekti 4K HDR turinį, jo naujasis padidinimas taip pat pastebimai pagerina HD ir 4K šaltinių valdymą.
Ši technologija suteikia natūralesnę išvaizdą apčiuopiamą detalių kiekį, taip pat koreguoja įvairių vaizdo elementų ryškumą.
Garso kokybė
2,2 kanalų 40 W garso sistema užtikrina gerą garsą su girdimais bosais. Iškraipymas girdimas per dideliu garsu. Jei garsumas nebus per didelis, vartotojas bus labai patenkintas garsu. Garsas yra šiltas, malonus, detalus ir pakankamai skvarbus.
Be standartinio režimo, galite pabandyti nustatyti režimus „Kinas“ ir „Muzika“ (žinoma, atitinkamai filmams ir muzikai). Taip pat galima naudoti „AI Acoustic Tuning“ parinktį, kad sureguliuotumėte garsą, kad jis atitiktų kambario akustiką.
Televizorius palaiko „ Dolby Atmos“ ir sukuria puikų erdvinį garsą, tačiau nesitikėkite stebuklų. Iš anksto nustatytas „AI Sound Pro“ sustiprina balsus ir sukuria virtualų erdvinį garsą. Rezultatas bus naudingas individualiam turiniui, tačiau kartais gali pernelyg atitraukti dėmesį.
Jungtys
Kaip paminėta anksčiau, „LG C1 OLED“ turi keturis HDMI 2.1 prievadus. Be to, yra trys USB 2.0 prievadai, „Ethernet RJ45“ jungtis, 3,5 mm garso linijos išvestis ausinėms prijungti, skaitmeninė garso išvestis, antenos įvestis ir „CI + 1.4“ lizdas prijungti prie mokamų kanalų. Belaidis ryšys apima „Bluetooth 5.0“ ir „Wi-Fi“.
„LG C1 OLED“
Prekyba pradedama 2021 m. Pavasarį. LG C1 OLED seriją sudaro penki modeliai, kurių įstrižainės svyruoja nuo 48 iki 83 colių.
„LG C1 OLED“ peržiūros rezultatai
Apibendrinant „LG C1“ apžvalgą belieka pridurti, kad su nauju Oled ekranu, puikiu apdorojimu ir keliomis išradingomis žaidimų funkcijomis OLED65C1 yra neabejotinai geriausias televizorius, kurį LG kada nors gamino.
Argumentai “už”
Sensacinga vaizdo kokybė.
Puikus žaidimų našumas.
Elegantiškas plonas dizainas.
Trūkumai
Naujoji „webOS“ sistema atrodo kaip nebaigtas darbas.
Nėra HDR10 + palaikymo.