Naujasis „LG NanoCell“ televizorius nustatytas į gamyklinius numatytuosius nustatymus. Tačiau galite pabandyti išnaudoti visas savo televizoriaus galimybes ir pagerinti žiūrėjimo patirtį. Norėdami tai padaryti, galite pakeisti šiuos nustatymus, priklausomai nuo aplinkos, kurioje yra „LG Nano Cell TV“, ir nuo asmeninių pageidavimų.
Žemiau aprašome, kaip tiksliai sureguliuodami foninį apšvietimą, kontrastą, ryškumą, aiškumą, spalvų ir spalvų temperatūrą, galite gauti geriausius LG „NanoCell“ televizoriaus vaizdo nustatymus. Su nedideliais skirtumais vaizdo kalibravimo procesas yra identiškas visiems „LG NanoCell 2021“ televizoriams (ir „LG NanoCell 2020“ televizoriams).
Tai apima LG NANO92 , LG NANO90 , LG NANO86 , LG NANO85, LG NANO81 , LG NANO80 ir kitas serijas bei modelius. Dar nesame palietę LG NANO 8K televizorių nustatymo specifikos. Norėdami pereiti prie LG NanoCell televizoriaus vaizdo nustatymų, naudokite Nustatymai – Visi nustatymai (trys vertikalūs taškai) – Rodymo meniu.
Ekologinio režimo nustatymai
Kaip visada, rekomenduojame išjungti visus energijos taupymo ir automatinio reguliavimo nustatymus, kad kalibravimo metu televizorius nepakeistų paties vaizdo. Tai taikoma energijos taupymo režimui (palaikymo submeniu), „AI Image service“ („AI Service“ submeniu „General Settings“) ir „Eye Care“ funkcijai („Brightness“ submeniu „Advanced Settings“).
SDR sąranka
Vis dar yra daug transliacijų ir vaizdo įrašų turinio, sukurtų SDR režimu, t.y. su įprastu ryškumo diapazonu. Tam yra daug įvairių nustatymų, todėl LG tokiam vaizdo įrašui pateikė devynis iš anksto nustatytus peržiūros režimus. Rekomenduojame pasirinkti ekrano režimą „Ekspertas (tamsus, naktinis)“.
Pagal numatytuosius nustatymus jis yra labiausiai sureguliuotas ir leidžia savo nuožiūra koreguoti daugybę skirtingų parametrų. Spalvų temperatūra šiuo režimu yra žemesnė nei jos priešininko šviesioje patalpoje. Žinoma, jei „LG NANO“ bus patalpintas šviesesnėje patalpoje, „Expert“ (šviesios vietos, dienos) režimas taip pat dailiai suformuos vaizdą.
Rekomenduojame nustatyti šias parametrų, lemiančių suvokimo patogumą, reikšmes kaip pagrindinį SDR turinio tašką: kontrastas esant „85“, spalvų gylis esant „50“ ir atspalviai „0“. Televizoriaus ekrano ryškumą lemia foninio apšvietimo lygis. Už tai atsakingas skydelio ryškumo parametras. Jos pakeitimas neturi įtakos bendrai vaizdo kokybei. Mes pasirenkame vidutinę vertę „50“.
Vietinis pritemdymas
Tai labai svarbi funkcija, leidžianti sumažinti apšvietimo kiekį tamsiose ekrano scenų srityse, taip padidinant vaizdo kontrastą. Ir nepažeidžiant šviesių zonų. Šio parametro reguliavimą galime pasiekti submeniu Brightness (Išplėstiniai nustatymai). Mes rekomenduojame palikti jį vidutinėje padėtyje.
Be to, reguliavimo metu išjungiame automatinį dinaminį kontrastą, kad pats televizorius neištaisytų skirtumo tarp šviesių ir tamsių sričių. Vaizdo optimizavimą priklausomai nuo ryškumo patikėsime sau. Baigę eksperimentuoti su skydelio ryškumu, eikite į tų pačių išplėstinių nustatymų submeniu Spalva.
Čia paliekame spalvų gylį kaip automatinį. Tokiu atveju mūsų „LG NanoCell 4K“ televizorius automatiškai parinks tinkamą spalvų gamą pagal turinį. Mes taip pat nustatome savo spalvų gama į 2,2, nes dažniausiai tai yra tikslinė gama. Pasirinkite „Šilta 50“ spalvų temperatūrą, kuri buvo numatytoji kai kuriems vaizdo režimams (ją rasite baltos spalvos balanso submeniu).
HDR nustatymas
Visų pirma todėl perkame šiuolaikiškus televizorius, kad galėtume visiškai peržiūrėti turinį su didelio dinaminio diapazono HDR. Laimei, kūrėjai pasirūpino šiuo režimu daugiau nei. Kai tik „LG NANO“ televizorius pradeda leisti atitinkamą turinį, norimi nustatymai keičiami automatiškai. Ir čia nėra ką veikti, rekomenduojame visus numatytuosius nustatymus palikti HDR.
Kad HDR veiktų įvedant signalus iš išorinių įrenginių, HDMI Deep Color (bendrieji nustatymai, įrenginių submeniu – HDMI nustatymai) paprastai turi būti įjungtas šaltinio įvesties atveju. Tačiau naudojant „senovinius“ prietaisus ne visada viskas vyksta sklandžiai. Todėl, jei nežiūrite HDR, išjunkite „Deep Color“.
„Dolby Vision“
„LG NanoCell 4K Ultra HD“ televizoriai palaiko „Dolby Vision“ beveik visose konfigūracijose. Tiek programose ir prijungtuose įrenginiuose. Panašiai kaip ir ankstesniu atveju, „Dolby Vision“ turinys nurodo televizoriui automatiškai pakeisti norimus nustatymus. Patariame ir čia neeksperimentuoti, palikdami viską taip, kaip yra. Vienintelis dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį – jei rekomenduojamas filmo režimas jums atrodo nepakankamai ryškus, perjunkite į kino režimą.
Judesio rodymo nustatymai
Judesio apdorojimas taip pat yra svarbi vaizdo komforto sritis. Skirtingi žiūrovai turi skirtingą regėjimo inerciją. Todėl reikia sureguliuoti „LG NanoCell“ televizorių, kad būtų galima koreguoti kai kuriuos parametrus, turinčius įtakos objektų judėjimo ekrane sklandumui ir aiškumui.
Judesio interpoliacija
Judėjimo sklandumui, t.y. pridėjus tarpinius kadrus, atsakinga jo interpoliacija. Jei norite jį įjungti, „TruMotion“ reikšmę nustatykite „Clarity“ submeniu į „Vartotojo pasirenkamas“ ir nustatykite „De-Blur“ ir „De-Judder“ parametrus į „10“. Taigi televizorius padvigubins kadrų dažnį: 60 kadrų per sekundę pavirs 120 kadrų per sekundę ir pan.
Įdėkite juodą rėmelį
Ši funkcija kompensuoja žmogaus regėjimo patvarumą ir sumažina judesio suliejimą. Jei pasirinksite žaidimo optimizavimo režimą, „LG Nano Cell“ įterps juodą rėmelį 120 kartų per sekundę. Antrasis variantas – galite vėl įjungti „TruMotion“, tačiau kiekvieną slankiklį perkelkite į nulį. 60 Hz BFR atveju įjunkite „MotionPro“ arba „NanoCell MotionPro“.
Žaidimo režimas
Kalbant apie žaidimus, mes vėl turime omenyje dažnų judesių buvimą ekrane. Šiuo atžvilgiu nustatant „LG NANO“, televizorius automatiškai perjungiamas į žaidimų optimizavimo režimą, kai tik jis nustato, kad jis prijungtas prie žaidimų konsolės. 2021 m. Šis režimas pastebimai pagerėjo. Atitinkamai, kai tik nustosite žaisti, televizorius persijungs į pradinį režimą.
Norėdami teisingai rodyti žaidimus, turite patikrinti aukščiau aprašytą HDMI gilių spalvų nustatymą. O jei norite sumažinti įvesties atsilikimą, t.y. vaizdo išvesties vėlavimą, palyginti su jo įėjimu į įvestį, nustatykite „Prevent Output Delay“ į aukštą. Jis veikia su 60 Hz šaltiniais ir papildomai sumažina įvesties atsilikimą 3 ms.
Atskiras dalykas yra nustatyti „LG NanoCell“ televizorių kaip monitorių žaidimams žaisti kompiuteryje. Norėdami teisingai palaikyti 4: 4: 4 spalvų schemą, HDMI prievadui, prie kurio prijungtas kompiuteris, turite priskirti „PC“ įvesties etiketę. Tai daroma naujame namų valdymo skydelio meniu. Tada dar kartą turite atlikti aukščiau aprašytas procedūras, kaip nustatyti LG NanoCell SDR arba HDR, nes pakeitus etiketes režimai nustatomi iš naujo. Vėlgi, nepamirškite apie Deep color parametrą.
„LG NanoCell“ vaizdo reguliavimo rezultatai
Ką turėčiau pasakyti pasibaigus LG NANO nustatymų peržiūrai? Gamintojas pateikė daug parametrų reguliavimui. Mes daugiausia svarstėme tik tuos, kurie yra tiesiogiai susiję su vaizdo kokybės gerinimu. Vienaip ar kitaip, jei eksperimentuojant kažkas jums netinka, visada galite „grįžti“ į gamyklinius nustatymus ir pradėti iš naujo.
Dar vieną. Priklausomai nuo išleidimo metų, taigi ir nuo „webOS“ versijos, parametrai gali turėti šiek tiek skirtingus pavadinimus. Kai kurių gali trūkti. Sąrankos proceso esmė nesikeičia.