Sony KD-55X85TJ iš X85J serijos su 4K X-Reality PRO

„Sony X85TJ“ apžvalga

Tarp pradinio lygio ir prabangių televizorių yra X85J serija. Tai vidutinės klasės modeliai. Naujoji 2021 m. Serija puikiai tinka norintiems patekti į gerus dalykus, neišeikvojant per daug materialinių išteklių.

Nors „Sony X85J“ yra vienas iš tokių vidutinės klasės variantų, verta atsižvelgti į vaizdo kokybę ir kai kurias mūsų „Sony KD-55X85TJ 4K HDR“ apžvalgos ypatybes. Pabandykime išsiaiškinti, ar ši serija nusipelno ypatingo dėmesio, ar ne, nes „ Sony X80J“ paliko abejotinų minčių.

„Sony X85TJ“ apžvalga

Dizainas

Galime manyti, kad aptariamos X85TJ serijos pirmtakas yra praėjusių metų „Sony XH85 “ versija . Šių dviejų serijų dizainas yra labai panašus. Stovo kojelių vieta gali skirtis, atsižvelgiant į laisvą horizontalią erdvę. Korpuso su rėmeliu, kaip ir paties stovo, spalva yra juoda.

Sąsajos skyrius yra kairėje „Sony KD-55X85TJ“ televizoriaus užpakalinėje pusėje. Jungiamosios jungtys prireikus uždaromos dekoratyviniais plastikiniais dangčiais. Stovo kojelėse yra tvirtinimo elementai kabelių jungtims nukreipti.

Rėmelis aplink ekraną yra gana plonas, apie 1 cm. Aplink ekraną yra keletas grožio ir dulkių surinkimo griovelių. Televizoriaus galinė dalis yra elegantiškai įspausta. Dabar yra kvadratų tinklelis. O jei vertintume galą, tai yra panašumo su „ Sony X90J“ serija , kuri priklauso aukštesnei „Sony 2021“ televizorių klasei.

„Sony X85TJ“ dizainas

Paveikslėlis

Pirmiausia reikia pažymėti, kad X85J serijoje yra du modeliai KD-50X85TJ ir KD-85X85TJ, kuriuose sumontuotos VA matricos. Todėl šios poros žiūrėjimo kampai bus šiek tiek riboti. Ir jei 85 įstrižainė yra fiziškai didžiulė, tada perkant 50 įstrižainės, turėtumėte aiškiai suprasti, kur bus įmontuotas televizorius. Likusiose įstrižainėse yra ADS arba IPS patobulintos plokštės.

Kalbant apie vaizdo kontrastą, 50X85TJ ir 85X85TJ šis rodiklis yra 4500: 1 lygyje, kituose modeliuose jis yra 1200: 1. KD-55X85TJ apžvalgoje pateiktą modelį reikia pastatyti gerai apšviestoje patalpoje. Nepaisant skirtingų jutiklių tipų, X85J serijoje specifikacijose yra vaizdo kontrasto pagerinimo funkcija „Object-based HDR remaster“. Šie apribojimai nėra individualūs „X95J“ serijai, tiesiog matricos technologija kalba pati už save.

Kadrų interpoliacija, atsakinga už dinamiką, skiriasi nuo jaunesnės X80J serijos. Atsižvelgiant į tai, kad 80 serijos prigimtinis dažnis buvo 50/60 Hz, „Motionflow“ funkcija technologiškai įgyvendinama kaip „XR 240“. X85J serijoje, skirtoje europinei versijai, tai yra „Motionflow XR 960“, kurio prigimtinis dažnis yra 120 Hz.

„Sony X85TJ“ vaizdas

„Sony X85J“ serija yra pakankamai ryški SDR turiniui. Šis rodiklis beveik pasivijo praėjusių metų serijos duomenis , realiose scenose klasė aukštesnė už „Sony XH90 “. Jei nenaudojamas automatinis reguliatorius, vidutinis ryškumas yra 500 nitų. Apskritai šio rodiklio pakanka kovoti su akinimu, tačiau nepamirškite apie kambario apšvietimą.

„Sony“ X85J serija HDR turinyje yra žymiai geresnė nei „X80J“. Kaip ir SDR režimu, norėdami apriboti ryškumą, turėtumėte vengti „automatinio“. Tinkamo HDR kiekio 10% lange metu piko ryškumas buvo šiek tiek mažesnis nei 700 nitų. Tačiau to nepakanka norint užtikrinti puikią HDR kokybę, nors tai yra puikus „Sony“ „vidutinio“ rodiklis.

Baigdami šį punktą, pateikiame 55X85TJ televizoriaus matricos atsako laiko vertes. Skirtingiems duomenų šaltiniams šis skaičius svyruoja nuo 4 iki 11 ms. Žaidimo režime vidutinis mažiausias įvesties atsilikimas yra apie 19 ms. Ši vertė gali būti mažesnė, viskas priklauso nuo prijungtos žaidimų konsolės ar kompiuterio, nes „X85J“ serija turi HDMI2.1 4K 120Hz (eARC / VRR / ALLM).

Deja, spalvų gylis serijoje X85TJ, taip pat apžvelgiamame 55X85TJ modelyje, nėra toli nuo jaunesnių modelių iš X81J ir X80J linijų. Čia vėl matome 8 bitus + FRC, bet su natūralios matricos dažniu 100/120 Hz. Matricos apšvietimas atliekamas naudojant „Direct LED“ technologiją ir vietinio pritemdymo funkciją per juodą rėmą „Rėmelio pritemdymas“. Todėl juodos spalvos lygiai yra tokie patys kaip serijoje X81J.

Jungtys

„Sony 55X85TJ“ televizoriaus sąsaja yra panaši į „X80J“ seriją. Pagrindinis skirtumas yra HDMI 2.1 prievadas su 4K 120Hz palaikymu. Nėra prasmės iki galo išvardyti galimų prisijungimo variantų. Verta paminėti tik palaikomas skiriamąsias gebas: 1080p 60Hz 4: 4: 4, 1080p 120Hz (normalus režimas), 1440p @ 60Hz (reikalingas rankinis pasirinkimas), 4K 60Hz, 4K 60Hz 4: 4: 4 ir 4K 120Hz.

Išmanioji televizija

Kaip jau minėjome anksčiau, visi „Sony 2021“ televizoriai, įskaitant aptariamą „Sony 55X85TJ“, veikia „Google TV“. Tai „Android TV“ pakaitalas, nors iš esmės niekas nepasikeitė. Operacinę sistemą lengva naudoti ir ji veikia gana gerai. Tačiau kai kuriuose nustatymuose yra trūkumų.

Taigi kartais „Custom“ paveikslėlio režimas vėl įjungiamas, kai jį išjungiate nustatymuose. Srautinis perdavimas iš tokio šaltinio kaip „Netflix“ kartais gali būti vėl išjungtas „Custom“ HDR vaizdo režimu. Tikimės, kad šios klaidos bus ištaisytos atnaujinus programinę operacinę įrangą.

Garsas

„Sony“ X85J serijoje naudojamas standartinis 2.0 CH garsiakalbių išdėstymas. Pora garsiakalbių su „X-Balanced“ ir „Room Compensation“ patobulinimais vidutiniam kambariui suteiks 20 vatų garso galią. Garsas palaiko „DTS Digital Surround“, „Dolby Atmos“ ir „Dolby Audio“. Nepaisant garso technologijų, kurios yra gana standartinės naujiems modeliams, trūksta bosinių natų. Turėsime galvoti apie atskiros garso sistemos įsigijimą, nors to visiškai pakanka kasdienei naujienų peržiūrai.

X85J peržiūros rezultatai

Baigdami „Sony X85J“ apžvalgą, apibendrinkime. Iš esmės visa serija turi puikų spalvų atkūrimą, tą patį kaip ir „Sony X80J“. Itin platūs žiūrėjimo kampai (ne visiems įstrižainėms) ir „Google TV“ buvimas negali kompensuoti vidutinio kontrasto. Nepaisant naudojimo atvejo, už pinigus galite ieškoti geresnių 4K televizoriaus variantų.

Kino mėgėjai neįvertins negilios juodos spalvos, nors vidutinis „Sony BRAVIA KD-55X85TJ“ televizoriaus ryškumas, taip pat vaizdo detalė, nuo jaunesnių serijų skiriasi teigiamai. Tiems, kurie mėgsta žaisti, aiškus pliusas bus įprastas 120 Hz atnaujinimo dažnis ir HDMI 2.1 prievadas.

Taigi, jei jūsų biudžetas yra ribotas ir turite pasirinkimą tarp „X81J“ ir peržiūrėtų serijų, tada geriausias pasirinkimas yra „X85TJ“. Tačiau nepamirškite apie konkurentus – tą patį galite gauti už daug mažiau pinigų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *