
2021 m. LG, kaip įprasta, pristatė didžiulę naujų 4K televizijos serijų įvairovę. Viena tokių serijų yra „LG UP8000“, dar žinomas kaip „LG UP80“ – tai geri biudžeto variantai 2021 m. Aptariama serija pakeitė „LG UN7300“ ir „LG UN8500“, kurie buvo paskelbti 2020m.
Išsiaiškinkime „LG 55UP8000 4K HDR“ apžvalgoje, koks yra naujas 2021 m. produktas.
Mažas kontrasto santykis, dėl kurio juodos spalvos tamsiame kambaryje atrodo pilkos, yra skaudi vieta. Deja, „LG UP80“ serija nėra pakankamai ryški. Antrasis žemo maksimalaus ryškumo lygio taškas yra problema, kai leidžiama HDR turinys.
Trečiasis trūkumas yra nepakankamos plataus spalvų gamos palaikymas. Nors matricos atsako laikas yra geras, galite pastebėti 60 Hz arba 120 Hz (priklausomai nuo rinkos) apšvietimą. Tai kartais sukelia vaizdo „dubliavimąsi“.
Ir dar vienas punktas, į kurį norėčiau atkreipti jūsų dėmesį. Nors modelių įvesties vėlavimas yra pakankamai mažas, matricos įprastas atnaujinimo dažnis yra ribojamas iki 60 Hz. Todėl šie modeliai nepalaiko VRR patogiam naudojimui.
Dizainas
„LG UP8000“ serijos išvaizda labai panaši į „LG UN8500“ ir „LG UN7300“, tačiau naujasis produktas yra kur kas plonesnis. Todėl montuojant ant sienos ši 4K televizorių serija atrodys geriau nei praėjusių metų modeliai. Montuodami ant paviršiaus, nepamirškite, kad stovo kojos yra arčiau ekrano kraštų.
Stovo kojelių montavimas nereiškia, kad keičiama vieta. Toks stovas gerai palaiko televizorių, tačiau iki tam tikrų įstrižainių. Televizoriaus galinė dalis pagaminta iš tekstūruoto plastiko. Jis beveik identiškas „LG UN8500“. Kabliukai yra skirti laidams tvirtinti, kad jie būtų laikomi ant stovo kojų.
Rėmelis aplink ekraną taip pat yra plastikinis. Jo plotis yra apie 1,5 cm. Profilyje „LG 55UP8000“ televizoriaus storis yra 6,5 cm. Sąsajos dalis padaryta į šoną ir į apačią. Jis šiek tiek įleidžiamas į korpusą. Sieninis montavimas gali apsunkinti prieigą prie sąsajų.
Paveikslėlis
„LG 55UP8000“ „vidutinio“ kontrasto santykis yra šiek tiek didesnis nei IPS plokščių. Tai reiškia, kad juodi tonai pasirodys pilki, ypač žiūrint tamsioje patalpoje. Verta atkreipti dėmesį į šį punktą.
„LG UP80“ serijos kontrasto santykis gali skirtis. Tai priklauso nuo įstrižainių dydžio ir naudojamų ekranų. Taigi 50 “, 60”, 70 “ir kiti dideli dydžiai turi VA plokštes, kurių kontrasto santykis yra didesnis.
Ryškumas SDR
„LG UP80“ serija pasižymi vidutiniu ryškumu žiūrint SDR turinį. Tai gerai dėl įvairiausio turinio, tačiau nėra pakankamai ryškus, kad galėtum visiškai susidoroti su akinimu gerai apšviestose patalpose. Kalibravus vaizdą „Expert“ režimu ir maksimalaus ryškumo nustatymą, šis skaičius buvo 270 nitų.
Jei norite gauti ryškesnį vaizdą, tačiau praradę vaizdo tikslumą, turėtumėte maksimaliai nustatyti vaizdo režimą „Ryškus“, „Ryškumas“ ir „Kontrastas“, o dinaminio kontrasto stipriklį – „Aukštas“. “pozicija. Naudojant šiuos nustatymus, maksimalus ryškumas bus apie 345 nitus (10% langas). Atkreipkite dėmesį, kad „LG UP80“ serija turi tiesioginį LED apšvietimą, neturi vietinio pritemdymo funkcijos.
Ryškumas HDR
Kalbant apie „LG UP80“ su HDR turiniu ryškumą, jis nėra toli nuo SDR režimo. Trumpai tariant, ryškumas yra panašus į praėjusių metų „ LG UN8500“ ir „ LG UN7300“ serijas , ir to nepakanka. HDR turinyje nematysime ryškių ir išraiškingų akcentų. Net 2% lange galima pastebėti tam tikrą rėmo patamsėjimą. Tai reiškia, kad maži ryškūs daiktai tamsiose scenose pasirodys blankesni.
Jei bandote gauti ryškesnį HDR vaizdą, šiek tiek padeda dinaminio kontrasto nustatymas į žemą. Tai padaro kai kurias scenas ryškesnes realiame turinyje, o kitos scenos gali atrodyti blankesnės.
Kino režimu, kai HDR turinys yra maksimalus ryškumas ir kontrastas, šis skaičius buvo maždaug 310 nitų. Tikros scenos visame ekrane parodė maksimalų 297 nitų ryškumą. Žaidimo režime su visais patobulinimais 10% lange pavyko gauti 333 nitus.
Dinamika
„LG UP80“ serijos televizoriuose pikselių atsako laikas yra geras – nuo 5,9 iki 13,6 ms. Nors kai kurie perėjimai padidino normas. Tai sukels neryškumą veiksmo scenose, ypač tamsiuose rėmeliuose. Taip pat gali atsirasti atvirkštinė aureolė, o 120 Hz foninis apšvietimas sukelia tam tikrą vaizdo dublikatą.
„LG UP8000“ naudoja PWM, kad sureguliuotų apšvietimo ryškumą. PWM dažnis 120 Hz visais ryškumo lygiais. Specifikacijoje nėra BFI funkcijos. Ši serija interpoliuoja turinį mažu kadrų dažniu iki 60Hz, kad judėjimas būtų sklandesnis. Čia mes gauname muilo operos efektą . Kaip to išvengti – mes jau sakėme anksčiau.
Inputlag
„LG 55UP8000“ turi neįtikėtinai mažą įvesties vėlavimą, kai naudojamas „Game Optimizer“ vaizdo režimas. Įvesties atsilikimas už žaidimo režimo esant 4: 2: 2 spalvai ir 8 bitams buvo 10,4 ms. Galbūt šį skaičių reikia patikslinti. Beje, nustatant įvesties atsilikimą optimizavimo priemonės meniu, šis skaičius turėtų būti mažesnis, tačiau tikriausiai tai yra 82 ir 86 colių modeliuose.
Jungtys
Kalbant apie tvarkyklę, „LG“ oficialiuose interneto šaltiniuose reklamuoja „HDMI 2.1“ palaikymą. Tačiau atrodo, kad „LG UP80“ serijai ši sąsajos specifikacija yra prieinama tik modeliuose su didelėmis įstrižomis „LG 82UP8000“ ir „LG 86UP8000“.
Iš HDR standartų yra tik HDR10 ir HLG. Aptariamame „LG 55UP8000“ modelyje yra trys HDMI ir du USB. Skaitmeninė optinė sąsaja, 3,5 mm ausinių jungties nėra. Yra antenos / palydovo įvestis, Ethernet prievadas ir belaidės sąsajos.
Garsas, OS ir nuotolinis valdymas
Įmontuoti garsiakalbiai skamba puikiai. Kaip ir dauguma tos pačios klasės televizorių, turinčių 2.0CH garso schemą, jie tiesiog negali sukurti gilių bosų ar griausmingo garso. Kita vertus, vidutiniam kambariui maksimaliu garsumu pakanka standartinio 2×10 W.
Naujojoje 2021 serijoje LG „ webOS 6.0“ sąsaja yra gana graži ir ja lengva naudotis. Korpusas turi atnaujintą išvaizdą – taip LG pašalino reklamjuostę apačioje ir pagrindinį puslapį pavertė visu ekranu.
Nuotolinio valdymo pultas buvo šiek tiek pertvarkytas, palyginti su praėjusių metų versija. Tai tas pats „Magic Remote“ su galimybe naudoti „kompiuterio pelę“. Nuotolinio valdymo pultas gali veikti kaip universalus kitų prietaisų nuotolinio valdymo pultas. Jame yra įmontuotas mikrofonas valdymui balsu, taip pat specialūs mygtukai, skirti „Google Assistant“ arba „Alexa“.
UP8000 apžvalgos santrauka
Baigdami „LG“ pateiktą UP8000 apžvalgą, apibendrinkime tai, kas išdėstyta pirmiau. Apskritai „LG UP8000“ serija yra tinkami televizoriai. Šie modeliai puikiai tinka žiūrėti TV programas arba naudoti kaip kompiuterio monitorių. Bet tai taikoma įstrižainėms, kur naudojama IPS skydelis su plačiais žiūrėjimo kampais.
Apžvelgti modeliai yra tinkami stebėti sporto renginius dėl gero reagavimo laiko. Tačiau ekrane galite pamatyti tam tikrus kontūrų pasikartojimus dinamiškose scenose. „UP80“ televizorių įvesties vėlavimas yra mažas, o tai yra vertingiausia žaidėjams. Gaila, kad ekrano atnaujinimo dažnis yra tik 60Hz, o šiai serijai trūksta VRR.
Deja, „LG 55UP80006“ nėra geriausias televizorius žiūrėti filmus, nes specifikacija turi mažą kontrasto santykį ir neturi vietinio pritemdymo. Platus spalvų diapazonas yra prastas. Ryškaus ir tikras kino HDR nėra.
Privalumai
Geri žiūrėjimo kampai, jei modelis yra su IPS matrica.
Geras atsakymo laikas.
Puiki ir paprasta sąsaja.
Minusai
Kontrastas,
Nėra vietinio pritemdymo.