
Kurį televizorių pirmiausia pirkti, kad galėtumėte žiūrėti futbolą ir kitas su sportu susijusias programas? Kokių pirkimo klaidų reikėtų vengti? Tokiose transliacijose vaizdas dažniausiai atrodo labai ryškus. Greiti sportininkų judesiai neturi palikti šešėlių.
Yra dar keletas dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, jei mėgstate žiūrėti olimpines žaidynes ar pasaulio čempionatą.
Automatinis ekrano pritemdymas
Kokie yra OLED televizorių privalumai ir trūkumai žiūrint futbolą? Paprastai tokios programos dažniausiai tiesiogiai transliuojamos bet kuriame kanale. Iš pradžių, žiūrint futbolą per OLED televizorių, vaizdas bus labai ryškus. Po trumpo laiko vaizdas pradės blukti.
Ryškumas bus atkurtas tik prasidėjus reklamai. Šio pritemdymo priežastis yra televizijos kanalo logotipo buvimas ekrane. Radus šį statinį vaizdą, sistema automatiškai pradeda riboti ekrano ryškumą. 2022 m. OLED televizorių automatinio pritemdymo funkciją galima išjungti tik LG OLED televizoriuose ir Samsung S95B QD-OLED televizoriuose .
Panasonic LZ2000 televizoriuose šią funkciją galima žymiai sumažinti, tačiau ji nėra visiškai išjungta. „Philips“ OLED807 ir OLED937 televizoriuose , taip pat „ Sony A80K“ ir „A95K “ ekrano automatinio pritemdymo išjungti negalima. Reikėtų pažymėti, kad automatinis pritemdymas vyksta tik tada, kai rodomas labai ryškus vaizdas.
Žiūrėjimas šviesioje ir tamsioje aplinkoje
Perkant televizorių futbolo rungtynėms, taip pat reikėtų nepamiršti, kad didelė dalis tiesioginių sporto transliacijų vyksta dienos metu. Todėl šviesiam kambariui reikėtų rinktis televizorių su nemaža ryškumo riba ir gebėjimu atspindėti saulės akinimą. Priešingu atveju, žiūrėdami, turėsite užtraukti užuolaidas.
Ryškiausi 2022 metų televizoriai yra „Samsung“ QLED televizoriai ir „Sony“ XK serijos televizoriai. Šie televizoriai puikiai susidoroja su saulės akinimu. QLED LCD televizoriai neturi automatiškai pritemdančių ekranų, tačiau jie turi savo trūkumų, kurie bus aptarti vėliau.
Kolektyvinis žiūrėjimas
Renkantis televizorių, skirtą žiūrėti sporto transliacijas, taip pat verta pagalvoti, su kuo ketinate žiūrėti šias programas. Jei žiūrite futbolą su draugais ar šeima, turėtumėte pagalvoti apie plačius žiūrėjimo kampus. Dauguma VA LCD televizorių netinka grupiniam žiūrėjimui dėl siaurų žiūrėjimo kampų.
Žiūrint į tokius televizorius ne 90 laipsnių kampu, spalvos pradeda prarasti sodrumą, juoda spalva „virsta“ pilka. IPS LCD skydeliai šiuo atžvilgiu yra daug geresni. Tačiau žiūrint tamsioje patalpoje, IPS LCD skydeliai turi maždaug tuos pačius trūkumus. Jei turėtume omenyje OLED televizorius, jie suteikia puikų vaizdą žiūrint tamsoje ir turi plačius žiūrėjimo kampus.
Ekrano vienodumas
Ekrano vienodumas yra dar vienas veiksnys, suteikiantis OLED televizoriams pranašumą prieš LCD televizorius. LCD televizoriuose, žiūrint programas toniškai vienalyčiame fone, pavyzdžiui, futbolo aikštėje, nesunku pastebėti tokią problemą kaip ekrano nevienalytiškumas. Tai gali būti nešvaraus ekrano efektas, DSE arba juostos.
Statinė tarša, kurios priežastis slypi ne vaizdo signalo šaltinyje, pačiame televizoriaus struktūroje. Paprastai šiuolaikiniai OLED televizoriai turi daug kartų didesnį ekrano vienodumą, nes jie gali valdyti kiekvieną pikselį.
Dinaminės scenos
Dinamiškų scenų apdorojimas yra bene vienas svarbiausių faktorių, į kurį reikia atsižvelgti perkant televizorių sportui žiūrėti. Yra keletas funkcijų, kurios yra atsakingos už judėjimo aiškumą. Vienas iš jų yra pikselių reakcijos laikas. Iš karto reikia pažymėti, kad šis indikatorius yra geresnis OLED televizoriams.
Skystųjų kristalų televizoriai su ilgesniu pikselių atsako laiku sukuria daugiau artefaktų ekrane, kai leidžia dinamines scenas. Be to, ekranas su 100 Hz atnaujinimo dažniu, kuris gali interpoliuoti judesį esant didesniam atnaujinimo dažniui, gali sumažinti judesio susiliejimą, palyginti su 50 Hz ekranu.
Tačiau kartais interpoliacijos metu galima pastebėti artefaktus, tokius kaip mikromirkčiojimas. Transliuojant futbolą 50 Hz dažniu Europoje, Sony ir Philips televizoriai turi mažiausiai artefaktų, palyginti su kitų kompanijų televizoriais.
Geriausi futbolo televizorių modeliai
Išanalizavę visa tai, kas išdėstyta aukščiau, darome išvadą, kad pagal daugumą futbolo žiūrėjimo rodiklių OLED televizoriai yra pranašesni už LCD. Jie pralaimi LCD televizoriams, nes turi automatinio pritemdymo režimą ir neturi tokio paties didžiausio ryškumo kaip kai kurie LCD televizoriai. Taip pat nepamirškite apie ekrano perdegimo riziką.
Tačiau neseniai buvo įrodyta, kad perdegimo rizika yra minimali, jei žiūrite skirtingą turinį. OLED televizoriaus pranašumas – geresnis ekrano tolygumas, dinamiškų scenų valdymas ir geresni žiūrėjimo kampai. Taigi koks yra geriausias futbolo televizorius 2022–2023 m.?
Tai tikriausiai būtų Samsung S95B QD-OLED televizorius. Reikėtų pažymėti, kad Sony A95K serija turi lygiai tą patį ekraną. Tačiau jis negali išjungti automatinio pritemdymo ekrano. Be to, skirtingai nei S95B, A95K kainuoja žymiai daugiau. S95B serijoje trūksta „Dolby Vision“, tačiau dauguma sporto šakų nėra transliuojamos HDR.
Kitaip nei kiti OLED televizoriai, Samsung S95B pasižymi maksimaliu didžiausiu ryškumu, puikiai kovoja su saulės akinimu, jame galima išjungti automatinį ekrano pritemdymą. S95B minusas yra tas, kad šios serijos įstrižainės yra ne didesnės nei 65 coliai.
Norintys įsigyti 77 colių ir didesnės įstrižainės televizorių turėtumėte atidžiau pažvelgti į LG C2 ir LG G2 televizorius . Skirtingai nei Panasonic LZ2000 ir Philips 807, 937 televizoriai, C2 ir G2 taip pat turi galimybę išjungti automatinį pritemdymą.