
LG pristatė visą 2021 metų televizorių asortimentą. Šis pasiūlymas labiau taikomas naujajai LG QNED mini LED apšvietimo televizorių linijai. Modeliai priklauso LG QNED91 serijai (Šiaurės Amerikoje – LG QNED90). Tai 4K televizoriai su IPS skydeliu ir „Mini LED“ visos matricos apšvietimu.
Tai pirmoji LG technologija, pasirodžiusi rinkoje. Jis užtikrina fantastišką kontrastą, kai įjungtas vietinis pritemdymas. „LG MiniLED “ kontrasto santykis yra vienas geriausiai matomų IPS skydeliuose. Nors ir ne tobula, nes tamsiose scenose yra matomų akcentų.
„QNED91“ puikiai matomas įvairiais kampais, televizorius puikiai susidoroja su atspindžiais ir puikiai parodo SDR turinį. Tai geras pasirinkimas ryškiai apšviestam kambariui. Jis veikia toje pačioje „webOS“ platformoje kaip ir kiti „LG“ televizoriai 2021 m., Taip pat yra patobulintas nuotolinio valdymo pultas.
Dizainas
„LG 65QNED916PA“ televizoriaus dizainas yra panašus į „LG G1 OLED“ . Tai reiškia plonus rėmus (0,9 cm), kurie beveik vos matomi, ir aptakų galinį skydelį. Naująjį LG televizorių galima pakabinti arti sienos. Jo korpusas taip pat turi gražią metalinę apdailą. Stovas yra gana paprastas, tačiau tvirtai laiko šį modelį. Europos versijoje jis yra mėnulio formos, amerikietiškame – paprastos kojos.
Kadangi stovo kraštai išsikiša priešais QNED91 televizorių, vargu ar kas nors galės pastatyti ilgą garso juostą estetinių standartų atžvilgiu. Todėl geriau galvoti apie sieninį laikiklį. Įvestys yra kairėje televizoriaus pusėje ir yra lengvai pasiekiamos.
„LG QNED91“ pasižymi puikia konstrukcijos kokybe. Korpusas yra tvirtas. Taip pat šiek tiek sulenkta nugara šalia VESA laikiklio ir šalia įėjimų. Apskritai, net ir didžiausia televizoriaus įstrižainė turėtų atrodyti gerai bet kuriame interjere.
Vaizdo kokybė
Šiame skyriuje mus domina „LG QNED 91“ televizoriaus kontrastas ir ryškumas, vietinio pritemdymo sistemos veikimas, gretimų spalvų vienodumas ir daugybė spalvų parametrų. Pirmasis QNED91 serijos televizorių kontrastas būdingas IPS plokštėms – apie 1100: 1. Bet kai vietinis pritemdymas nustatytas maksimaliai, jis artėja prie 6000: 1, o tai labiau būdinga VA matricoms .
Vietinio pritemdymo funkcija pagrįsta beveik 1000 apšvietimo zonų ir veikia padoriai. Tačiau trūkumai yra palyginti lėtas perjungimas tarp zonų. Tai kartais sukuria ilgą, ryškų judančių objektų pėdsaką tamsiose vietose. Be to, nepaisant santykinai mažo kiekvienos šešėlinės zonos dydžio, panašiais atvejais vis tiek peršviečia.
Tikrose SDR turinio scenose ryškumas pasiekia daugiau nei 500 nitų. Dėl to QNED91 ekranas yra labai efektyvus nuo akinimo šviesiuose kambariuose. Didžiausias ryškumas yra įspūdingas ir HDR režimu, artėja prie 850 nitų. Skirtingai nuo „ LG NANO90 2021“, ryškumas laikui bėgant nemažėja, o tai puiku. Ryškiose scenose neprarandate smulkių detalių.
Pilkų atspalvių vienodumas yra normalus. Žaliame futbolo lauke galima pastebėti nedidelį nešvaraus ekrano efektą. Juodos spalvos vienodumas yra blogesnis. Išjungus vietinį pritemdymą, nepaisant mini šviesos diodo, aplink šviesias linijas juodame ekrane matomi foninio apšvietimo nuotėkiai. Juodos spalvos vienodumas yra daug geresnis, kai įjungta pritemdymo parinktis.
„QNED91 ADS“ skydelis (įvairūs IPS) turi labai panašią struktūrą kaip „ Samsung QN85A“ televizoriai . Ekranas yra labai gerai sureguliuotas gamykloje, tačiau po kalibravimo 10 bitų spalvų tikslumas yra puikus. Baltos spalvos balansas taip pat paprastai yra geras. Tačiau spalvų temperatūra kalibruotoje versijoje yra šiek tiek šalta, su melsvu atspalviu.
Judesio apdorojimas ir žaidimo režimas
„LG QNED91“ labai geras atsako laikas yra apie 13 ms. Perėjimas nuo tamsios prie šviesios yra lėtesnis, kai kuriuose perėjimuose pastebimi reikšmingi nukrypimai. Perėjimai iš šviesios į tamsą yra šiek tiek greitesni ir nėra pastebimo kelio, kuris pats savaime yra pakankamai geras, kad sumažintų neryškumą. Ir dar maloniau – „QNED91“ serija visiškai nemirksi.
„QNED916PA“ turi papildomą foninio apšvietimo funkciją, paprastai vadinamą juodo rėmo įterpimu. Jis gali mirksėti tik 60 Hz dažniu. Taip pat yra papildoma judesio interpoliacijos funkcija iki 120 Hz. Tai gali pagerinti judesio rodymą turinyje, kurio kadrų dažnis yra mažas – 30 Hz ir 60 Hz (25 ir 50).
Kai kurie mikčiojimai pastebimi lėtai panoramuotoje medžiagoje. „QNED91 4K“ televizorius gali pašalinti nervingumą iš bet kokio šaltinio, įskaitant priedėlius. Nereikia jokių papildomų nustatymų. Dėl kintamo atnaujinimo dažnio (VRR) palaikymo televizorius gali užtikrinti nepriekaištingą žaidimų patirtį.
Natūralus skydelio dažnis yra 120 Hz. FreeSync ir G-sinchronizavimas yra palaikomas . Tačiau gali tekti pakoreguoti „AMD FreeSync Premium“ nustatymą, atsižvelgiant į palaikomą vaizdo įrašo šaltinio atnaujinimo dažnį, nes šis nustatymas turi įtakos palaikomam atnaujinimo dažnio diapazonui. Be to, tai tas pats HDMI 2.0 ir HDMI 2.1 jungtims.
„LG QNED91“ neturi problemų rodant turinį nei PS5, nei „Xbox Series X“. Jis palaiko HDR10 ir „Dolby Vision“ su „Xbox Series X“. Tačiau, kaip ir dauguma šiuo metu prieinamų televizorių, šis modelis nepalaiko „Dolby Vision 4K“ žaidimų. @ 120 Hz iš „Xbox“ serijos X. Tai nauja funkcija, kurią gamintojai vis dar diegia.
Garso kokybė
„LG QNED91“ turi tinkamą dažnio atsaką, tačiau prasideda nuo 80 Hz. Todėl beveik nėra boso ir įspūdingų smūgių ar triukšmo. Vidutiniame diapazone garsas yra gerai subalansuotas, tačiau aukšto dažnio diapazone lygis sumažėja, ypač esant maksimaliam garsumui. Tai reiškia, kad kai kurie dialogai gali atrodyti prislopinti.
Esant vidutiniam garsumo lygiui, iškraipymo koeficientas neviršija įprasto patogaus garso suvokimo diapazono. Tačiau, kaip ir dauguma plonų televizorių, padėtis pablogėja esant maksimaliam garsui. Tačiau tai taip pat priklauso nuo signalo šaltinio. Ir skirtingi žmonės „išgirsta“ šiuos iškraipymus skirtingais būdais.
Išmanusis televizorius
2021 metais LG pertvarkė išmaniąją „webOS“ platformą. Naudodami naująją „webOS“, gausite visą pagrindinį puslapį su visomis programomis, o ne juostelę, kuri buvo apačioje ankstesnėse versijose. Tai paprasta naudoti, o meniu naršymas atrodo gana sklandus. Nėra galimybės atsisakyti reklamos. Tai ir skelbimai, ir siūlomas turinys.
LG programų parduotuvėje, kaip visada, yra įspūdingas programų pasirinkimas. Srautinio transliavimo paslaugos – kiekvienam skoniui. Valdymas balsu galimas tiek per nuotolinio valdymo pulto „Bluetooth“, tiek per televizoriaus mikrofoną. „Magic Remote“ buvo pertvarkytas, kad būtų lengviau naudotis. Jis vis dar gali būti naudojamas valdyti žymeklį ekrane.
Sujungimai
„QNED91“ turi keturis HDMI įėjimus (2 iš jų yra 2.1) ir tris USB prievadus (visi yra 2.0). 3-asis HDMI palaiko eARC garso grąžinimo kanalą . Yra skaitmeninis optinis garso išėjimas, LAN įvestis, CI bendrosios sąsajos įvestis. Priklausomai nuo vietos, antenos įėjimų skaičius gali skirtis nuo vieno iki dviejų. Palaikomas „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“ ryšys.
QNED91 peržiūros rezultatai
Norėdami užbaigti LG QNED91 apžvalgą, padarykime keletą išvadų. Platus žiūrėjimo kampas, didelis ryškumas ir atspindžių nebuvimas yra puikus pasirinkimas žiūrint televizorių. Puikiai tinka sportui ir žaidimams. Vietinis pritemdymas skiriasi nuo naujų IPS plokščių lygių.
Nedidelis foninio apšvietimo išplitimas ir mažas juodos spalvos vienodumas nesumažina „LG QNED91“ televizoriaus pranašumų. Tai puikus televizorius ir naudojamas kaip kompiuterio monitorius. Bet jei vis tiek norite patogesnės patirties tamsiuose kambariuose, pažvelkite į televizorius su VA skydeliu.