
Kinijoje įsikūrusi BOE yra pirmaujanti TFT LCD technologijų naujovių ir plėtros gamintojas. Pasaulinė BOE dalis skystųjų kristalų plokščių srityje užėmė pirmąją vietą 2018 m. Pagrindinis BOE tikslas yra pagerinti spalvų našumą ADS ekranuose, tuo pačiu padidinant ryškumą ir žiūrėjimo kampus.
Savo patentuota vaizdo technologija vadinama ADSDS arba tiesiog ADS. Kai „Samsung“ paskelbė, kad 2020 m. Atsisakys LCD ekranų, „BOE ADS“ matricos tapo „Samsung“ televizorių realybe. Šiame straipsnyje mes sužinosime, kas yra ADS skydelis, ir atsakysime į klausimą: „Kurio tipo ADS ar IPS matrica yra geresnė“?
ADS ir IPS skirtumai
IPS matrica
IPS plokštės sukurtos taip, kad suteiktų sodresnes spalvas ir didesnį gylį nei tradicinės TN plokštės. Jie naudoja skystųjų kristalų konfigūraciją, esančią plokštumoje, statmenoje apšvietimo šviesos srautui (perjungiant plokštumą). Bendra vaizdo kokybė pagerėja esant didesniam kontrastui, geresniam spalvų tikslumui ir padidėjusiam ryškumui.
Tačiau pagrindinis dalykas yra tas, kad lyginant su VA matricomis, kur skystieji kristalai yra išilgai apšvietimo šviesos srauto, IPS plokštės žymiai pagerino žiūrėjimo kampus. Tai yra didžiulė palaima mėgstantiems bendras pramogas prie televizoriaus ekrano. IPS technologija buvo toliau plėtojama PLS matricose.
Tai yra „Samsung“ nuosavybė. „PLS“ („Plane to Line Switching“) siūlo dar platesnius žiūrėjimo kampus, taip pat puikią vaizdo kokybę ir ryškumą per tankesnį subpikselių išdėstymą. Taip pat yra žinoma, kad PLS matricos yra labiau prieinamos. Reikšmingas IPS ir PLS matricų trūkumas yra prastas kontrastas, palyginti su VA.
ADS matrica yra …
Tęsdami ir tobulindami IPS ideologiją, daugelis kompanijų siekia pašalinti pagrindinius tokių plokščių trūkumus – mažą kontrastą ir kainą. BOE, be abejo, yra pati sėkmingiausia įmonė su savo „ADvanced Super Dimension Switch“ technologija. ADS jutiklio tipas pasižymi ypač plačiais žiūrėjimo kampais, puikia spalvų atkūrimu ir ypač greitu judesio vaizdo apdorojimu.
Iš pradžių ADS TV matricą ketinta naudoti daugiausia komerciniuose projektuose. Tai besiūlės vaizdo sienos, skaitmeniniai ženklai, interaktyvios lentos, skaidrios lentos ir kiti specializuoti ekranai. Tokią taikymo srities įvairovę lemia ypač didelis IPS-ADS matricos tipo plokščių stiprumas. ADS ekranai yra labai atsparūs slėgiui, o tai nėra taip svarbu televizoriams, bet labai svarbu interaktyviems ekranams.
Tęsiant IPS technologijos plėtrą, ADS matrica naudoja labai skaidrią ir labai laidžią indžio alavo oksido (ITO) medžiagą valdymo tranzistoriaus sluoksniui suformuoti. Konkrečiais skaičiais tai suteikia papildomą ryškumo padidėjimą 15%. Be to, skystųjų kristalų sukimąsi pikselyje kontroliuoja du elektriniai laukai – išilginis ir skersinis.
Tai žymiai padidina pikselių būsenos pasikeitimo iš pilkos į pilką greitį (GTG). Tie. žymiai pagerėja ADS skydo atsakymo laikas. Pagrindinis ADS matricų trūkumas yra santykinai didelė ITO sluoksnio kaina dėl aukštos indio kainos. Tačiau gamintojas stengiasi naudoti labai skaidrias analogines medžiagas. Tai yra aliuminio-cinko oksidas, grafenas ir daugelis kitų junginių.
ADS matrica arba IPS, kuri yra geresnė ?
Kuo ADS skiriasi nuo IPS? IPS plokštės ilgą laiką tapo pramonės standartu, nes šių matricų spalvų atkūrimo ir žiūrėjimo kampai dar nėra viršyti. Tačiau ADS matrica, palyginti su IPS, padidino ryškumą dėl to, kad naudojant valdymo elementus buvo naudojamas daugiau šviesą praleidžiantis sluoksnis.
Vien tai jai suteikia didžiulį pliusą. Valdymo sluoksnio padėjimas virš LCD sluoksnio suteikia ADS matricai papildomo tvirtumo, praplečiant galimas jo naudojimo sritis. Sutrumpėjęs reagavimo laikas atveria geras perspektyvas naudoti kaip televizoriaus ekranus ir žaidimų monitorius.
Belieka apeiti pagrindinį trūkumą – santykinai didelę ADS kainą. Bet kadangi „Samsung“ jau pradėjo naudoti ADS matricas savo televizoriuose ( Q80A 2021), viskas vyksta teisinga linkme.