
2022 m. TV oled serijos kaip LG C2 ir LG G2, bus su OLED Evo (Evolution) skydeliu. Iš karto verta paminėti, kad didžiausias šių televizorių ryškumas skirsis. Ryškumo parametras priklausys ne tik nuo to, kokią seriją turėsite priešais (LG C2 ar LG G2).
Tos pačios serijos televizoriai turės skirtingą didžiausią ryškumo reikšmę, priklausomai nuo ekrano įstrižainės dydžio. Ką reikia žinoti renkantis LG C2 ir LG G2 televizorius su OLED Evo skydeliu 2022 m.
Skirtingo ryškumo LG C2 ir LG G2 OLED Evo
Prieš tęsiant, reikia nedelsiant pažymėti, kad šis straipsnis yra daugiau naujienų nei techninis. Tai reiškia, kad žemiau pateiktas didžiausias ryškumo vertes pateikė pati įmonė ir jos nebuvo išmatuotos atliekant bandymą. Gali būti, kad iš tikrųjų šie skaičiai šiek tiek skirsis nuo deklaruojamų.
OLED Evo (Evolution) plokštės 2021 m. debiutavo LG G1 galerijoje OLED televizoriuose . Po metų tapo žinoma, kad LG C1 serija taip pat buvo aprūpinta naujesnėmis plokštėmis, kurios nuo tam tikros gamybos datos buvo pradėtos gaminti daugiausia Kinijoje (Guangdžou). Tačiau C1 savininkai negalėjo teigti, kad padidins ryškumą.
Išimtis būtų, jei jie įsigilintų į C1 meniu nustatymus ir „nepaverstų“ jo į G1. Tačiau toks žingsnis tikrai sukeltų garantijos problemų. LG OLED 2022 serijoje, be G2 ir C2 serijų, dabar naudojamas ir Evo skydelis. Šis skydelis iš esmės skiriasi nuo tos pačios įmonės LG Display OLED EX skydelio.
OLED Evo ir OLED EX – skirtumai
OLED Evo skydeliai padidina ryškumą optimizuodami įprastų WRGB OLED ekranų programinę ir aparatinę įrangą. Visa tai visiškai nesusiję su „EX technologija“, kuri iš tikrųjų neturi nieko bendra su neseniai išleistomis „LG Display“ OLED EX plokštėmis.
Jei gamintojas kalba apie EX-plokštę, tai mes kalbame apie „naujos“ kartos OLED plokštes su deuteriu. Šios plokštės bus prieinamos masinei gamybai tik nuo 2022 m. antrojo ketvirčio. Dėl šios aplinkybės kai kurios OLED serijos bus atidėtos. EX plokštės padidina ryškumą dėl naujo komponento.
Be to, ryškumo lygis gali būti pagerintas naudojant projektavimo metodus ir programinės įrangos optimizavimą. Iki šiol buvo teigiama, kad tik „Philips/TP Vision“ šią technologiją naudos pasirinktuose OLED televizoriuose.
Didžiausias ryškumas priklauso nuo serijos ir įstrižainės dydžio
Jei pirkėjas 2022 metais užsimojo įsigyti LG televizorių su OLED Evo skydeliu, tokiu atveju jis neturėtų priimti skubotų sprendimų. Kaip minėta aukščiau, šių televizorių didžiausio ryškumo lygis pastebimai skiriasi. Štai į ką reikia atkreipti dėmesį.
LG OLED 2022 televizoriai gavo dvi papildomas plokštes su 42 ir 97 colių įstrižainėmis. LG C2 seriją sudaro televizoriai: OLED42C2, OLED48C2, OLED55C2, OLED65C2, OLED77C2, OLED83C2. LG G2 seriją sudaro televizoriai: OLED55G2, OLED65G2, OLED77G2, OLED83G2, OLED97G2.
Nors visi minėti televizoriai gavo OLED Evo ekraną, 42 ir 48 colių įstrižainės televizoriuose didžiausias ryškumas nepadidės. Didžiausias šių modelių ryškumas išliks praėjusių metų C1 televizorių lygyje.
Tačiau šie modeliai taip pat bus išdėstyti kaip ir kiti aukščiau išvardyti OLED Evo televizoriai. Todėl jei pirkėjas užsimanė įsigyti 48 colių televizorių su OLED Evo ekrano galimybėmis, tai tarp LG televizorių jo geriau neieškoti. Gali būti, kad šiuo atveju jo pasirinkimas bus „Philips 48OLED807“ televizorius arba „Sony 48A90K“.
LG G2 taps ryškesnis 20 procentų
Mes ką tik nagrinėjome mažas įstrižaines, kurios yra C2 serijoje. Bet tai dar ne viskas. Jei, pavyzdžiui, lyginsime 2022 metų LG C2 ir LG G2 serijas, tai pirmųjų didžiausias ryškumas bus 20 procentų silpnesnis. Iš to galime daryti išvadą, kad LG G2 pirmą kartą viršys 1000 nitų ryškumo lygį. Kaip matote, tai gali būti ne tik skydelio ar vaizdo procesoriaus konstrukcijoje.
LG pristato naują koncepciją, kurią pavadino „Brightness Enhancer“. Pasirodo, šis parametras gali priklausyti ir nuo dizaino. LG G2 serijos modeliai aprūpinti specialiu aušintuvu, galinčiu „užgesinti“ šilumą, sklindančią iš pačios plokštės. Ši aplinkybė taip pat turi įtakos tam, kad ODED ekrano pažeidimo rizika pastebimai sumažėja. Tai yra, rizika gauti laikiną ar nuolatinį „nudegimą“ yra daug mažesnė.
Rezultatas – LG C2 ryškumas pasieks praėjusių metų LG G1 ryškumo lygį. 2021 m. ši vertė buvo ne didesnė kaip 820 nitų. Iš to išplaukia, kad visi be išimties G2 Gallery OLED Evo televizoriai pasižymi geriausiu našumu.
Panašios kitų gamintojų serijos, kuriose taip pat yra aušintuvas, yra Sony A90K ir Panasonic LZ2000 televizoriai. Didžiausias jų ryškumas neturėtų būti mažesnis. Dar negalima palyginti A90K, LZ2000 ir G2. Pagrindinė priežastis – kainų trūkumas ir kiekvienos serijos išpardavimų pradžia.
Ryškumas OLED Evo
Apibendrinant, palyginkime OLED seriją su skydeliu Evo 2022. Pirmiausia turėtumėte suprasti, kad OLED EX televizoriuose ryškumą padidina deuteris. Tai naujas organinių šviesos diodų gamybos komponentas. OLED Evo televizoriuose ryškumą padidina skydelio dizainas ir programinė įranga.
C2 OLED Evo, skirtingai nei G2 OLED Evo, turi 42 colių ir 48 colių įstrižainės televizorius, bet neturi 97 colių televizorių. OLED42C2 ir OLED48C2 televizoriai turi tokį patį didžiausią ryškumą kaip ir LG C1 televizoriai. LG C2 yra 30 procentų ryškesnis nei praėjusių metų LG C1. Dabar jis turi tokį patį didžiausią ryškumą kaip ir praėjusių metų G1 serija. Didžiausias LG G2 ryškumas, lyginant su C2 serija, padidintas 20 procentų.